Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2022, 15:19   #711
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

wróćcie kilka stron wcześniej - pisałem, że już rok temu wiedzieli, że będzie rok czekania minimum. co więcej, wojna zmieniła sporo, bo niektóre podzespoły były tłuczone na Eu właśnie tylko na Ukrainie, i musieli zacząć ogarniać przenosiny i szukanie nowych fabryk.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2022, 08:45   #712
kedzior87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Model: Focus Active Kombi MK4 FL
Silnik: 1.0 Eccobost MHEV 155KM
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wróćcie kilka stron wcześniej - pisałem, że już rok temu wiedzieli, że będzie rok czekania minimum. co więcej, wojna zmieniła sporo, bo niektóre podzespoły były tłuczone na Eu właśnie tylko na Ukrainie, i musieli zacząć ogarniać przenosiny i szukanie nowych fabryk.
Tu się nie zgodzę - w moim przypadku czekania było 7 miesięcy -
zgodzę się, że wojna zmieniała im plany - gdyby nie ona bym czekał na auto 4 miesiące.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] auta można było zamawiać na koniec października / początek listopada (pierwsze rezerwacje) a umowy K-S były na koniec listopada/ początek grudnia

Ostatnio edytowane przez kedzior87 ; 17-10-2022 o 08:53
kedzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2022, 06:47   #713
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Jak sprawuje się auto? Jakieś wady i zalety możesz wymienić. Jakie masz średnie spalanie?
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 20:03   #714
kedzior87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Model: Focus Active Kombi MK4 FL
Silnik: 1.0 Eccobost MHEV 155KM
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sprawuje się auto? Jakieś wady i zalety możesz wymienić. Jakie masz średnie spalanie?
Średnie spalanie 6l/100 ( 70% drogi podmiejskie reszta miasto)
Zaczyna wnętrze skrzypieć m.in. fotel ��
Zalety : względnie dobrze wyciszony, światła LED , duży czytelny ekran ( nawigacja )
Przyjemny odgłos silnika ( póki nie jest zimno )
Wady...
Skrzypi , sterowanie funkcjami z wyświetlacza ( porażka), otwieranie klapy bagażnika ruchem nogi działa czasami ..

Ostatnio edytowane przez kedzior87 ; 19-10-2022 o 21:00
kedzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 22:55   #715
ipIV
ford::amateur
 
Avatar ipIV
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk4 fl
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiedziałem, że Focusa po FL można było już zamawiać w październiku 2021r. Ja zamawiałem w połowie stycznia 2022r i wygląda na to, że muszę jeszcze trochę poczekać.
Pierwotnie to miała być demówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Średnio wyposażony HB, jest full wypas kombi za wyjątkiem dachu panoramicznego. Udalo mi się znaleźć dealera który zgodzi się odsprzedać demówkę w dodatku pochwalił się, że można przed rozpoczęciem produkcji zmienić konfigurację. Zmiana nastąpiła w czerwcu 2022. Generalnie czas oczekiwania na samochód w moim przypadku to 4mc. W przyszłym tygodniu przewiduję wycieczkę na drugi koniec pl i odbiór.

Generalnie fart, bo próbowałem zamówić go od lutego a wyszło jakbym zamówił w październiku.
Prawie kupiłem słabo wyposażonego przedlifta w maju, ale szczęście w nieszczęściu że był zarezerwowany a nabywca dostał leasing.

Co ciekawe teraz można zamawiać. Pomiędzy lutym i czerwcem z kilkoma (4-5) sprzedawcami byłem umówiony, że jak tylko będzie można zamówić to mają dać znać i zamawiamy. NIKT się nie odezwał. Słabe podejście do klienta moim zdaniem.

A nie przepraszam. Jeden zadzwonił 2 tygodnie po wizycie i powiedział, że w 2022 na pewno nie będzie można zamówić polifta i mam pytać w przyszłym roku.

Generalnie wyszło pozytywnie, mimo braku rabatów moja konfiguracja jest obecnie 15 tys zł droższa... czyli akcesoryjne koła zimowe, kilka innych akcesorów i ubezpieczenie w gratisie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ipIV ; 19-10-2022 o 23:16
ipIV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2022, 05:15   #716
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Rzeczywiście miałeś szczęście, że dealer odstąpił Ci swój samochód. W dodatku mogłeś jeszcze zmienić wyposażenie. Oni swoje zarobili, a Ty jesteś zadowolony i będziesz miał szybko auto. W moim przypadku różnica od momentu zamówienia wynosi już ponad 30tys.

Bump:
Cytat:
Napisał kedzior87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Średnie spalanie 6l/100 ( 70% drogi podmiejskie reszta miasto)
Zaczyna wnętrze skrzypieć m.in. fotel ��
Zalety : względnie dobrze wyciszony, światła LED , duży czytelny ekran ( nawigacja )
Przyjemny odgłos silnika ( póki nie jest zimno )
Wady...
Skrzypi , sterowanie funkcjami z wyświetlacza ( porażka), otwieranie klapy bagażnika ruchem nogi działa czasami ..
Spalanie niskie. Podczas testów też zwróciłem uwagę, że Focus jest dobrze wyciszony. Duże dotykowe wyświetlacze w autach bardzo lubię, byle tylko się nie zawieszały. Martwi mnie tylko skrzypienie we wnętrzu, ponieważ bardzo tego nie lubię. Nie słucham głośno muzyki, więc zawsze szukam przyczyny skrzypienia. Dużo modeli samochodów i to różnych marek ma z tym poważny problem. Jeśli przy tak niskim przebiegu już coś słychać, to co będzie później. W Golfie rzadko coś skrzypi, a przejechałem już ponad 30tys.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 15:55   #717
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

U mnie nadal brak jakiejkolwiek daty. Dealer przewiduje że w ciągu miesiąca powinien pojawić się VIN, a auto być może wyprodukuje się do końca roku. Pojawił się też temat aneksu ponieważ pakiet Family wypadł z cennika i musi zostać usunięty albo zastąpiony inna opcją (w nowym cenniku elektryczna klapa występuje jako osobna opcja).
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 07:16   #718
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Ja pakietu family nie zamawiałem, więc u mnie nic się nie zmienia. Ciekawy jestem, czy przy podpisywaniu aneksu zmienią Ci cenę?
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 17:00   #719
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Zaklinają się, że nie i doliczą tylko różnicę miedzy pakietem Family a elektryczną klapą. Ale jak zwykle wszystko w fordzie trwa wolno a kontakt z handlowcem jest utrudniony :|. Więc nadal nic nie wiem...
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2022, 07:41   #720
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Najnowszy test Focusa:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.