Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2022, 09:27   #631
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

tylko ile oni wydają na serwis, a ile ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak pisałem - ktoś kupując tego typu silniki musi się liczyć z kosztami, ale to nie mój problem.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2022, 09:33   #632
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko ile oni wydają na serwis, a ile ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak pisałem - ktoś kupując tego typu silniki musi się liczyć z kosztami, ale to nie mój problem.
no właśnie oni nic nie wydają na serwis. Zajmuje sie flotami samochodowymi, obecnie mam pod sobą 400 aut. Wcześniej pracowałem w firmie gdzie były same corolle. Tam tarcze jak dobrze jeździsz starczają na 150 tys km. O czym Ty człowieku piszesz, auta praktycznie totalnie bezawaryjne i bezobsługowe. Co innego ze totalnie bezpłciowe ale trwałe. Tam się nic nie psuje a nawet eksploatacja jest tańsza jak Twojego forda.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2022, 16:50   #633
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Ten drugi "silnik" zastępuje dwa inne elementy które się zużywają, tj. Rozrusznik i alternator, pasek jak pasek więc wcale nie taka tragedia. Bardziej martwiłbym się strata pojemności akumulatora pod siedzeniem pasażera i potem krótszych "doladowan" momentu obrotowego chcąc jeździć dłużej niż z 5 lat.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2022, 19:03   #634
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Nareszcie udało mi się przetestować Focusa po FL 1.0 155KM z automatyczną skrzynią biegów. Moje podsumowanie jest takie. Najlepsze obecnie kompakty na rynku, które spełniły moje oczekiwania, to Astra i Golf. Astra ma najlepiej wykonane wnętrze i czuć tam pieniądz. Natomiast Golf ma od Astry lepszy silnik 1.5 e-TSI 150KM. Obydwa auta są świetne. Kolejne miejsca to egzekwo Octavia, Civic i Focus. Focus jest świetnie wyciszony, bardzo dobrze się prowadzi, ma płynnie działający ekran dotykowy oraz bardzo dobrą kamerę cofania o wysokiej rozdzielczości. Jeśli chodzi o nowy automat, to działa on ok, ale nie jest tak szybki, jak dsg w Golfie. Wybór nie jest łatwy, ponieważ każde auto ma wady. Postanowiłem jednak poczekać na Focusa ze względu na gwarantowaną cenę ze stycznia. Jeśli jednak okaże się, że w listopadzie przesuną po raz kolejny produkcję Focusa, to zrezygnuję.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2022, 08:38   #635
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

O super że w końcu ktoś jeździł po liftowym Focusem w automacie. Miałbym kilka pytań.
Jak w takiej konfiguracji działa autohold tak samo przyjemnie jak w Octavii?
Jak długo jest lag po wciśnięciu gazu w porównaniu do Octavii?
Miałeś okazję przetestować utrzymanie na środku pasa ruchu, jak to się sprawuje?
Jakie spalanie Ci wyszło?
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2022, 13:19   #636
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Od listopada mam zamówionego Focusa ��, po prostu dopytuje się w porównaniu do Octavii bo nią jeździłem. Super dzięki za wszelkie informacje dobrze wiedzieć że to wszystko śmiga tak jak powinno.

Oby dotrzymali słowa zostawili cenę z zamówienia i nie anulowali go.
U mnie na razie brak jakichkolwiek informacji, dealer nie jest w stanie podać nawet przybliżonej daty produkcji.
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2022, 17:46   #637
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Dgbi Którą wersję z jakim silnikiem zamówiłeś że taki okres oczekiwania?
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2022, 18:51   #638
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Kombi, Titanium X, mhev 155km, A7, driver, winter, family, parking, hak.

Ostatnio edytowane przez dgbi ; 20-08-2022 o 22:56
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 13:33   #639
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - czyli czekasz jeszcze dłużej ode mnie, bo ja od stycznia. Uważam, że jeśli tyle już wytrzymaliśmy, to warto czekać dalej. Ogólnie Focus po FL, to dopracowane auto, które nie ma jakiejś znaczącej wady. Poza tym pamiętaj o cenie, bo za takie pieniądze auta kompaktowego już nie kupisz. Zapomniałem jeszcze dodać, że podczas testu nie wyczułem żadnych wibracji od silnika w kabinie. Focus z tym jednolitrowym silniczkiem zbiera się całkiem fajnie. W porównaniu do silnika 1.2 130KM w Astrze ma przyjemniejszy dźwięk, jest mniej słyszalny w kabinie i dynamiczniejszy. Jeśli chodzi o 308, to u mnie odpada, ponieważ nie mogę w Peugeotach przebrnąć przez wynalazek, jakim jest widoczność zegarów nad kierownicą. Mi to kompletnie nie pasuje. Chyba jest to jedyna marka samochodowa, która zdecydowała się na takie rozwiązanie.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 19:04   #640
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Tak na razie czekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., mam nadzieję że coś na jesień się ruszy. Zamawiając go liczyłem się z tym że pewnie co najmniej rok minie zanim go dostanę. Mimo wszystko, obserwuje rynek w razie jakiejś draki z strony Forda.

Na brytyjskim forum pojawiła się fajna rozpiska z tym kto co zamówił i jaką informację dostał od dealera.
Może warto dopisać i nasze przypadki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ja już to zrobiłem. Jak na razie słabo to wygląda, wszyscy czekają..

Poniżej bezpośredni link do tego arkusza:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dgbi ; 21-08-2022 o 19:13
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.