Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2023, 10:46   #241
posym
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

bardzo dobre pytanie...

Bump:
Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest 2.5 FHEV 190km
a co Tobą kierowało przy wyborze?

posym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2023, 22:29   #242
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawości - jak porównasz picasso i scenika do maxa ? Nie pytam tylko o wielkość, ale o inne aspekty - jakość wnętrza, wyciszenie, zawieszenie itp.
Do C4 Picasso nie ma sensu porównywać, bo to było auto z 2010 roku, więc zupełnie inny standard budowy auta.

Natomiast Scenic IV był podobnym konstrukcyjnie autem. Był konstruowany w podobnym czasie. Mój model był z końca 2017 roku i był w praktycznie najwyższej wersji wyposażeniowej i jeździło się nim bardzo przyjemnie i co najważniejsze, bezawaryjnie

Więc porównując bezpośrednio Scenica IV z S-Maxem to S-Max jest oczywiście lepszy, jakby pół półki jakościowo wyżej. Wielkości nie będę porównywał bo to nie ma sensu, wiadomo że Scenic tutaj przegrywa z kretesem. My z żoną też postanowiliśmy zmienić auto dlatego żeby się zmieścić z rodziną 2+2 i z dwoma psami. Po tym jak kupiliśmy drugiego psa po prostu w Scenicu nie mieliśmy za bardzo miejsca.

Co do samych aut, to w S-Maxie jest zdecydowanie ciszej (nadmienie tylko, że oba pojazdy są z silnikami diesla). Różnica naprawdę jest zauważalna i wpływa na komfort użytkowania. Myślałem, że Scenic jest cichy, ale S-Max mnie bardzo pod tym względem zaskoczył. S-Max też jest lepiej wykończony, ma więcej miejsc gdzie jest wykończony miękkim materiałem, np cała konsola środkowa czy tylne drzwi. Do tego S-Max jest bardziej obudowany, np właśnie drzwi, gdzie nie widać blachy, zabudowane są prowadnice siedzeń, takie detale ale sprawiają wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z autem bliższym premium niż klasie średniej.

Co jeszcze. Wszystkie wyświetlacze, ekrany dotykowe, kamera cofania itd są lepszej jakości. Ekran z prędkościomierzem jest bardzo ostry i czytelny. To samo z ekrnem centralnym.

System nagłośnienia w aucie też mam wrażenie że jest lepszy. W Scenicu miałem system Bose ale wg mnie grał gorzej niż to Sony w S-max. Natomiast jakość rozmów na zestawie głośnomówiącym to już przepaść na korzyść S-maxa. Rozmawiając przez "auto" ma się wrażenie jakby rozmówca stał obok. Tak samo jak dzwonię do kogoś to podobno mnie dużo lepiej słychać.

Światła adaptacyjne robią robotę. W Scenicu miałem full ledy i to była przepaść względem zwykłych H4 czy H7. Tutaj ledy adaptacyjne to jest jeszcze wyższy poziom oświetlenia i naprawdę fajnie oświetlają drogę w nocy.

Zawieszenie też mam wrażenie że jest dużo cichsze, i lepiej się trzyma drogi. Jest na pewno twardsze niż w Scenicu. Tam było bardziej miękko. W S-Maxie auto się lepiej trzyma w zakrętach, układ kierowniczy też jest bardziej precyzyjny.

Ogólnie S-Max jest dużo cichszy. Zarówno jeśli chodzi o silnik, jak i zawieszenie, jak i odgłosy z zewnątrz.

Materiały w środku mam wrażenie że są ciut lepsze w S-Maxie. Wszystko jest dobrze spasowane, nic nie trzeszczy. W Scenicu zdarzało się że coś skrzypalio w czasie jazdy, a konsola środkowa była z jakiegoś słabego plastiku i jak się ją ściskało to trzeszczała

Fajna w S-Maxie jest apka która pozwala odpalić zdalnie auto i je nagrzać. Przydatne zimą. Fajnie że zdalnie mogę je otworzyć i zamknąć. Też się czasami przydaje.

Podgrzewana szyba też jest spoko chociaż bardzo długo się do niej musiałem przyzwyczajać. A jeszcze mi się zdarza, że czasami te druciki mnie drażnią.

Żeby nie było, że S-Max to same plusy. W Renault na pewno lepszy był dostęp bezkluczykowy bo absolutnie nie wymagał od użytkownika żadnego zaangażowania. Po prostu sam otwierał auto jak się do niego zbliżało i tak samo je sam zamykał jak się od auta oddalało. W S-Max trzeba jednak dotknąć klamki aby auto zamknąć i na początku zdarzało mi się o tym zapominać i samochód zostawiałem zwyczajnie otwarty

Z kolejnych plusów w Renault to np automatyczny ręczny. Niby w S-Max jest (tak jest w instrukcji) ale chyba go nie ma.

No i Renault zdecydowanie mniej palił. W cyklu miejskim ok 6l zimą a i dało się zejść do 5.5l. W S-max na początku miałem prawie 9l. Teraz już jest to w okolicy 7.5l więc jest lepiej. No ale auto dużo cięższe, w automacie i z 4x4 więc wiadomo że będzie więcej palić. Cudów nie ma

To chyba tyłe. Na pewno nie ma przepaści między Scenicem a S-Maxem. Ale są to auta konstrukcyjnie z podobnych okresów. Też cudów się nie spodziewałem. Dla mnie to, że S-Max jest takim normalnym autem jest jego ogromną zaletą. Osobiście lubie gadżety, ale to co się dzieje we współczesnych autach jest dla mnie przesadą. Z tego też powodu wybór padł na S-maxa. Bo to normalne dobre auto jest
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2023, 05:00   #243
posym
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Fajnie to opisałeś.
posym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2023, 13:21   #244
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

No i zapomniałem jeszcze o jednym. W Renault było dużo więcej schowków. W podłodze były 4, pod nogami kierowcy i pasażera oraz za przednimi siedzeniami. Pod podłogą w bagażniku też była druga podłogą i można było tam powkładać różne takie pierdoły. W S-Maxie mnie zdziwiło że nie wpadli na to aby zrobić taki schowek pod podlogą. Mam wersję 5 miejscową i przydałoby się coś takiego jak w wersji 7 miejscowej
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2023, 17:10   #245
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Dokładnie taki miałem zamowiony i też miał być na koniec marca. I ciekawe że też Euro Car tylko że w Krakowie. Coś moj dealer zawalił sprawe albo robi mnie w konia.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Jeśli jeszcze nie masz, w chcesz kontakt do dobrego dealera w Krakowie to chodź na priv

Bump:
Cytat:
Napisał castrol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z kolejnych plusów w Renault to np automatyczny ręczny. Niby w S-Max jest (tak jest w instrukcji) ale chyba go nie ma.
Ja to znalazłem niechcący! Włącz ręczny i nie wyłączając daj na D/R i daj lekko gazu to ruszy i po przełączeniu na P zaciągnie ręczny, możesz potwierdzić.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2023, 17:24   #246
amk
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max Titanium S, S-max II st-line
Silnik: 2.0EB 240KM, 2.5 Hybrid
Rocznik: 2012, 2023
Postów: 108
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Dzięki, ale już nie potrzebuje. W czwartek obdzwoniłem salony w całej Polsce uwierzyłem ze rzeczywiście to auto mogło nie być wyprodukowane, ale jak jest naprawdę to tylko euro car wie. Kilku sprzedawców narzekało że numery VIN pojawiały się a potem znikały. W całej Polsce znalazłem do sprzedaży dwa bieda titanium i jeden st-line prawie taki jak chciałem oraz jeden st-line pod znakiem zapytania, że klient powinien już go odebrać, ale cos kręcił że mu się zmieniła sytuacja finansowa. Na wszystkie rabat to okrągłe 0. Koniec końców wziąłem tego jednego st-line w.... Elblągu. Po negocjacjach dali symboliczny rabat taki że nie starczy mi na paliwo do Krakowa. Auto już wyprodukowane w trakcie transportu. Więc koniec końców jest jakis pozytyw, chociaż finansowo nie jest idealnie.
amk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2023, 19:58   #247
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Ja to znalazłem niechcący! Włącz ręczny i nie wyłączając daj na D/R i daj lekko gazu to ruszy i po przełączeniu na P zaciągnie ręczny, możesz potwierdzić.
Niestety u mnie to nie działa. Zawsze ręczny muszę zaciągać ręcznie
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2023, 22:47   #248
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 413
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Podpowiedzcie mi odnośnie aktywnego tempomatu? Czy występowały różne wersje? Czy każdy posiada system stop&go. Poniżej dwa zdjęcia, które różnią się przyciskami od tempomatu:

1.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zauważyłem, też że jako dodatki występowały Pakiet X oraz Pakiet business 3 lub 4.
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 05:51   #249
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał bobanr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
wersja 1
To są przyciski do zwykłego tempomatu, czasami auto ma moduł CCM i po wymianie przycisków (na takie jak wersja 2) i stosownej aktywacji otrzymamy aktywny tempomat.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 26-02-2023 o 05:54
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 18:51   #250
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

A czy w hybrydzie poprawili profil lusterek bocznych? Bo w moim (rocznik 2017) przy jeździe autostradą jakoś tak "powietrze zakręca", że lusterka są całe mokre, pełne kropel z mokrej drogi. W MK I tego było, teraz zmienili profil i jest dupa.
A jak się człowiek przyzwyczai do s-max, to ciężko przejść na inne auto...
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.