Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2022, 08:38   #541
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko zależy czego oczekujemy od samochodu. Dla mnie ważne rzeczy które zmienili na plus to; fotele AGR....
Fotele AGR były już przed liftingiem, testujący na autogalerii trochę farmazonów wypisał w tym teście.

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem, że właśnie pojawiła się Kia XCEED po FL. Przejadę się do salonu Kia porozmawiać o dostępności skrzyń automatycznych w tym modelu. Jak z wyciszeniem wnętrza w Kia Ceed. Jest tak sobie, czy bardzo źle? Z tego co czytałem, to Kia pod względem wyciszenia kabiny na tle konkurencji wypada słabo.
Ceed przed liftingiem to tragicznie wyciszony samochód. W samochodach segmentu A hałas potrafi być mniej dokuczliwy... Podobno po lifcie coś poprawili, ale lepiej to sprawdzić.

mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 08:40   #542
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

dalej jest przepaść, kijanki tylko wyglądają i tyle.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 08:58   #543
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Nie zgodzę się. Wyciszenie i jeszcze parę rzeczy by się znalazło - jest gorzej, ale są rzeczy, w których Kia jest lepsza. Wykonanie i spasowanie w środku, multimedia IMO są lepsze od SYNC 3, tańszy serwis. Podejście do klienta też mają lepsze, mimo tej nieszczęsnej akcji anulowania zamówień z automatami. W Fordzie to wiecznie sami sprzedawcy nic nie wiedzą i mają wieczny bajzel wewnętrznie, do tego dochodzą jakieś cięcia w wyposażeniu. Zamawiasz auto z wielowahaczem, dostajesz z belką. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 09:35   #544
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Focus moze jest dobrze wyciszony ale ma za to najgorszr i najtanszr materialy w kabinie.
Kia ma nawigacje z online za darmo ruchem na drodze jak w mapach google ze korki sa na czerwono , w bmw wymaga to oplaty co rok
Aplikacja darmowa kia conekt , przez telegon wysylacz do auta adres navi czy zamekacz drzwi itp, za darmo telefonem nasz kontrole gps i pozycje auta na mapie,wczasie niezamkniecia auta czy oddalenia sa alerty na telefon
Wyciszenie gorsze ale mozna to samemu poleprzyc ale jakosci kabiny to juz w focusie nie da sie poprawic.
Mazda 3 znowu najlepsze materialy i lepsze wyciszenie od kia ale mniej miejsca, kazde auto ma swoje wady i zalety
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 25-07-2022 o 11:41
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 09:41   #545
_Semtex_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2022
Model: KIA CEED GT
Silnik: 1.6 T-GDI 204 KM DCT
Rocznik: 2021
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem, że właśnie pojawiła się Kia XCEED po FL. Przejadę się do salonu Kia porozmawiać o dostępności skrzyń automatycznych w tym modelu. Jak z wyciszeniem wnętrza w Kia Ceed. Jest tak sobie, czy bardzo źle? Z tego co czytałem, to Kia pod względem wyciszenia kabiny na tle konkurencji wypada słabo.
Automatów nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Wizerunkowa porażka Koreańczyków, w którą dalej brną - najpierw anulowali ludziom zamówienia, a teraz informują o lifcie X-CEEDa, do którego będzie można zamówić realnie jedynie 1.5 160 KM w manualu. I pewnie do końca roku sytuacja się nie zmieni.

Wyciszenie w CEEDzie zostało poprawione względem przedlifta. Jest naprawdę ok. Samochód ma JBLa, którego można normalnie używać (dobrze brzmi i boczki drzwi nie wpadają w drżenie). Przez ostatnie 3 miesiące jeździłem w kółko Poznań - Olsztyn, Olsztyn - Poznań i spokojnie prowadziłem rozmowy telefoniczne, słuchałem podcastów i muzyki. W Foce jest lepiej, ale już tylko trochę. Myślę, że w X-CEEDzie wielkich różnic względem ww. nie będzie.

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dajcie spokój z tymi koreańcami, własnych myśli nie słychać jak jedziesz 150/h.
co z tego że z zewnątrz ładne, przejedźcie się, przepaść między Foka jest kolosalna.
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dalej jest przepaść, kijanki tylko wyglądają i tyle.
Nie jechałeś nowym CEEDem - nie napisałbyś tego gdybyś miał porównanie.

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zgodzę się. Wyciszenie i jeszcze parę rzeczy by się znalazło - jest gorzej, ale są rzeczy, w których Kia jest lepsza. Wykonanie i spasowanie w środku, multimedia IMO są lepsze od SYNC 3, tańszy serwis. Podejście do klienta też mają lepsze, mimo tej nieszczęsnej akcji anulowania zamówień z automatami. W Fordzie to wiecznie sami sprzedawcy nic nie wiedzą i mają wieczny bajzel wewnętrznie, do tego dochodzą jakieś cięcia w wyposażeniu. Zamawiasz auto z wielowahaczem, dostajesz z belką. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, wnętrze jest lepiej spasowane, choć warto tutaj pójść w wyższe wersje (Business, GT-Line, GT), bo mamy dużo lepsze materiały niż Fordzie. Nie wiem czemu Ford tak bezwzględnie oszczędza na tych wnętrzach... Multimedia w KIA przede wszystkim płynnie działają i zawsze wszystko się włącza/łączy. Przynajmniej ja nie odnotowałem żadnych problemów.

Taka ciekawostka - wszystkie obecnie oferowane CEEDy mają wielowahacz (tylko wersja 100 KM nie miała).


W życiu bym nie pomyślał 2 lata temu, że kupię koreański samochód, ale obiektywnie to są naprawdę udane maszyny.

Ten GT-ek przez to, że ma wielowahacz, 18-stki felgi obute fabrycznie w Pilot Sport 4, twardsze sprężyny i nieco obniżone zawieszenie, dysponując nieco ponad 200 koniami, serio sprawia radość z jazdy. Do niedawna był też bardzo dobrze wyceniony. KIA oferowała ten samochód w wersji shooting brake (PROCEED), na który w PL złożonych zostało bardzo dużo zamówień.
_Semtex_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 11:51   #546
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Co z tego że masz lepsze materiały i tablet w kijankach, nie kwestionuję tego, ale dla mnie to nie ma znaczenia, bo liczy się prowadzenie i wyciszenie, a na tym polu Kia to dno w porównaniu do Foki - również po liftingu (poprawili, ale dalej znacznie gorzej od Foki). I tyle w temacie, nie ma o czym dyskutować. Wolę mieć plastik i ciszę w kabinie, a nie jarać się tabletem, którego najchętniej bym nie chciał, bo jestem analogowym człowiekiem.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 25-07-2022 o 11:58
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 12:54   #547
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Wyciszenie mozna poprawic samemu matami z alkegro i todziala albo konus zlecic ale taniego plastiku w kabinie nie poprawisz.
Ktos inny ci napisze ze nie da za auto 160tys zl jak tosamo w kabinie ma co w Daci za polowe ceny.
Ja mialem focusa i to super auto ale ma swoje wady.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 25-07-2022 o 13:02
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 13:46   #548
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

każde auto ma wady.
dla mnie ważniejsze jest prowadzenie i cisza, a nie plastiki w aucie.
inny woli mieć lepszy plastik w aucie i szum na autostradzie.
jego wybór, ale niech nie pisze, że jego kijanka jest super wyciszona/poprawiona.
bo pod tym względem to dalej kupa, choć mniej rzadka po liftingu, ale wciąż.

ja doskonale wiem, że materiały ford ma gorsze i tego nie kwestionuję.
ale za to prowadzenie i ciszę ma w swojej klasie najlepsze. po prostu.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2022, 06:49   #549
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Zadzwoniłem wczoraj do salonu Kii i okazało się, że automatyczna skrzynia będzie dostępna tylko w jednym najsłabszym silniku hybrydowym o mocy 140KM. Mocniejszy silnik o mocy 160KM będzie miał przekładnię manualną. Umówiłem się na test nowej Kii Niro (auta mają trafić do salonów za dwa tygodnie) żeby sprawdzić, jak z dynamiką silnika 140KM. W testach na YouTube wypada to słabo.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2022, 09:30   #550
_Semtex_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2022
Model: KIA CEED GT
Silnik: 1.6 T-GDI 204 KM DCT
Rocznik: 2021
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
automatyczna skrzynia będzie dostępna tylko w jednym najsłabszym silniku hybrydowym o mocy 140KM
Te silniki są łączone chyba z automatem 6-biegowym. Nie ma problemów z jego dostępnością.
_Semtex_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.