Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2023, 15:28   #171
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał zonexy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jej nie ma, pewnie oszczędności
Oczywiście...
Ambient w Vignale w tylnych klamkach wycięty. Schowków.pod fotelami nie ma (gościu w ASO pierniczył że to przez chłodzenie foteli przez WENTYLATORY)
takie handlowcy mają informacje.
Przycisk L na selektorze biegów służy uwaga..... DO WŁĄCZENIA TRYBU JAK TRZEBA AUTO NA LAWETĘ WCIAGNĄĆ.
Śmiałem się pod nosem jak gościa słuchałem.
Z ciekawostek to byłem w lekkim szoku gdzie wcisnęli akumulator (wnęka bagażnika, wykończenia brak).
Brak podgrzewanych dysz spryskiwaczy, brak spryskiwacza przedniej kamery... Oj księgowi naprawdę wzięli się do roboty.
Niestety,

__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 16:47   #172
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak podgrzewanych dysz spryskiwaczy
Ze wszystkim zgoda - ale teraz spryskiwacze są w wycieraczkach.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 16:49   #173
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

To ja ponowię pytanie do chłopaków z Vignale: czy macie na podsufitce nad głowa kierowcy i pasazera małe okrągłe kratki masujące mikrofony do ANS? System powinien być na seryjnym wyposażeniu Vignale.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 17:05   #174
zonexy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2020
Model: Volvo
Silnik: V50
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja ponowię pytanie do chłopaków z Vignale: czy macie na podsufitce nad głowa kierowcy i pasazera małe okrągłe kratki masujące mikrofony do ANS? System powinien być na seryjnym wyposażeniu Vignale.
Z tego co czytałem na niemieckim forum jeszcze z rok temu to, że nie ma w viniagle hybrid mikrofonów a co za tym idzie ANS, zostało tylko w cennikach.
zonexy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 17:46   #175
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał zonexy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma w viniagle hybrid mikrofonów a co za tym idzie ANS, zostało tylko w cennikach
Jest tylko w dieslach

Bump:
Cytat:
Napisał zonexy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żaluzja chłodnicy jeszcze była. Teraz jej nie ma, pewnie oszczędności Forda(może redukowali takie elementy przy braku półprzewodników)
Możliwe ze nie chodzi o koszt zakładania tylko o koszt akcji serwisowejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W kugach wycinają w dolnej części i wiercą dziury w osłonie dolnej silnika. Akcja pozar.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 18:58   #176
Igo_89
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 23-11-2022
Skąd: Ostrowiec Św
Model: S-max
Silnik: Hybryda
Rocznik: 2023
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście...
Ambient w Vignale w tylnych klamkach wycięty. Schowków.pod fotelami nie ma (gościu w ASO pierniczył że to przez chłodzenie foteli przez WENTYLATORY)
takie handlowcy mają informacje.
Przycisk L na selektorze biegów służy uwaga..... DO WŁĄCZENIA TRYBU JAK TRZEBA AUTO NA LAWETĘ WCIAGNĄĆ.
Śmiałem się pod nosem jak gościa słuchałem.
Z ciekawostek to byłem w lekkim szoku gdzie wcisnęli akumulator (wnęka bagażnika, wykończenia brak).
Brak podgrzewanych dysz spryskiwaczy, brak spryskiwacza przedniej kamery... Oj księgowi naprawdę wzięli się do roboty.
Niestety,
A wcześniej był ambient z tyłu w Vigniale? I dysze też były wcześniej podgrzewane ? Pytam serio bo tego nie wiedziałem czy wcześniej było czy nie.

Bump:
Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście...
Ambient w Vignale w tylnych klamkach wycięty. Schowków.pod fotelami nie ma (gościu w ASO pierniczył że to przez chłodzenie foteli przez WENTYLATORY)
takie handlowcy mają informacje.
Przycisk L na selektorze biegów służy uwaga..... DO WŁĄCZENIA TRYBU JAK TRZEBA AUTO NA LAWETĘ WCIAGNĄĆ.
Śmiałem się pod nosem jak gościa słuchałem.
Z ciekawostek to byłem w lekkim szoku gdzie wcisnęli akumulator (wnęka bagażnika, wykończenia brak).
Brak podgrzewanych dysz spryskiwaczy, brak spryskiwacza przedniej kamery... Oj księgowi naprawdę wzięli się do roboty.
Niestety,
Faktycznie dysze podgrzewane były tylko do roku modelowego 2021 od roku modelowego 2022 już ich nie ma. Patrzyłem u siebie na zamówieniu i u mnie jest że ambiente przód+ tył jest i będzie.
Igo_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 20:51   #177
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Igo_89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przód+ tył jest i będzie
Oświetlenie nóg tak, ale klamek już niekoniecznie....
Sam widzę po swoich autach, które są przedliftami, ile miały opcji i wyposażenia. Polifty są tak kastrowane że.....
W złą stronę to zmierza. Nie wiem czy jest jakaś dyrektywa unijna, że wlew baku paliwa ma być dostępny dla osób postronnych, ale ja nadal nie mogę w to uwierzyć.
Co do ANC, nie ma, w ETIS jest pozycja /BEZ PAKIETU IZOLACJI DŹWIĘKOCHŁONNEJ/.
Wczesniej brak widocznych mikrofonów o niczym nie swiadczył. W panoramach były za podsufitką...

Z podgrzewanymi dyszami faktycznie się zagalopowałem, faktycznie ich nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednak i tak wolałbym stare rozwiązanie i mając polifta nie wiem czy bym nie zrobił wymiany podszybia na te z dyszami....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 17-01-2023 o 20:54
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 21:18   #178
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Dzięki. Czyli dostałem produkt wybrakowany, bo miał mieć ANC. Choć w sumie dobrze ze w ogóle jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W dieslu miałem panoramę i mikrofony były na podsufitce. Kiedys predlifty miały nawet elektrycznie regulowaną kolumnę kierownicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Te wycieraczki ze zintegrowanymi dyszami to raczej srednio Fordowi wyszły, często rozmazują akurat na wysokości wzroku kierowcy. Też bym wolał tradycyjnie dysze. To w następnym modelu hehe
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 21:42   #179
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

W moim ambient w tylnych klamkach gaśnie jak jest włączona blokada otwarcia od wewnątrz drzwi tylnych. Tak przynajmniej zeznają pasażerowie z tyłu.

Co do ANC - mój z 2020 nie ma kratek i dealer twierdzi że ANC jest ale "inny". Może odświeżę temat bo w 2021 serwis nie bardzo w ogóle rozumiał problem. O ile przez mgłę pamiętam to ETIS pokazywał dla mojego VINu mikrofon(y) w podsufitce ale czy kratki - nie pamiętam.

Pamiętam za to że w wizualizatorze S-Maxa na stronie Forda kratki zniknęły, ale np. w Edge'u czy też w nowej Kudze nadal były widoczne.

Ostatnio edytowane przez Kayu ; 17-01-2023 o 21:45
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 07:58   #180
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oświetlenie nóg tak, ale klamek już niekoniecznie....
Sam widzę po swoich autach, które są przedliftami, ile miały opcji i wyposażenia. Polifty są tak kastrowane że.....
W złą stronę to zmierza. Nie wiem czy jest jakaś dyrektywa unijna, że wlew baku paliwa ma być dostępny dla osób postronnych, ale ja nadal nie mogę w to uwierzyć.
Co do ANC, nie ma, w ETIS jest pozycja /BEZ PAKIETU IZOLACJI DŹWIĘKOCHŁONNEJ/.
Wczesniej brak widocznych mikrofonów o niczym nie swiadczył. W panoramach były za podsufitką...

Z podgrzewanymi dyszami faktycznie się zagalopowałem, faktycznie ich nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednak i tak wolałbym stare rozwiązanie i mając polifta nie wiem czy bym nie zrobił wymiany podszybia na te z dyszami....
Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Kastrowanie i zmniejszanie wyposażenia.
Kastrowanie to np. usunięcie niektórych modułów ambient - ja w Titanium X miałem tylko klamki drzwi przód, nogi przód i półka za konsolą środkową. Sam dołozyłem nogi tył i kubki.
A co innego rezygnowanie z wyposażnia, którego sprzedawalność była niska - jak elektryczna kolumna kierownicy - powoduje to znaczne skomplikowanie ścieżek dostaw, a zapotrzebowanie znikome. Tutaj dobrym przykładem był Opel - zawsze lubiłem go za to że wyłączeń było nie wiele lub wcale, mogłem sobie skonfigurować co chciałem jak chciałem, i to prowadziło Opla do zadłużenia, bo skoro do takiej Insignii A było, jak dobrze pamiętam, 17!!!! typów kierownic? Przyszło PSA, zostały 3 typy i pokrycie rynku na poziomie 97%, co dało olbrzymie oszczędności. Taka jest rzeczywistość.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.