Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2022, 21:32   #111
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podeslij maila na PW to Ci wysle fotki. Na forum nie można po prostu zrzucić zdjęcia ze smartfona - trochę szkoda.

Mój kosztował 230 k, pełne wyposażenie z wyjątkiem 19 calowych felg + belki bagaznika dachowego. Identyczny widziałem niedawno za 240 k i już zniknął z otomoto. Mysle, ze dziś nic nie wynegocjujesz ale myślę tez, ze rynek nowych lub prawie owych aut będzie zaraz mocno kulał i jest szansa kupić coś w lepszej cenie w przyszłym roku.

No chyba, ze Smax z powodu niedostępności i jednak pewnej zayebistosci, stanie się modelem kultowym i będzie trzymał przez to trzymał ceny..?

Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 21:38   #112
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypomniał mi się jeszcze z minusów kluczyk
Do wszystkich vignale teraz dają taki kluczyk, czy to smax, czy kuga , czy mondziak.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w transitach mam identyczny pilotGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W miescie ok. 7 litrów przy obecnych temperaturach ok 3 stopnie na plusie. Jeżdzone bardzo delikatnie.
No niestety, mam pojazd z identycznym motorem, i jak zima nastała to też mogę zapomnieć o spalaniu poniżej 7litrów. Kolejna sprawa to że silnik notorycznie niedogrzany.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 23:36   #113
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chętnie zobaczyłbym fotki tych waszych pięknych S-maxów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak ktoś jest ze Śląska, to jeszcze chętniej spotkałbym się żeby na żywo i na spokojnie obejrzeć ten samochód. Niestety w moim otoczeniu nikt S-Maxa nie posiada, a w salonach raczej nie można już obejrzeć. Dziś byłem w Gliwicach zobaczyć na szybko S-Max Vignale hybryda w czarnym kolorze (cena 195 tys. z przebiegiem 10 tys. km). Niestety to auto w czarnym lakierze z czarnym wnętrzem jakoś mi w ogóle nie podeszło wizualnie. Co innego te czerwone albo niebieskie ale tych wyjątkowo mało... Z kolei w drugim salonie powiedziano mi że jeszcze spodziewają się po Świętach jakiejś sztuki, ale konkretów nie podali jeszcze. Napiszcie jeszcze proszę czy udało się coś utargować z ceny? i za ile udało Wam się nabyć hybrydowego S-Maxa ? Dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wersja 5os Titanium z pakietem X + panoramą + hakiem składanym ręcznie wyszła 171k - bez panoramy byłoby 5k mniej. Ale zamówienie składane rok temu - auto odebrane po prawie roku - ale cena na szczęście została z zamówienia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20221106_154948.jpg (100.0 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20221106_155014.jpg (98.3 KB, 67 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20221106_155026.jpg (95.6 KB, 64 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukast ; 23-12-2022 o 23:45
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2022, 08:29   #114
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podeslij maila na PW to Ci wysle fotki. Na forum nie można po prostu zrzucić zdjęcia ze smartfona - trochę szkoda.

Mój kosztował 230 k, pełne wyposażenie z wyjątkiem 19 calowych felg + belki bagaznika dachowego. Identyczny widziałem niedawno za 240 k i już zniknął z otomoto. Mysle, ze dziś nic nie wynegocjujesz ale myślę tez, ze rynek nowych lub prawie owych aut będzie zaraz mocno kulał i jest szansa kupić coś w lepszej cenie w przyszłym roku.

No chyba, ze Smax z powodu niedostępności i jednak pewnej zayebistosci, stanie się modelem kultowym i będzie trzymał przez to trzymał ceny..?
Wysłałem PW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wczoraj jeszcze zadzwoniłem w kilka miejsc i przejrzałem wszystkie możliwe ogłoszenia - pojawiło się sporo nowych ogłoszeń z S-maxami do odbioru i nawet z datą produkcji 2023. Tak więc jest szansa, że będzie jeszcze jakiś wybór i możliwości. Będą nawet jeszcze Diesle z napędem AWD. Trzymam rękę na pulsie i zobaczymy jak się sprawy potoczą. Byłbym bliski zakupu tego Vignale z Gliwic, ale jakoś S-Maxowi w czarnym lakierze nie pasuje, jest jakiś taki nudny i nijaki, a dla mnie kolor autka zawsze miał znaczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wersja 5os Titanium z pakietem X + panoramą + hakiem składanym ręcznie wyszła 171k - bez panoramy byłoby 5k mniej. Ale zamówienie składane rok temu - auto odebrane po prawie roku - ale cena na szczęście została z zamówienia.
Gratuluję, piękny samochód, w Tym kolorze zdecydowanie robi wrażenie (zresztą teraz na Kudze mam podobny lakier "Ruby Red" który też mi przypadł do gustu). Cenę miałeś bardzo fajną, zwłaszcza że z panoramą, którą tym razem koniecznie też muszę mieć, a i hak to fajna sprawa na rowery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze się trochę waham czy szukać hybrydy czy diesel AWD, które lada moment też mają być w ofercie kilku dealerów mają być też do odbioru po nowym roku). Napęd AWD też fajna sprawa, ale ciut wyżej stawiam jednak koszty eksploatacji, i tu nie wiem czy hybryda nie spali jednak mniej niż taki diesel awd (zwłaszcza że ropa teraz sporo droższa).
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 22:32   #115
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Które Ci spali mniej to pewnie zależy od tego ile i jak jezdzisz. Jeśli głównie po trasach to pewnie diesel spali mniej i będzie lepszym wyborem. Ja wziąłem hybrydę bo u mnie dłuższe trasy to 3-4 rocznie, a takto jazda po mieście i poza miastem do 100km (działka). Ale poprzedni max to był diesel i złego słowa nie powiem w życiu na diesle od Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2022, 09:24   #116
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 Twin Turbo / 1.5 EB
Rocznik: 2020 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
złego słowa nie powiem w życiu na diesle od Forda
Kolega miał wyjątkowe szczęście, normalnie są tam silniki PSA i też są niezawodne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ford jakoś nie ma szczęścia do swoich konstrukcji 2.0 TDCI. Są awaryjne i problematyczne....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2022, 17:11   #117
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega miał wyjątkowe szczęście, normalnie są tam silniki PSA i też są niezawodne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ford jakoś nie ma szczęścia do swoich konstrukcji 2.0 TDCI. Są awaryjne i problematyczne....
Tak, miałem tdci w fordzie od psa, moze z+źle się wyraziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdalje sobie sprawę że od 2006 do chyba 2018 roku Ford brał diesle od psa.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 18:18   #118
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Akcja serwisowa 22C19, dotycząca złego wskazania spalania komputera pokładowego może wiązać się z koniecznością wymiany zespołu pompy paliwa wraz z czujnikiem poziomu paliwa. Czekam właśnie na taką pompę.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 14:05   #119
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Panowie posiadacze nowego maxa, czy któryś z Was również tak jak ja nie dostał książki serwisowej przy zakupie tylko informacje ze teraz to już w wersji elektronicznej przeglądy są i nie dają?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 20:49   #120
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ja w grudniu 2020 dostałem książkę serwisową, ale serwis jej nie chce przy naprawach/przeglądach. Wszystko jest elektronicznie przechowywane.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.