Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2022, 06:47   #661
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Pewności nigdy nie masz co do terminu produkcji, ale sprawdzałem w kilku salonach i we wszystkich mówili to samo. W pierwszej kolejności liczę jednak na to, że Focus wyprodukuje się do końca roku. Coraz więcej testów wersji po FL pojawia się na YouTube, więc jest nadzieja.

Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 14:59   #662
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Wszystko kwestia perspektywy... Ja np wiedziałem, że to ma być Foka, inne mnie nie interesowały (wszystkie Foki po kolei u mnie były). Czekałem 7 msc na auto, do września 2019, bo nie było wtedy silników 1,5 150 km, co się okazało dopiero po wielu tygodniach od zamówienia. Najpierw miałem termin 3 msc, potem 6 msc, a potem już mi nie obiecywali, tylko pytali czy chcę czekać, czy zrezygnować. Ale ja miałem wtedy MK3 i mam dalej, więc mi się nie śpieszyło i czekałem. A w nagrodę za czekanie dostałem potem komplet ubezpieczenia i przeglądów na przyszłość za free.

Ale faktem jest, jak ktoś potrzebuje auta, to te terminy teraz, to jest dramat. Szczerze współczuję wszystkim i mega się cieszę, że ja nie jestem teraz na kupnie. Obawiam się, że lepiej nie będzie, nie wspominając o tym, jakie teraz są ceny w porównaniu do 2019 roku....
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2022, 06:56   #663
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Z tego co pamiętam, to na forum oprócz mnie jest jeszcze tylko jedna osoba, która czeka na Focusa po FL. U mnie na razie nic się nie zmieniło i produkcja zaplanowana jest na listopad. Czekam cierpliwie na rozwój sytuacji i w razie czego zamówiłem alternatywnie Golfa. Pisałem wcześniej, że decyzje już podjąłem i nie testuję już innych samochodów w tym segmencie. Jednak wczoraj dostałem telefon z salonu, że mogę przyjechać po Nową Kię Niro 1,6 GDI 141KM automat hybryda. Dlaczego więc nie skorzystać. Auto jest bardzo fajne, ale nie nadaje się do jazdy z prędkościami autostradowymi. Jeśli w najnowszym modelu Kii jest tak słabe wyciszenie nadkoli i duże szumy opływowe powietrza słyszalne w środku, to aż strach pomyśleć, jak jest w innych starszych modelach Kii. Różnica pomiędzy Golfem, Focusem po FL, a nową Kią Niro pod względem wyciszenia kabiny jest ogromna. Mógłbym wymienić dużo zalet nowej Kii, ale kogo to interesuje. Uważam też, że auto będzie się dobrze sprzedawało, bo nie każdy zwraca uwagę na wyciszenie wnętrza. Mieliście rację pisząc, że samochody Kia są słabo wyciszone.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2022, 08:41   #664
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Tragicznie wyciszone. Pisałem dawno o tym.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2022, 10:12   #665
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

U mnie na tę chwilę brak jakiejkolwiek daty.
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2022, 11:34   #666
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Jestem ciekawy jak profesjonalnych narzędzi używają do pomiaru hałasu w tych testach = na ile to wiarygodny wynik.
Poza tym, już pomijając pomiary, odnoszę wrażenie, że wyciszenie to rzecz... subiektywna? Nawet widać po testach... są testy gdzie ludzie twierdzą, że Focus jest słabo wyciszony. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Może każdemu inne hałasy przeszkadzają?
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2022, 13:03   #667
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Generalnie wyciszenie to najmniejszy problem, nawet mozna to poprawic samemu z matami z allegro , ale juz jakosci materialiw czy osiagi i elastyczność juz nie.
Nie wspimne o cenie.
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2022, 11:06   #668
ipIV
ford::amateur
 
Avatar ipIV
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk4 fl
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co pamiętam, to na forum oprócz mnie jest jeszcze tylko jedna osoba, która czeka na Focusa po FL. U mnie na razie nic się nie zmieniło i produkcja zaplanowana jest na listopad.
Jest więcej, tylko niekoniecznie coś piszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Produkcja przewidziana na Wrzesień, w systemie VIN się niedawno pojawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak odbiorę to opiszę moje przeboje z zakupem, ale generalnie można powiedzieć, że miałem dużo szczęścia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ipIV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2022, 21:08   #669
ipIV
ford::amateur
 
Avatar ipIV
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk4 fl
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewności nigdy nie masz co do terminu produkcji, ale sprawdzałem w kilku salonach i we wszystkich mówili to samo. W pierwszej kolejności liczę jednak na to, że Focus wyprodukuje się do końca roku. Coraz więcej testów wersji po FL pojawia się na YouTube, więc jest nadzieja.
Zobaczymy. Zamówiony w 10.2021 przez dealera. Ja go ze zmianą konfiguracji łyknąłem "trochę" później. Ostatnio mi napisali, ze jest szansa że na początku listopada będzie.

PS sorki za post pod postem, myślałem że się scali jak na innych forach ale nie mam opcji usuń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ipIV ; 11-09-2022 o 21:17
ipIV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2022, 06:05   #670
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Czy auto będzie miało duży ekran z Sync4?
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.