Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2022, 15:32   #21
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

takie choinki z całą elektroniką to powodzian na 90%.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 16:04   #22
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takie choinki z całą elektroniką to powodzian na 90%.
Co w takim razie mozna zrobić, zeby to jezdziło
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 17:27   #23
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli to topielec to dopiero początek przygody

zacznij od wtyczek w BCM (nogi pasazera)
jak znajdziesz zielone slady na wtyczkach lub w gniazdach to masz winnego
Znalazłem panel z bezpiecznikami i przewodami ... Wyglądają jak nowe.

Bump: Dziś włączyłem zapłon. Nie ma błędu. Zapaliłem nie ma błędu. Moc jest, żadnych błędów 😤

Bump:
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takie choinki z całą elektroniką to powodzian na 90%.
Nie wiem. Jak patrzę w środku to musiałby się ktoś bardzo postarać.
W komorze są niektóre elementy z nalotem ale jest też trochę wyglądających na nowe. Silnik pracuje na wolnych równo.
Nie wiem już co myśleć.
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 21:19   #24
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, szklana kula mówi mi, że problem jest gdzieś w silniku. A wracając do tematu autora, BCM jest ładny z zewnątrz, czy zaglądałeś przynajmniej jak gniazdo/piny we wtyczkach wyglądają?
Wszystko jest w dobrym stanie, wiązki z tyłu wyglądają jak nowe. Nie widzę nic podejrzanego.
Dzisiaj jak na ironię jak zdecydowałem pojeździć to po włączeniu spaliła się jedna żarówka i wywaliło błąd ale poza tym nic.. jakby się nic nie stało..
To jest problem. Z doświadczenia zawodowego innego niż mechanika samochodowa!... Wiem że to najgorsze co może być problem niepowtarzalny w tych samych warunkach, niedetrministyczny... Trudny do zdiagnozowania... Ale dlatego pytam bo może ktoś coś podpowie jak się z tym uporać. Moze jest gdzieś elektronik który chce naprawdę znaleźć i naprawić. E końcu niektórzy kupują auta zabytkowe w stanie śmietnikowym a robią z tego cuda.
Nie wierze też że nie ma metody wyeliminowania przyczyny... Poprostu mam wrażenie że jeździ się do serwisu zostawia monetę za przypudrowanie i do widzenia...chciałbym przytulać 150 za godzinę roboty bez specjalnego przejmowania co potem. Przepraszam ale naprawdę jestem trochę w złym nastrojuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, szklana kula mówi mi, że problem jest gdzieś w silniku. A wracając do tematu autora, BCM jest ładny z zewnątrz, czy zaglądałeś przynajmniej jak gniazdo/piny we wtyczkach wyglądają?
Bump:
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może opowiedz dlaczego przekładnia, dlaczego alternator, dlaczego świece żarowe

są modele, gdzie możesz mieć spalone 4 świece żarowe i o tym nie wiesz, a są, że zaraz pojawia się żółwik na ekranie i serwis

opowiedz coś o aucie a nie wymieniono, zrobiono.

dlaczego.
Czy ta wymiana sterownika świec mogła coś napsuć? Gość twierdził że świece są ok...tylko teraz myślę a jak on to sprawdził 🤔?
Może być tak że świece są walnięte? I już sam z teorią się zderzam... Czy świece mają wpływ na pracę silnika po przejechaniu 80km?
Pytam bo chciałbym choć wiedzieć czy to mechanika czy elektronika (komputer sterowniki itd)
Nie wiem czy było zalane naprawdę... ale kurcze to nie jest ludzki organizm tylko mechanika i komputer.

Bump:
Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie jest tak, że po prostu przy wymianie magla mechanik pourywał wiązki i teraz takie są objawy? Zerknij jak to wygląda od spodu
A nie jest tak że urwane to nie działa ... A nie że raz działa raz nie działa? Pytanie na serio...

Ostatnio edytowane przez mk_ford ; 23-12-2022 o 21:24
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 21:36   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

a możesz poprostu odczytać błędy kiedy nie ma mocy ?
dzisiejsze auta nawet pokażą ci na desce kiedy pierdniesz a co dopiero jak nie ma auto mocy
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2022, 06:47   #26
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a możesz poprostu odczytać błędy kiedy nie ma mocy ?
dzisiejsze auta nawet pokażą ci na desce kiedy pierdniesz a co dopiero jak nie ma auto mocy
Jechałem dosc płynnie. Nagle pokazała się pomarańczowa kontrolka ślizgającego auta i przeszedł w taki stan jakby zwolnił i jechał jednostajnie mimo dodawania gazu. Myślałem że ślisko ale nagle odpuściło i przyspieszył. Po czym nagle się pojawiło na przemian
Asystent jazdy pod górę nieaktywny, city stop nie aktywny, ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów, nawet ciśnienie w oponach. Później podczas dalszej jazdy to ten asystent jazdy pod górę i ograniczenie skrzyni biegów. Wczoraj próbowałem jeździć i ,nic nie wyskoczyło.
Wczoraj rano odebrałem auto bo dzień przed był wymieniany sterownik świec żarowych bo taki był błąd od pewnego czasu.
Przed tygodniem wymieniłem olej w skrzyni też dlatego że nie wiem kiedy był wymieniany, a po rozgrzaniu trochę coś buczy i nasila się przy zatrzymaniu i dociśnięciu hamulca czyli sprzęgła (ale nie spodziewałem się że to akurat wiele zmieni) o tym pisałem w innym wątku.

I jak zobaczyłem błąd skrzyni to mnie przeraził ale po namyśle co ma skrzynia do mocy i ona działa jak działała.

Ostatnio edytowane przez mk_ford ; 24-12-2022 o 06:56
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2022, 07:37   #27
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

to auto nie ma tak, że jak jedna rzecz elektryczna/troniczna padnie, to nie działa cała elektronika w aucie, tym bardziej kompletnie niezwiązana z silnikiem jak ciśnienie w oponach. napisałeś, że znalazłeś w pewnych miejscach nalot - wg mnie to powodzian - po zalaniu auta wariuje zawsze cała elektronika. gdyby sterownik był walnięty, to by po prostu był i reszta by nie działała w ogóle. nie ma że działa, a raz nie. jak jest walnięty to nie działa.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2022, 07:47   #28
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Jak dawno temu kupiłeś to auto? Weź oddaj ten złom handlarzowi, bo powodzianina nie wyprowadzisz na prostą

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 24-12-2022 o 07:51
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2022, 08:14   #29
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Napiszę jak miałem w jednym aucie. Jakieś kilkanaście lat wstecz, miałem Peugeota z tym samym sinikiem co autor tematu. Pewnej wiosny auto zwariowało, wchodziło "spontanicznie" bez żadnych powodów w stan awarii, pokazywało błędy ABS, ESP, poduszek, chyba świec i już nie pamiętam co jeszcze. Pojechałem do guru elektroniki pod Poznaniem, diagnoza - ECU silnika. Wyjął ECU rozkręcił, a tam wilgoć. Z powodu tej wilgoci popaliły się chyba dwa styki i sterownik zwariował. Gdybym nie pojechał do prawdziwego fachowca, pewnie by mi mechanicy od wszystkiego wymieniali pół auta i tak by nie pomogło. Guru oczywiście był prawdziwym guru, który jak przystało na guru miał setki używanych sterowników za 1/5 ceny nowego, miał też odpowiedni i na miejscu, wgrał soft i po południu wyjechałem uzdrowionym cudownie autem. Taki z tego morał, że nie każdy mechanik lub elektryk musi się znać na wszystkim. Popytać, poszukać fachowca, odstawić auto i je uratować. Jedź kolego do fachowca, bo zwykłego mecha u którego byłeś, to ten problem przerasta.

Ostatnio edytowane przez Waterspoon ; 24-12-2022 o 08:16
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2022, 08:25   #30
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Mógłby autor napisać skąd jest, to można kogoś polecić do postawienia diagnozy i przetrzepania auta, nawet ASO niech spojrzy
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.