Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2021, 22:32   #1
marek987
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 60
Domyślnie Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Witam!

Chyba moje ostatnie pytanie na dzisiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W moim S-MAXie zainstalowany jest fotel kierowcy, który ma regulację elektryczną tylko w dwóch kierunkach (góra/dół). Zastanawiam się, czy da się wymienić ten fotel na taki z regulacją w 8 kierunkach oraz z pamięcią ustawień.

Mój S-MAX nie posiada podgrzewanych foteli i nie jest to funkcja mi potrzebna. Jednak pamięć ustawień bardzo by się przydała.

Idealnie jeszcze by było, jakbym mógł sobie kupić i wstawić taki fotel fabrycznie nowy, ale - o ile to się da zrobić - pewnie finansowo byłby to koszmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
marek987

marek987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 05:29   #2
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Kupujesz fotel z pamięcią i wkładasz do auta. Potem do wtyczki pod fotelem dokładasz jeszcze jeden plus i masę do zasilania modułu pamięci. I już - masz fotel z pamięcią bez dodatkowych "usług" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 08:35   #3
marek987
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 60
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

No to teraz wyzwanie pewnie będzie na dostaniu takiego fotela. Jak przeglądałem allegro, to mam wrażenie, że tam sprzedawane fotele są strasznie złachane. A że samochodu zamierzam używać długie lata, to chętnie sprawiłbym sobie nowy, tylko nie wiem gdzie szukać...
marek987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 08:41   #4
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Cytat:
Napisał marek987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chętnie sprawiłbym sobie nowy, tylko nie wiem gdzie szukać...
ASO.


Cytat:
Napisał marek987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprzedawane fotele są strasznie złachane
Tapicerkę z foteli zawsze można przełożyć. Poczytaj trochę, bo wszystko jest opisane na tym forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 09:05   #5
marek987
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 60
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO.


Tapicerkę z foteli zawsze można przełożyć. Poczytaj trochę, bo wszystko jest opisane na tym forum.
Tak zrobię, dziękuję za wskazówki.
marek987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 16:08   #6
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Witam :-)

przeczytałem sporo wątków na temat pamięci fotela ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie czy pamięć można "uruchomić" z pilota jakąś kombinacją czy ilością naciśnięć ewentualnie czy można przypisać piloty do konkretnej zapisanej pamięci?
Dokładniej chodzi o to że idąc do auta otwieram go zdalnie i wtedy fotel kierowcy ustawia się w pozycji do odpowiednio zaprogramowanej pamięci - w zależności od np kluczyka czy jakiejś sekwencji z pilota?

Mam fotele elektryczne ale bez pamięci.
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 17:10   #7
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Cytat:
Napisał Dynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładniej chodzi o to że idąc do auta otwieram go zdalnie i wtedy fotel kierowcy ustawia się w pozycji do odpowiednio zaprogramowanej pamięci - w zależności od np kluczyka czy jakiejś sekwencji z pilota?
Jak fotel kierowcy jest z pamięcią ustawień, to tak właśnie jest, że pamięć konkretnych ustawień jest przypisana także do kluczyków. Otwierając auto kluczykiem nr 1 fotel kierowcy i lusterka przestawiają się do ustawień przypisanych dla tego kluczyka. Analogicznie jest dla kluczyka nr 2. Trochę anigmatycznie - ale jednak - jest to opisane również w instrukcji obsługi auta. Warto poczytać.


Cytat:
Napisał Dynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam fotele elektryczne ale bez pamięci.
No to nie uruchomisz "pamięci" foteli żadną magiczną
Cytat:
Napisał Dynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kombinacją czy ilością naciśnięć
przycisku pilota, czy jakiegokolwiek innego przycisku.
Myślę, że jak usiądziesz na fotelu kierowcy i zaczniesz wypowiadać zaklęcia, typu "czary mary, hokus pokus", to też nie zadziała. Chociaż...
... nie jestem pewien. Właściwie to nigdy nie próbowałem tego robić.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 15-04-2023 o 17:15
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 18:06   #8
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Dziękuje za odpowiedź. Wystarczy mi jak pamięć jest przypisana do kluczyków. Już nie potrzebuję żadnych zaklęć. Co do aktualnych foteli to wiem że bez przeróbki się nie da. Tylko pytanie co z kluczykami czy też trzeba je przeprogramować ?
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 18:10   #9
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Cytat:
Napisał Dynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko pytanie co z kluczykami czy też trzeba je przeprogramować ?
Nie trzeba. Trzeba wymienić fotel kierowcy oraz lusterka zewnętrzne. Zapewne trzeba będzie też dokonać modyfikacji wiązki podłogi.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 18:18   #10
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana fotela kierowcy na fotel z pamięcią ustawień

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba wymienić fotel kierowcy
a moduł pamięci (widziałem że są osobno sprzedawane) czy on jest jakoś w zestawie z fotelem?
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.