Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2022, 22:01   #141
jaris
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: Brodnica
Model: mondeo mkV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 32
Domyślnie Reflektor drl jaki OEM?

Dziś okazało, że mój prawy reflektor drl wykazywał jakiś błąd. Wyszło to przy podpięciu pod komputer, na desce zero błędów. Po skasowaniu na razie jest dobrze.
Mam pytanie "wyprzedzające": na lampach nie mam naklejek, więc nie mam nr OEM. W sieci można znaleźć es73-13d154-ac, es73-13d154-ad, es73-13d154-ae, es73-13d154-af i es73-13d154-ag. Czym one się różnią? Czy można je zamieniać?
Czy może jest na forum ktoś, kto znajdzie odpowiedni nr po VINie?
Mondeo z kwietnia (?) 2016.

__________________
Jari$
jaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2022, 20:31   #142
Kzdras
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 21-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Czesc Koledzy

Mam problem z dzialanie FDL prawo-lewo. Po wlaczeniu zaplonu jest normalna adaptacja gora/dol i prawo/lewo ale potem lampy nie reaguja juz na ruchy kierownica (na postoju i w trakcie jazdy). Mam prosty skaner OBD i wywala blad HCM B1087. Po skasowaniu bledu lampy robia ponowna adaptacje i pozniej dalej nie dziala ich ruch. Problem pojawil sie jakis czas po regulacji lamp na SKP bo swiecily za nisko- mala regulacja srubami na odblysnikach, swiatla wylaczone z pozycji Auto. Mieliscie moze podobny przypadek albo jest ktos z Warszawy ogarniajacy takie tematy? Doczytalem sie o jakiejs aktualizacji modulu HCM, ale sam nie podolam…. Dzieki z gory
Kzdras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2022, 14:50   #143
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

nie ma aktualizacji HCM dla Twojego VINu, a po drugie jeśli kiedyś FDL działały poprawnie, a teraz nie, to jednak coś się w nich popsuło - w necie jest sporo narzekań na usterki reflektorów FDL (chyba silniczków)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2022, 15:03   #144
Kzdras
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 21-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma aktualizacji HCM dla Twojego VINu, a po drugie jeśli kiedyś FDL działały poprawnie, a teraz nie, to jednak coś się w nich popsuło - w necie jest sporo narzekań na usterki reflektorów FDL (chyba silniczków)
czesc, dzieki za odpowiedz
Doczytalem, ze sporo przypadkow mozna rozwiazac przez adaptacje HCM (nie aktualizacje)
W trybie powitania wszystko dziala- gora/dol, prawo/lewo.....
Dalbys rade cos popatrzec w tym temacie?
Mam tez pare rzeczy do zmodyfikowania- puscilem priv

thx
Kzdras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 22:58   #145
pioterekb
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-07-2019
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Witam,
jak opinia, to opinia.

Co do jasności, jakości oświetlenia, szerokości wiązki w porównaniu do żarowych - .... bez prównaniu na korzyść LED. Doświetlanie zakrętów, to dodatek bez którego można się obyć, ale widoczność na pewno poprawnia. Wygodną zaletą jest automatycznie przełączanie z mijania na drogowe. Generalnie przesiadka z żarowych na FDL jest ogromnym, korzystnym skokiem, ale.....

Na wielu forach (również zagranicznych) spotkałem się z problemem wyskakującego błędu oświetlenia adaptacyjnego i komunikatu na wyświetlaczu - Sprawdź światła adaptacyjne.... Światła przechodzą wówczas w jakiś tryb serwisowy, wiązka światła opada i świeci kilka metrów przed pojazdem - światła mijania. Niestety problem mojego MK5 również dotknął. W ASO problem jest znany i chyba dosyć powszechny. W moim przypadku wykonali aktualizację HCM, ale to błędu nie usunęło. Kolejnym proponowanym krokiem jest wymiana reflektora - cena około 7tys. zł bez usługi !!!!
Nie wiem czy w innych markach samochodów również użytkownicy się z tym ..... męczą, ale mimo swoich zalet, to główny powód mieszanych uczuć co do reflektorów FDL. LEDy miały być bezobsługowe i długowieczne, a w moim przypadku (70tys. przebiegu, 6 lat) jest spory problem.

Czy bym komuś polecił? Na pewno ostrzegłbym, że może się pojawić błąd bez powodu i koszty z tym związane są spore.
pioterekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 23:26   #146
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,532
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Cytat:
Napisał pioterekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wielu forach (również zagranicznych) spotkałem się z problemem wyskakującego błędu oświetlenia adaptacyjnego i komunikatu na wyświetlaczu - Sprawdź światła adaptacyjne.... Światła przechodzą wówczas w jakiś tryb serwisowy, wiązka światła opada i świeci kilka metrów przed pojazdem - światła mijania. Niestety problem mojego MK5 również dotknął. W ASO problem jest znany i chyba dosyć powszechny. W moim przypadku wykonali aktualizację HCM, ale to błędu nie usunęło. Kolejnym proponowanym krokiem jest wymiana reflektora - cena około 7tys. zł bez usługi !!!!
Nie wiem czy w innych markach samochodów również użytkownicy się z tym ..... męczą, ale mimo swoich zalet, to główny powód mieszanych uczuć co do reflektorów FDL. LEDy miały być bezobsługowe i długowieczne, a w moim przypadku (70tys. przebiegu, 6 lat) jest spory problem.
U mnie też się raz taki błąd pojawił, po wyłączeniu i włączeniu zapłonu wszystko chodzi ok. W tych czasach 6 lat to można uznać za "długowieczne" niestety.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 15:25   #147
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Cytat:
Napisał pioterekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejnym proponowanym krokiem jest wymiana reflektora - cena około 7tys. zł bez usługi !!!!
Po pierwsze mozna kupic taniej.
Po drugie moze a nie musi pomoc.
Jest na to kilka sposobow, np. pomogla wymiana aku - jaki stary masz?

Znajdz na tym forum watek dedykowany dla tych problemow.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2023, 10:28   #148
pioterekb
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-07-2019
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Dzięki za zainteresowanie tematem. Trochę czasu upłynęło od postu, ale uzupełnię temat. Może komuś w przyszłości się przyda.
Wizyta w ASO nie rozwiązała problemu. Aktualizacja HCM nie pomogła. Po tej wizycie
myślę, że wcześniej zapalają się światła mijania przy zmroku - zmienili poziom czułości.
Ja nie zdecydowałem się na usługę w ASO. Jak pisałeś, można kupić taniej - nowy Valeo, chyba około 4tys.
Wybrałem opcję bardziej ryzykowną - zakup używanego z Allegro. Kosztował około 1900zł.
AKU mam stosunkowo nowy - roczny. Zmusił mnie do wymiany, bo przestała działać funkcja Stop-Start oraz .... grzanie przedniej szyby.

Nie będę opisywał procesu wymiany, bo to już jest na postach, na YT. Generalnie ściągnięcie zdarzaka musi być - ja co prawda tylko jedną część odkręciłem, ale mocne jego odginanie było ryzykowne i montaż reflektora był uciążliwy.W reflektorze znajdował się jeden zaczep więcej, który blokował możliwość osadzenia, ale można z tym sobie poradzić.

U mnie oryginalnie reflektor był taki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i został wymieniony na taki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wymianie w październiku, do dzisiaj nie było błędów (ale szukam niemalowanego, aby odpukać) i system działa jak poprzednio. Świadomie wybrałem inny rok produkcji i zgodziłem się na inną moc świetlną 17,5 zamiast 12,5. Nie chciałem ryzykować wadliwego reflektora z tego samego okresu. Co prawda obawiam się trochę wizyty w SKP.

Po wymianie oglądałem sterownik, wnętrzen reflektora i wszystko wydaje się być suche i szczelne. Nie widziałem we wnętrznu żadnej wilgoci i zabrudzeń. Sterownik jest szczelnie zamknięty (zanitowany) i nie zaglądałem do wnętrza. Możliwe, że wymiana samego sterownika byłaby skuteczna, ale ... ja już się tym teraz nie będę "bawił".

Podpowie też może ktoś bardziej doświadczony w temacie konieczności tzw. kodowania po wymianie? Trzeba coś ustawiać, wpisywać do HCM po wymianie? Gość w ASO wspomniał o kodowaniu po wymianie reflektora, ale nie zapytałem wóczas na czym to ma polegać. Czasami mam wrażenie, że specjalnie używają określeń w celu "zaciemnienia" sprawy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg reflektor1.jpg (19.7 KB, 173 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg reflektor2.jpg (18.1 KB, 171 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pioterekb ; 15-12-2023 o 10:31
pioterekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2023, 11:21   #149
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Może ktoś wie gdzie w forscanie zmienić czułość zmiany świecenia lamp?
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2023, 10:01   #150
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

A czy widać rzeczywiście różnice w jasności świecenia jednego i drugiego reflektora? I co należy zrobić aby ten nowszy reflektor wszedł na miejsce starego? Uciąć dodatkowe mocowanie?
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.