Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2018, 19:27   #1
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Hej,

C-Max Hybrid, sprowadzony ze Stanów. Już tu o nim kiedyś pisałem przy innej okazji, może ktoś nawet pamięta. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co jakiś czas coś się w nim spierdzieli, a zupełnie nie mogę liczyć na ASO Forda, bo się na mnie wypieli. Bo to z USA, oni na takich się nie znają...

Problem następujący - po jakimś czasie od włączenia samochodu zaświeca się kontrolka poduszek. Randomowo. Zazwyczaj już po przejechaniu kilku kilometrów, czasem kilkunastu. Kontrolka się zaświeca i wtedy nie działa sygnalizacja odpiętych pasów. Byłem z tym u znajomego mechanika, podpiął mnie tak na szybciocha, poza kolejką do kompa i wyświetliło się, że "Unknown error 80A0". Ktoś mógłby pomóc to rozszyforwać? Aha, jak się samochód wyłączy i od razu włączy, poducha przechodzi test i gaśnie. Po czym zaświeca się ponownie po kilku/kilkunastu kilometrach. Nie mruga, tylko się po prostu zaświeca.
Samochód był sprowadzony puknięty i był w kraju robiony. Jak to z amerykancami. Poduszki wystrzeliły, więc RCM był kombinowany. W europie się taki moduł resetuje, w Stanach wymienia na nowy. Oczywiście nikt nic nie wymieniał, tylko wylutował EPROM i go przeprogramował. Może coś tutaj? Tylko że jeżdżę tym samochodem już 3 lata i dopiero teraz coś się pokasztaniło.

Ktoś ma pomysł?

EDYTA:
Aaaa, gdzieś mi się przemknęło, jak przeglądałem internety, że takie problemy mają miejsce gdy czujnik w klamrze pasa padnie. Jest to prawdopodobne? Jak mi padł taki czujnik w innym aucie, to mi cały czas wyło, że mam nie zapięty pas. Tutaj nie dość, że nie wyje przez cały czas, to jeszcze nie wykrywa, że pas jest odpięty.


Ostatnio edytowane przez Majosa ; 30-03-2018 o 22:11
Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 15:00   #2
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Hmm... Wczoraj jeździłem z pasażerem na przednim fotelu i kontrolka nie zaświeciła się ani razu. W fotelu pasażera jest mata naciskowa, ale nie taka, która działa w sposób zerojedynkowy, tylko wykrywa jakoś wagę pasażera. Bo np. jak na przednim fotelu siedzi dziecko w nosidle, to automatycznie wyłącza poduszkę. Jak fotel jest pusty, to kontrolka wyłączenia poduszki nie zapala się, a jak jedzie osoba o odpowiedniej wadze, to poduszka jest też aktywna. Może to coś z matą jest nie tak?
Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 23:11   #3
tzcc
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Pomorskie
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Witam mam ten sam kod błędu i nie mogę dojść o co chodzi nigdzie nie ma informacji co on oznacza będę bardzo wdzięczny za opis kodu błędu 80A0
tzcc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2022, 06:04   #4
trozo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2022
Model: Transit Connect
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Witam
Udało się rozszyfrować 80A0 ? mam to samo w transit connect :/
trozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2022, 07:33   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Cytat:
Napisał trozo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... mam to samo w transit connect :/
Jeśli to europejski Transit - to WĄTPIĘ...
B0A0 to błąd wskazujący na konieczność wykonania resetu/kalibracji modułu OCS (modułu oceny wagi pasażera - occupant classification sensor).
OCS (mata hydrauliczna w siedzisku fotela pasażera) występuje jedynie w autach z USA.

Tak więc aut europejskich (żadne nie ma OCS) problem "nie ma prawa dotknąć"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2022, 14:43   #6
trozo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2022
Model: Transit Connect
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Connect z USA, spróbuje coś pogrzebać przy tej macie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2022, 18:55   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Cytat:
Napisał trozo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...spróbuje coś pogrzebać przy tej macie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SUPER POMYSŁ... Najlepsza droga by mieć "niekończące się problemy"...
Może prościej było kupić sobie rikszę a nie współczesne auto?
Można by sobie "grzebać" do woli...

BTW - Wystarczy (stosownym programem) zrobić reset OCS i problem znika. Bez żadnego "grzebania".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-09-2022 o 20:39
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2022, 06:35   #8
trozo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2022
Model: Transit Connect
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Hehe dzięki Tedi ! Widzę ze jesteś z Katowic może masz odpowiednie oprogramowanie podjechalbym do Ciebie ? Daj znać [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Pozdrawiam!!!
trozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2022, 09:48   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki i błąd 80A0

Cytat:
Napisał trozo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...może masz odpowiednie oprogramowanie ...
E tam, mnie wystarczy jak Kaszpirowskiemu - demoniczny wzrok i siła woli...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.