Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2022, 19:45   #1
xans997
ford::beginner
 
Avatar xans997
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Zawiercie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Post Usterka silnik P0171 i P0087, kopci, szarpie

Cześć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat dotyczy:
FORD FOCUS MK2
1.6 TDCI 90 KM 2009r


Mam od jakiegoś czasu ciągle powtarzający się problem, otóż samochód dość często (średnio x2 na 100km), przechodzi w tryb awaryjny i wyskakują błędy:
# P0171
# P0087

Wymieniłem już do tej pory filtr paliwa, wyczyściłem egr'a, wymieniłem czujnik ciśnienia paliwa który znajduję się na listwie wtryskowej, wymieniłem filtr powietrza i dalej to samo.
Dodam też że autko coraz bardziej kopci, na początku występowania usterki tylko trochę kopcił a teraz to jest dramat, kłęby czarnego dymu przy przyspieszaniu, jak tylko się załączy turbina to jest ciemno za mną.
Dodam jeszcze bo może to będzie jakiś trop, po odpaleniu go z rana, jak silnik jest zimny, np. przed wyjazdem do pracy, auto na biegu jałowym delikatnie poszarpuje, czuć jak szarpie całym nadwoziem.

Czy miał ktoś z was podobny przypadek ?
Co należy wymienić?, co warto posprawdzać ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20220629_153034_com.ovz.carscanner.jpg (94.5 KB, 10 wyświetleń)

xans997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2022, 21:19   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: USTERKA SILNIKA P0171 i P0087, KOPCI, SZARPIE

Wtryski nie leją? Była robiona próba przelewowa?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2022, 15:03   #3
xans997
ford::beginner
 
Avatar xans997
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Zawiercie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: USTERKA SILNIKA P0171 i P0087, KOPCI, SZARPIE

Wtryski wraz z turbiną były oddawane do sprawdzenia, wszystko było okej więc sam już nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xans997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2022, 15:17   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: USTERKA SILNIKA P0171 i P0087, KOPCI, SZARPIE

Tzn. tak żeby wyjaśnić sprawę. Czarny dym = niepoprawne (niecałkowite) spalanie. Za mało powietrza lub za dużo paliwa. Najczęściej winowajcą jest EGR - pracując nieprawidłowo dusi silnik spalinami i mamy taką właśnie chmurę dymu. Ale przyczyn może być więcej. Mówisz, że EGR był czyszczony. Może zanim koszty naprawy "na czuja" pójdą w setki złotych, warto zacząć od zaślepienia blaszką żeby mieć pewność, że jest zamknięty? Jeśli był winny, objawy ustąpią. Jeśli dalej będzie dym, to znaczy, że szukać trzeba "wyżej". Może być gdzieś dziura w dolocie i ciśnienie ucieka, mniej powietrza to j/w nieprawidłowe spalanie i też może się to objawiać dymieniem.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2022, 18:15   #5
xans997
ford::beginner
 
Avatar xans997
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Zawiercie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Usterka silnik P0171 i P0087, kopci, szarpie

Chyba zrobię tak że zlecę jeszcze raz sprawdzenie wtryskiwaczy, żeby mieć pewność że wtrysk sam w sobie jest sprawny, do tego zaślepię egr'a, tylko powiedziałbyś mi czy zaślepienie egr'a wygląda na zasadzie zaślepienia tylko blaszką czy trzeba dodatkowo w komputerze coś grzebać ?
Kurcze, ale tak sobie myślę z drugiej strony, że egr sam w sobie powinien być sprawny ponieważ równe dwa lata temu kupiłem nowy ten zawór firmy Valeo.
Ogólnie sprawdzę:
* UKŁAD DOLOTOWY
* WTRYSKIWACZE (CZY NIE LEJĄ)
* ZAŚLEPIĘ EGR'A

A mogłaby pójść listwa wtryskowa ?, może ona jest winowajcą całego zamieszania ? Jest taka szansa ?
xans997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2022, 19:27   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Usterka silnik P0171 i P0087, kopci, szarpie

jak będziesz zaślepiał to weź kup blachę dedykowaną a broń Boże nie wycinaj niczego z puszki piwa, bo ci tą blachę wciągnie w silnik czy wirnik turbo

to taka przyjacielska rada
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2022, 22:44   #7
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Usterka silnik P0171 i P0087, kopci, szarpie

Cytat:
Napisał xans997 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mogłaby pójść listwa wtryskowa
Ale co w niej miałoby się uszkodzić? Od dozowania dawki paliwa jest wtrysk a ten sterowany jest na podstawie danych z czujników (m.in ciśnienia na listwie i przepływomierza).

Co do egr, u nas nie powinien rzucić checkiem bo jest sterowany elektrycznie i on będzie dalej działać, tyle że spaliny nie będą przez niego płynąć (chociaż s tak 100% pewności nie mam bo nie miałem powodu zaślepić) . Chmura dymu została akurat wyeliminowana czyszczeniem egr i wytrzymał po tym jeszcze z 50+ tys. km zanim padl totalnie
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.