Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2022, 18:04   #531
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Zamówić się dało do marca 22, pytanie kiedy je wyprodukują ;p

arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2022, 19:03   #532
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Są osoby, które mają czas i czekają za autem. W większości przypadków wersje samochodów po FL są lepsze. W przypadku Focusa wygląda na to, że też tak będzie. Dla mnie ważniejsze od czasu oczekiwania będzie ostateczna cena zakupu. Tutaj jest wielka niewiadoma, chociaż zapewniają mnie, że cena z zamówienia się nie zmieni. Za to rata leasingu od stycznia na pewno tak.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2022, 11:51   #533
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie MK4 Lift wyposażenie

Tak sobie lookam na zdjęcia wnętrz MK4 po lifcie i widzę, że utrzymali poprzedni ekran SYNC, ale skrzynia jak z Powershift (A7).
Czyżby model przejściowy i brakuje jednak elementów na duże ekrany z wbudowaną klimą? Ktoś miał możliwość użytkować Powershifta i A8? Znajomy szuka nowej Foczki i teraz zagwozdka czy czekać czy brać MK4 z pierwszej edycji. Tylko te ceny nowego, jak za Kugę rok wcześniej prawie...
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2022, 15:00   #534
Zjedzmin
ford::beginner
 
Imię: Zjedźmin
Zarejestrowany: 26-05-2017
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.5 TDCi 120km
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: MK4 Lift wyposażenie

A to dlatego, że powrócił powershift... co do wyposażenia, to są takie i takie ekrany, duży to opcją.
Zjedzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2022, 15:04   #535
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: MK4 Lift wyposażenie

Ale z tego co wiem, to nie Powershift Getraga tylko skrzynia ZF.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2022, 16:19   #536
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: MK4 Lift wyposażenie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Duży ekran to nie opcja. W skrócie: Od Titanium w standardzie jest SYNC 4 z dużym ekranem, ale Focusa nie da się póki co zamówić. Salony dostają wykastrowane wersje "Style" z SYNC 3 z mniejszym ekranem i to głównie te wersje dominują na portalach ogłoszeniowych. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powód: brak komponentów. Dodatkowo wersje "Style" nie mają łopatek do zmiany biegów, cyfrowych zegarów i wygląda na to, że nie da się do nich dobrać matrycowych świateł. Automat to skrzynia dwusprzęgłowa, podobno produkcji ZF.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 20-07-2022 o 16:36
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2022, 11:48   #537
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W większości przypadków wersje samochodów po FL są lepsze. W przypadku Focusa wygląda na to, że też tak będzie
ja się raczej nie zgodzę... dziwi mnie, że tak bardzo poszli w cięcie kosztów. Przesunięcie obsługi klimatyzacji na ekran to krok w tył w porównaniu do MK4 (tym bardziej, że obsługa głosowa, jak pokazują pierwsze testy, działa albo tak sobie, albo wcale), podobnie zastąpienie tego panelu całkiem niepowiązanymi elementami do obsługi samochodu (przycisk do odpalania/gaszenia, "dotykowy przycisk" do asystenta parkowania / trybów jazdy / HUDa, pokrętło głośności) i zastąpienie dawnego miejsca z przyciskami po prostu dziurą w konsoli środkowej, która udaje jakieś całkowicie bezużyteczne korytko.
Ta wajcha do PowerShifta to też jakiś przykry żart, to jest skok o lata do tyłu w stosunku do pokrętła od A8.
No i gama silników jest niedorzecznie mała, dizel 1.5 z czasem do setki na poziomie 11s i zapychającym się DPFem, brak PHEV dostępnego w Kudze, która jest technicznym bliźniakiem...

Generalnie wygląda na to, że zamknięcie Saarlouis to w sumie będzie też koniec Focusa.

Bump:
Cytat:
Napisał Zjedzmin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to są takie i takie ekrany, duży to opcją
poza przejściowymi wersjami "style", jak już wspomniano wyżej, nie możesz sobie wybrać, czy chcesz SYNC3 czy 4, 3 jest w biedaku, 4 w każdej wyższej wersji.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2022, 16:06   #538
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Wszystko zależy czego oczekujemy od samochodu. Dla mnie ważne rzeczy które zmienili na plus to; fotele AGR, duży ekran dotykowy, lepsze wyciszenie wnętrza i nowa automatyczna skrzynia biegów. Kwestie wyglądu zewnętrznego pomijam, chociaż mi podoba się bardziej. Są zapewne jeszcze rzeczy, które poprawiono, a o nich nie wiemy. Może np. spasowano lepiej wnętrze. Bardzo martwi mnie niestety jedna rzecz. Byłem na testach nowej Hondy Civic i moja jedyna alternatywa dla Focusa odpadła. Nie będę się rozpisywał o zaletach nowego Civica, a było ich wiele. Niestety wyciszenie wnętrza okazało się dużo gorsze od Octavii i Golfa. A co dopiero od Focusa( jeszcze nie testowałem wersji po FL). Szkoda, bo jest to fajny samochód, ale wyciszenie kabiny przy prędkościach powyżej 120 jest dla mnie nie do zaakceptowania. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać za Focusem. Chyba, że po jeździe testowej będę zawiedziony.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 07:11   #539
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał _Semtex_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po rezygnacji z Focusa udało mi się dorwać nie Proceeda, a hatchback, czyli Ceeda, ale też GT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 7000 km dzisiaj pękło, jak na razie bez żadnych problemów. No i się odpycha ponadprzeciętnie dobrze. Aczkolwiek KIA też dała ciała - nie można już tego samochodu zamówić (brak siedmiobiegowych skrzyń DCT).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mimo wszystko polecam rozejrzeć się za czymś innym niż tylko Ford. Nadal można kupić samochody u konkurencji, które też dobrze jeżdżą i nieźle wyglądają.
Zauważyłem, że właśnie pojawiła się Kia XCEED po FL. Przejadę się do salonu Kia porozmawiać o dostępności skrzyń automatycznych w tym modelu. Jak z wyciszeniem wnętrza w Kia Ceed. Jest tak sobie, czy bardzo źle? Z tego co czytałem, to Kia pod względem wyciszenia kabiny na tle konkurencji wypada słabo.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 07:38   #540
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

dajcie spokój z tymi koreańcami, własnych myśli nie słychać jak jedziesz 150/h.
co z tego że z zewnątrz ładne, przejedźcie się, przepaść między Foka jest kolosalna.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.