Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2023, 21:05   #351
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Pewnie można spokojnie zejść ze spalaniem do tych magicznych 5 litrów ale trzeba zjechać z autostrad i ekspresówek. Na lokalnych drogach, korzystając umiejętnie z hybrydy i ukształtowania terenu i nie przekraczając tych ok. 70 km/h, powyżej których praktycznie ciągnie już tylko benzyna można robić takie ekstremalnie niskie zużycie paliwa.

Wiąże się to ze ślamazarnym tempem jazdy i jest to dość męczące (przynajmniej dla mnie) ale się da jak ktoś umie i lubi. Mi się udało zejść nawet poniżej 5 l na odcinku kiludziesieciu km po lokalnych krętych drogach ale tylko dlatego że jak jechałem dynamiczniej to się dzieci źle czuły i żona kazała mi zwolnić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2023, 00:09   #352
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Mi się udało wczoraj po mieście na dystansie 30km (w 2 strony do pracy) zrobić rekord po mieście 5.9. Ale raz że było ciepło, dwa że jakbym jechał za sobą to bym chyba całe wiązanki rzucał bo jechałem jak 85latek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pilnując by benzyniak załączał się b rzadko. No ale niżej to już nie wyobrażam sobie jak zejść że spalaniem.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2023, 08:30   #353
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Można zejść poniżej 5l wg komputera, ale muszą wystąpić szczególne warunki na raz takie jak. Infrastruktura drogowa, temp zewnętrzna, pilnowanie pedału gazu, rozgrzany motor, no i najważniejsze, wyrozumiałych użytkowników za sobą.
Normalne wykorzystanie jednostki napędowej to wg mnie 6,5 do 7litrów bez ikry i autostrad

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 14-05-2023 o 08:32
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2023, 08:30   #354
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi się udało wczoraj po mieście na dystansie 30km (w 2 strony do pracy) zrobić rekord po mieście 5.9. Ale raz że było ciepło, dwa że jakbym jechał za sobą to bym chyba całe wiązanki rzucał bo jechałem jak 85latek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pilnując by benzyniak załączał się b rzadko. No ale niżej to już nie wyobrażam sobie jak zejść że spalaniem.
Tak jak pisałem kiedyś (chyba), moje spalanie wg. komputera to 4.2 do 9.1.
W rzeczywistości należy dodać 0.4-0.5l, więc jakieś powiedzmy 4.7l do 9.5l.
4.7 to był przejazd Gdynia -> Hel(miasto), po 23, mały ruch, sporo ograniczeń, płynna jazda do 80km/h maks, poprzez 6-7.5l w mieście, 9.5l poszło na ekspresówce, bagażnik pełen, rodzina 2+3, 4 rowery na haku + 1 na dachu, no i do tego wietrzny dzień. Bez rowerów, lżej zapakowany i w równie wietrzny dzień przy prędkościach autostradowych również dobił do 9.5l. Dla mnie jest ok.
Galaxy MK3 2.0 TDCi 140KM wciągał na A 8.5l bez dodatków i wiatru, za to w mieście palił tyle samo, a hybryda jednak -2l. Ja jestem zadowolony, choć napęd nie jest idealny na trasy, powyżej tych 130-140 spalanie rośnie dość szybko, w dieslu znacznie mniej.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2023, 13:30   #355
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Jak tam panowie wasze hybrydki się spisują teraz latem? U mnie spalanie zauważalnie spadło i przy jedzie wokół komina i czasem na działkę poza miast komp pokazuje równe 6.0 czyli pali realnie jakieś 6.5-6.6 ( komp u mnie zaniża właśnie o tyle-sprawdzane wielokrotnie). Uważam to za dobry wynik, zwłaszcza w automacie. Wiadomo że daleko jeszcze do wyników Toyoty, ale doświadczenie Forda w konstrukcji hybryd sporo mniejsze. Ja jestem zadowolony.
Sama klima też działa b dobrze, dużo lepiej niż w mk1 jaki miałem wcześniej.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2023, 21:16   #356
zonexy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2020
Model: Volvo
Silnik: V50
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Czy ktoś z Was dostał informacje o akcji serwisowej - aktualizacja oprogramowania? Dostałem info w apce, że ma przyjść pismo z informacją o akcji serwisowej. Ma być wykonana aktualizacja oprogramowania bo jest zagrożenie uszkodzenia silnika.
zonexy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 07:13   #357
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Nie. Ale mój był w serwisie już dwa razy, przeszedł różne aktualizacje, więc może już ma to za sobą.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 19:13   #358
Gorash
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2014
Model: 'smaks' TitS
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Proste pytanie. Czy w hybrydzie da się wymusić pracę silnika spalinowego cały czas np. niebezposrednio poprzez wyłączenie systemu start stop lub może przez jakiś inny przycisk tak jak jest to chociażby w mazdach?
Gorash jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 21:52   #359
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Gorash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w hybrydzie da się wymusić pracę silnika spalinowego cały czas
Tak, piłowanie motoru na autostradzie
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2023, 17:46   #360
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



Mam w domu tunel środkowy z kubkami z S-Max z 3 przyciskami po prawej stronie, dodatkowo z wyłącznikiem SS, ciekaw jestem co by zrobiła elektronika w hybrydzie. Ale nie miałem odwagi sprawdzić empirycznie.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 20-06-2023 o 10:30
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.