Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2021, 12:41   #731
lechpremium
ford::beginner
 
Imię: Lesław
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: mondeo mk 4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Witam,
Ja przy konieczności wymiany starych siłowników w kombiaku pogrzebałem trochę po internetach i myślę że jestem na dobrej drodze.
Kupiłem siłowniki ze Skody Superb II HB 650N, długość pasuje, a ma o 11% większy wyżut.
Zamontowałem narazie bez sprężynek, ale po ręcznym podniesieniu klapy na jakieś 20 cm siłowniki pchają w spokojnym tempie już same do góry. Próba przeprowadzona przy -10 stopniach, więc narazie nie dobieram sprężyn bo bez garażu w takich warunkach wyniki będą mało miarodajne. Pasują jeszcze siłowniki z peugeota 308 SW kombi z otwieraną szybą 750N ale to już by mogło zawiasy rwać i ciężko było by zamknąć klapę. Poczekam na lepszą pogodę i dam znać czy się udało, ale teraz to kwestia dobrania odpowiedniej siły żeby pchnąć klapę a resztę już zrobią siłowniki.

lechpremium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 12:43   #732
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał lechpremium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Ja przy konieczności wymiany starych siłowników w kombiaku pogrzebałem trochę po internetach i myślę że jestem na dobrej drodze.
Kupiłem siłowniki ze Skody Superb II HB 650N, długość pasuje, a ma o 11% większy wyżut.
Zamontowałem narazie bez sprężynek, ale po ręcznym podniesieniu klapy na jakieś 20 cm siłowniki pchają w spokojnym tempie już same do góry. Próba przeprowadzona przy -10 stopniach, więc narazie nie dobieram sprężyn bo bez garażu w takich warunkach wyniki będą mało miarodajne. Pasują jeszcze siłowniki z peugeota 308 SW kombi z otwieraną szybą 750N ale to już by mogło zawiasy rwać i ciężko było by zamknąć klapę. Poczekam na lepszą pogodę i dam znać czy się udało, ale teraz to kwestia dobrania odpowiedniej siły żeby pchnąć klapę a resztę już zrobią siłowniki.
Lechu, a to kombi czy "krótki"?
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 08:01   #733
lechpremium
ford::beginner
 
Imię: Lesław
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: mondeo mk 4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Kombi tak jak pisałem. Nie sprawdzałem jeszcze ile na siłowniku po złożeniu mam miejsca na sprężynę, od wewnątrz bagażnika przy zamkniętej klapie nie widać siłownika, wiec trzeba innym sposobem to zmierzyć.
lechpremium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2021, 10:05   #734
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał lechpremium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kombi tak jak pisałem. Nie sprawdzałem jeszcze ile na siłowniku po złożeniu mam miejsca na sprężynę, od wewnątrz bagażnika przy zamkniętej klapie nie widać siłownika, wiec trzeba innym sposobem to zmierzyć.
Siema.
Ogarnąłeś już temat tych sprężyn ?
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2021, 11:09   #735
lechpremium
ford::beginner
 
Imię: Lesław
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: mondeo mk 4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Temat umarł. W siłownikach ze skody po zamknięciu klapy nie ma miejsca żeby jakie kolwiek sprężyny włożyć, w tej chwili plus tych siłowników jest taki że po lekkim ręcznym podniesieniu dalej klapa idzie sama.
Jak padną to wtedy kupię od peugeota i spróbuję, chyba że ktoś wcześniej to sprawdzi i się podzieli informacjami
lechpremium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2021, 11:43   #736
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Podrzuć info o tych siłownikach z Peugeota to może coś spróbuję zrobić
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 11:11   #737
lechpremium
ford::beginner
 
Imię: Lesław
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: mondeo mk 4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
te są mocniejsze i 9 mm mniejszy suw niż ze skody
lechpremium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2021, 08:51   #738
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 231
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał savo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zamontujesz słowniki tak jak podpowiedział @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to będzie grało. Moj zestaw chodzi juz 3 lata od czasu wymiany słowników na nowe /kolejne/ i się nie dzieją żadne dziwne rzeczy.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
Po dłuższej przerwie witam ponownie.
Dodatkowe 2 lata dla tego zestawu minęły. Nic się nie dzieje wciąż działa jak należy. Po otwarciu zamka klapa idzie w górę, do zamknięcia wciąż należy użyć trochę siły.
Pacjent - Mondeo MK 4 Hb, bez lotki.

Wysłane z mojego P30pro przy użyciu Tapatalka
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2021, 17:08   #739
wonrz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Miałem zrobione w mk3. Mocniejsze siłowniki + sprężynki. Gadget fajny 2x pilotem i klapa sama do góry. Niestety po ponad roku użytkowania powyrywało zaczepy (puściły zgrzewy), więc zalecam ostrożność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wonrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2023, 09:23   #740
Varm
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Włocławek
Model: FMondeo
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 42
Domyślnie Sprężyny na siłownik klapy bagażnika

Witam, kupiłem siłowniki do forda mondeo i do tego dokupiłem sprężyny tak by klapa otwierała się automatycznie. Mam tylko problem jak zdjąć z siłownika tą końcówkę żeby włożyć sprężynę. Macie jakieś pomysły?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 05-03-2023 o 10:18 Powód: zdjęcie usunięte z powodu zbyt dużej rozdzielczości
Varm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.