Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2022, 16:20   #1
Kuba94
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Dymienie na czarno, dławienie, usterka silnika - KOD: P010F/P003A

Cześć,

Prześledziłem sobie forum i google w celu znalezienia dokładnej przyczyny, ale niestety kod błędu to jedno, a związana z tym usterka drugie.

Mój problem zaczął się na początku roku od problemów z zaworem/czujnikiem od turbo. Auto wchodziło w tryb awaryjny, odcinało turbo, a po ponownym włączeniu problemu już nie było. Zdarzyło mi się tak 3 razy w okresie (Styczeń-Kwiecień) i po 3 razie wyjąłem wszystkie czujniki, wyczyściłem i problem ustał na stałe, aż do wczoraj.

Na początku tygodnia zauważyłem, że auto podczas wyprzedzania mocno dymi na czarno, co nigdy mu się nie zdarzało, ale poza tym było wszystko okej, jeździł normalnie, zbierał się równo i żadnej utraty mocy nie uświadczyłem. (DPF i EGR nie usuwałem/zaślepiałem)

Wczoraj wieczorem wsiadam do auta i od razu poczułem, że między 1800-2000 obrotów czuć delikatne dławienie, a po 5 kilometrach auto wyrzuciło usterke silnika i odcięło turbo. Zatrzymałem się, odpaliłem ponownie i po 3-4km ta sama sytuacja. W zasadzie jak tylko dodaje mocniej gazu, to auto po chwili przechodzi w tryb awaryjny i odcina turbo.

Czy ktoś z was miał identyczny problem i takie same kody błędów?

Najbardziej zastanawia mnie dlaczego najpierw tylko mocno kopcił bez żadnych objawów (dławienie, odcinanie turbo), a dopiero wczoraj pojawiło się wszystko na raz.

Od czego tutaj zacząć? Moje typy to Rura od intercoolera/turbo albo jakaś nieszczelność w układzie powietrza, a w najgorszym wypadku problem z egr/turbo.

Mechanik w poniedziałek, ale może jest coś co mogę sam zdiagnozować bez dostępu do kanału/podnośnika


Ostatnio edytowane przez Kuba94 ; 29-07-2022 o 16:24
Kuba94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2022, 22:33   #2
Kuba94
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Dymienie na czarno, dławienie, usterka silnika - KOD: P010F/P003A

Problem zdiagnozowany - Dziura w rurze. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]... - Czy ta rura sprawdzi się równie dobrze co oryginał i dlaczego nie ma na środku tych ‚bałwanków’? Czy to ma jakikolwiek wpływ, skoro to tylko kawał gumy?
Kuba94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.