Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2023, 13:58   #1
Maku251
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2023
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Urwany wężyk nad przepustnicą

Witam wszystkich serdecznie.
Od paru dni mam w posiadaniu Forda Focus.
Rok produkcji 2004, skrzynia biegów automat, LPG/benzyna, silnik 2.0

Zauważyłem że w czasie jazdy gdy zdejmę nogę z gazu, autko samo się rozpędza ( gdzieś tak do ok. 70km/h ), co jakiś czas trzeba hamować.. gdy już zatrzymam się już żeby zgasić auto, wrzucam na P autko wchodzi na obroty ( nie mam obrotomierza ale chodzi wtedy jak Tico na ssaniu ).

Pod maską, nad przepustnicą zauważyłem krótki wężyk, nie wiem czy był gdzieś podpięty, może ktoś mnie nakieruje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , gdy zatkam go palcem na uruchomionym silniku, czuję jak zasysa powietrze, schodzi lekko z obrotów.Zatkałem go ostatnio śrubką na próbę i trochę się poprawiło, już tak samo się nie rozpędza ale przy zrzuceniu biegu na P wchodzi na wysokie obroty i wyje strasznie..na zagrzanym silniku oczywiście.
W załączeniu fotki..
Na zdjęciach widać włożoną śrubkę, ta trytka na nim już była..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230505_135620.jpg (101.0 KB, 44 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20230505_135628.jpg (100.2 KB, 35 wyświetleń)

Maku251 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2023, 15:18   #2
loltek
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 20-04-2023
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Urwany wężyk nad przepustnicą

Mi to wygląda na odmę. Pewnie wchodzi gdzieś przy dolocie
Bardzo podobny objaw ma wersja benzynowa z dziurawą rurką od odmy. Na 100% nie zatykał bym żadnej rurki a tym bardziej odmy ;) Poszukaj gdzie dosięga i zobacz gdzie mogła by wjeść i zmień tą trytke na normalny zacisk bo zakładanie jej stanie się standardową procedurą.
loltek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2023, 15:29   #3
Maku251
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2023
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Urwany wężyk nad przepustnicą

Ok, sprawdzę odmę i dam znać.
Obecnie autko stoi po awarii stacyjki ( nie można było przekręcić kluczyka, zablokowało na amen, dopiero rozwiercenie pomogło, teraz znów immo coś szwankuje i nie mogę odpalić.. ) jak tylko ogarnę dam znać i dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Immo naprawiony ( źle podpięta pętla.. ), jeśli chodzi o ten krótki przewodzik..wciąż nie wiem gdzie mógłby być podpięty..Odma idzie w całkiem innym miejscu i żadnych wybraków nigdzie nie widzę, fajnie by było mieć porównanie z innym silnikem..tylko kto ma wgląd w taką wersję?..

Poza tym znalazła się jakaś linka.. leży sobie luźno w komorze silnika.. no i brak tego kominka zasysającego powietrze do puszki z filtrem powietrza..

Ostatnio edytowane przez Maku251 ; 09-05-2023 o 20:50
Maku251 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2023, 16:10   #4
Maku251
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2023
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Urwany wężyk nad przepustnicą

Myślę że temat można zamknąć.. ten wężyk to jakaś samoróbka, nie wiem tylko po co?
Sprawdziłem dokładniej odmę i zgadza się, wąż idący z pokrywy zaworów do obudowy filtra powietrza wisiał sobie luźno, brakowało nawet kolanka na które powinien wchodzić w obudowę. Po wymianie na nowy, kompletny wąż bez zmian.. Ta linka co sobie latała pod maską jest z tempomatu, nie idzie jej założyć bo jest naciągnięta, jak ją założę to przepustnica jest całkiem otwarta.
Zauważyłem jeszcze że bardzo ciężko naciska się pedał gazu, następuje skok po czym jest dosyć luzu, wskoczy na obroty ale na luzie w ogóle nie chce z nich zejść. W czasie jazdy auto samo się rozpędza, co chwile trzeba przyhamowywać. Sprawdzałem również czujnik położenia przepustnicy, wydaje mi się że jest ok, ale nie wiem.. Wartości jaki pokazuje miernik: czujnik na min:3,86kilohm, przekręcony na max:0,27kiloohm (mierzone na stykach B i C), 0,17-3,69 na stykach A i B, wszystko zmienia się płynnie. Zamówiłem nawet nowy na odmiankę ale to niestety nie ten, obecny w ogóle nie dostępny, chyba że na ali..

Ostatnio edytowane przez Maku251 ; 18-05-2023 o 16:21
Maku251 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.