Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2023, 14:34   #131
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój pokazuje w okolicach 7l z dłuższego dystansu, ale myślę, że tak 70-80% to trasa z różnym, różniastym obciążeniem samochodu.

PS. Mój nie ma co prawda panoramy, ale jest 7os., co w sumie wychodzi na to samo, ale cena była wyraźnie niższa od tego co mówisz. I jak brałem Titanium to na ST-Line miałem ofertę -10k tego co Ty piszesz teraz o Titanium X.
7l to bardzo fajny wynik jak na tak duży samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety te auta podrożały o jakieś 30 tys. albo i lepiej, dlatego postanowiłem że jeszcze cierpliwie poczekam, a może uda się "wyrwać" coś w lepszej kwocie...

DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 15:05   #132
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7l to bardzo fajny wynik jak na tak duży samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety te auta podrożały o jakieś 30 tys. albo i lepiej, dlatego postanowiłem że jeszcze cierpliwie poczekam, a może uda się "wyrwać" coś w lepszej kwocie...
Jak zależy Ci na nowym maxie to radzę nie czekać. Z racji kończącej się produkcji będą raczej tylko drozec, jak te białe kruki, bo nie ma dla nich wśród nówek raczej sensownej alternatywy dla rodzin 2+3
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 16:33   #133
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Niby tak, choć z drugiej strony jak obserwuję wnikliwie ogłoszenia, to widzę że od wielu tygodni nie sprzedała się żadna sztuka, więc aż takiego brania nie mają, ludzie wolą suvy a i oferta aut w cenie nieco poniżej 200 tys jest dziś naprawdę spora i taki S-Max po przeanalizowaniu cen innych marek wcale nie wychodzi jakoś super korzystnie cenowo (choć osobiście zdaję sobie sprawę z atrakcyjności i przestronności tego modelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Najwyżej kupię jakąś roczną używkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 18:38   #134
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak obserwuję wnikliwie ogłoszenia, to widzę że od wielu tygodni nie sprzedała się żadna sztuka, więc aż takiego brania nie mają, ludzie wolą suvy
Zwyczajnie ludziska zaczęli liczyć pieniążki w skarpetach. Wiele marek ostatnimi czasy mają samochody "od ręki"
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 08:40   #135
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby tak, choć z drugiej strony jak obserwuję wnikliwie ogłoszenia, to widzę że od wielu tygodni nie sprzedała się żadna sztuka, więc aż takiego brania nie mają, ludzie wolą suvy a i oferta aut w cenie nieco poniżej 200 tys jest dziś naprawdę spora i taki S-Max po przeanalizowaniu cen innych marek wcale nie wychodzi jakoś super korzystnie cenowo (choć osobiście zdaję sobie sprawę z atrakcyjności i przestronności tego modelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Najwyżej kupię jakąś roczną używkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stoją diesle, bo jak rok temu nie wiadomo było co z dieslami, a nawet pojawiły się głosy że ich nie będzie to zaczęły się teraz pojawiać, znów zniknęły hybrydy. Więc jeśli chcesz hybrydę to jak trafisz to bierz, bo już podobno Ford nie gwarantuje produkcji, a ma się niedługo zakończyć.
Inną sprawą jest to że jak ja zamawiałem to jedynym konkurentem był Sharan, cała reszta miała trudności ze zmieszczeniem 3 fotelików dla rodziny 2+3. A SUVy nawet duże przez profil kanapy mają z tym duży problem.

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwyczajnie ludziska zaczęli liczyć pieniążki w skarpetach. Wiele marek ostatnimi czasy mają samochody "od ręki"
A to jest druga sprawa. Myślę że klasa średnia, która mogła sobie pozwolić na te samochody nieco zubożała.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 20:27   #136
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stoją diesle, bo jak rok temu nie wiadomo było co z dieslami, a nawet pojawiły się głosy że ich nie będzie to zaczęły się teraz pojawiać, znów zniknęły hybrydy
Miałem zamówione dwie identyczne vignialki, pierw zamówiłem diesla, ale po pół roku oczekiwania otrzymałem info że ecoblue może nie zostać wyprodukowany, więc domówiłem hybryde. Po kolejnych 8miesiącach dotarły praktycznie obie, pierw fhev, którą natychmiast zarejestrowałem a za miesiąc ecoblue, którą odsprzedawałem po ponad dwóch miesiącach. Cena była atrakcyjna a chętnych brakowało.
Na dzień dzisiejszy uważam że zle zrobiłem że odsprzedałem diesla, a pozostawiłem hybryde. Jednak moment obrotowy robi wielką frajdę z użytkowania samochodu.
A spalanie wcale takie niskie nie jest jakby mogło sie wydawać w hybrydzie.
W mrozne dni srednie spalanie fhev wychodzi między 7-8,5l. W cieplejsze dni żeby zobaczyć spalanie na poziomie 5,5-6,5l to naprawde trzeba kontrolować jazdę. W dłubnietym u tunera dieslu przy zdecydowanej bardziej dynamicznej jeździe 6-7,5 l to żaden wyczyn.
Jeśli utrzymywałbym identyczny styl jazdy w hybrydzie jak w poprzednim dieslu/identyczny pojazd/ to spalanie wyszło by porównywalne a może ciut na niekorzyść fhev. Teraz już wiem dlaczego japońskim toito-ją przyklejono łatkę dziadkowóz

Bump:
Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że klasa średnia, która mogła sobie pozwolić na te samochody nieco zubożała
Część zubożała, a część trzyma pieniądze schowane bo obecnie żyjemy w nieciekawych czasach i nikt nie wie, w którą stronę to pójdzie.

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 06-01-2023 o 20:38
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 21:17   #137
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeździe 6-7,5 l to żaden wyczyn.
Jeśli utrzymywałbym identyczny styl jazdy w hybrydzie jak w poprzednim dieslu/identyczny pojazd/ to spalanie wyszło by porównywalne a może ciut na niekorzyść fhev. Teraz już wiem dlaczego japońskim toito-ją przyklejono łatkę dziadkowóz
Myślę, że źle działasz. Każdy napęd ma swoją charakterystykę i trzeba w pewnym sensie się na nią przestawić. Na początku też miałem wrażenie że jest dziwnie, ale teraz już nie mam z tym problemu, jeżdżę korzystając z uroków hybrydy i można jej zalety wykorzystać do obniżenia spalania.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 21:27   #138
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

A ja myślę że pokonawszy już ponad 10klockow hybrydą mogę już coś powiedzieć.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 22:23   #139
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ja to uważam że obaj macie rację. Mi hybryda pali teraz przy mega dziadkowej jeździe 7.5-7.8 - większość to jazda po mieście. Poprzednik smax w dieslu palił 7.5, ale jeździłem sobie dynamicznie i nie musiałem uprawiać ekodrajwinu.(choć był to manual, słyszałem że automaty w dieslu paliły więcej). Diesel palił też 7.5 latem po mieście, liczę że hybryda spali mi 6.5 (pisze o średniej z paru tankowań). Zobaczymy. Mi też brakuje momentu z diesla i tego że spalanie w nim nie było tak bardzo zależne od stylu jazdy. Ale hybryda ma inne zalety, auto jest ciche, równie ekonomiczne i miejmy nadzieję mniej awaryjne(brak turbin, dpf, egr). No i nie śmierdzi - diesla jednak było czuć stojąc o on auta mocniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukast ; 06-01-2023 o 22:28
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 23:36   #140
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

lukast z tą awaryjnością to zależy, ja mam przelatane ok 290tkm, tylko przeze mnie, turbina, dpf i egr, jak piszesz... a co to jest??? nic nie nawaliło, mało tego 2 razy pomyłkowo benzyną zalałem i i też bez żadnej szkody, powoli do zmiany auta sie przymierzam i żeby nie wymysły pseudoekologów to TYLKO diesla bym brał, a tak ból głowy mam, ale od fordzika ucieknę, nie robi auta które by mi pasowało
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.