Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2023, 21:25   #151
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Jeszcze od od odnośnie spalania. Teraz jeżdżę po mieście na dystansie kilkunastu km do i z pracy ale jeżdżę bardziej dynamicznie, nie oglądając się na maksymalne wykorzystanie elektryka. Spalanie mam 8,2 po 100 km przejechanych. Zimno bardzo nie jest ale silnik nie da rady się na takim odcinku zagrzać.

Kiedys robiłem test i pożyczonym Superbem z 2,0 benzyna jeździłem te same trasy jak najdelikatniej się dało. Ledwo muskalem gaz a DSG zmieniało biegi przy 1,5 tys km. I się przy dystrybutorze zdziwiłem bo spalił 10 litrów/100km

Także niemal 2 tonowy Smax nie wypada źle, ale jak się człowiek nasłuchał o 5l/100km i zasięgu 1200 km na baku to niesmak pozostał…

Bump:
Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też mam dylemat, bo ST-Line bardzo mi się wizualnie podoba, i dodatkowo posiada czarną podsufitkę w środku. Kosztuje też ciut mniej od Vignale, więc w sumie ciężka decyzja. ST-Line podobno ma twardsze zawieszenie, ale zakładając opony o wyższym profilu można ten efekt trochę zniwelować.
Nie jeździłem ST-line ale moim zdaniem połączenie komfortu i możliwości trakcyjnych zawieszenia w Vignale jest wzorcowy dla tego typu auta. Z odrobina fantazji można wycinać w zakrętach większość kierowców. Ja bym w ST-line nie poszedł dla szacunku do mojej rodziny.
Pamiętaj tez, ze felgi 19 cali oznaczają niższy profil opony a to jest bardzo odczuwalne i wpływa negatywnie na komfort jazdy.

Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2023, 08:29   #152
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

W Fieście ST-Line to zawieszenie jest dla mnie lekko za twarde. Być może w S-max czułbym się podobnie.
Brałbym zdecydowanie Vignale ze względu na dodatkowe bajery. Da się takie coś jeszcze zamówić, czy tylko to, co już zostało zrobione?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2023, 21:23   #153
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Podobno się da, ale to już ostatni rzut, dilerzy mają porezerwowane sloty, ale specyfikację w takich slotach można zmieniać. Podzwoń po paru, popytaj.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2023, 22:21   #154
amk
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max Titanium S, S-max II st-line
Silnik: 2.0EB 240KM, 2.5 Hybrid
Rocznik: 2012, 2023
Postów: 108
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Jak zamawiałem swojego na początku grudnia sprzedawca powiedzial że nie ma pewności czy vignale się wyprodukuje i sugeruje titanium albo st-line. I tak się skłaniałem do st-line więc ułatwił mi wybór. Ale czy to jest prawda czy "wydaje się" sprzedawcy to ciężko powiedzieć.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
amk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 19:06   #155
Igo_89
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 23-11-2022
Skąd: Ostrowiec Św
Model: S-max
Silnik: Hybryda
Rocznik: 2023
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Jak zamawiałem swojego na początku grudnia sprzedawca powiedzial że nie ma pewności czy vignale się wyprodukuje i sugeruje titanium albo st-line. I tak się skłaniałem do st-line więc ułatwił mi wybór. Ale czy to jest prawda czy "wydaje się" sprzedawcy to ciężko powiedzieć.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
To sprzedawca wprowadził Cię w błąd. Ja swojego zamawiałem 12 grudnia i zamówiłem normalnie Vigniale. Dzwoniłem wczoraj i wszystko aktualne normalnie auto się wyprodukuje. Jak masz możliwość to zmień sobie wersję na Vigniale.
Igo_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 19:58   #156
amk
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max Titanium S, S-max II st-line
Silnik: 2.0EB 240KM, 2.5 Hybrid
Rocznik: 2012, 2023
Postów: 108
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ale ja chciałem st-line, nie będę zmieniał.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
amk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 09:05   #157
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Pytanko do posiadaczy, czy macie u siebie żaluzje chłodnicy? U mnie chyba nie ma, w dieslu miałem, wiem że kuga fhev z tym samym silnikiem ma. Pytam bo jednak silnik b szybko się wychładza zimą, przydałoby się to ustrojstwo
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 12:12   #158
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Igo_89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To sprzedawca wprowadził Cię w błąd. Ja swojego zamawiałem 12 grudnia i zamówiłem normalnie Vigniale. Dzwoniłem wczoraj i wszystko aktualne normalnie auto się wyprodukuje. Jak masz możliwość to zmień sobie wersję na Vigniale.
Wiesz - nie każdy chce Vignale. W sumie poza wyciszeniem nie ma tam nic ciekawego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przynajmniej dla mnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 13:08   #159
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz - nie każdy chce Vignale. W sumie poza wyciszeniem nie ma tam nic ciekawego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przynajmniej dla mnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Część osób dużą wagę przykłada do foteli
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 13:41   #160
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Część osób dużą wagę przykłada do foteli
Ale akurat profil jest taki sam, a wolałbym już dopłacić do foteli AGR, które zdaje się jako jedyne są inne. Ja niestety nie mogłem - bo jak pisałem wchodziło w grę tylko ST-Line którego nie chciałem.
Bo tak w Titanium X:
- AGR nie bo 7 miejsc
- Pełna skóra może, ale ja nie chce pełnej skóry
- Półskóra tylko w ST Line
- No i fotele w Vignale, gdzie dopłata jest bez sensu moim zdaniem, otrzymany zysk za wydaną kasę

Więc nie widziałem sensu szarpać się +13k za ST Line i coś +23k za Vignale.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.