Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2022, 11:23   #1
woj_tek
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-09-2020
Model: Kuga mk3
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2020
Postów: 13
Domyślnie Lusterko zewnętrzne lewe

Hej!

Czy orientuje się ktoś czy da się wymienić samą obudowę lusterka zewnętrznego? Ewentualnie czy posiada ktoś schemat/rysunek techniczny z jakich elementów składa się takie lusterko?

Lusterko zostało uszkodzone przez innego kierowcę, który ścinał zakręt, ale ze względu na brak kamery (jeszcze), braku świadków i słowo vs słowo policja nie stwierdziła kto jest winien. AC oczywiście jest.

W lusterku wszystko działa (BLIS, składanie, lampka LED, kierunkowskaz, pamięć ustawień, etc). Lakierowany element jest cały, bez rys. Jedynie ten plastik pod ucierpiał...

Swoją drogą pancerne to lusterko, bo w Astrze z drzwi tylko kabelki wystawały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

woj_tek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2022, 11:33   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,583
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne lewe

Cytat:
Napisał woj_tek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymienić samą obudowę lusterka zewnętrznego?
to nie jest obudowa tylko cały szkielet

sam oceń
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

można ogołocić ten szkielet z całej elektryki i obudowę w kolorze nadwozia przekładasz, ale będzie z tym roboty
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2022, 15:36   #3
woj_tek
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-09-2020
Model: Kuga mk3
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2020
Postów: 13
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne lewe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dzięki za odpowiedź. Zamówiłem już nowy szkielet a obudowę w kolorze się przełoży. Faktycznie, za dużo zabawy aby to rozbierać na części i podmieniać.

Temat do zamknięcia.

Bump: @Antej Dzięki za odpowiedź. Zamówiłem już nowy szkielet a obudowę w kolorze się przełoży. Faktycznie, za dużo zabawy aby to rozbierać na części i podmieniać.

Temat do zamknięcia.
woj_tek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2022, 20:37   #4
awatary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2021
Model: kuga
Silnik: 2.9
Rocznik: 2018
Postów: 24
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne lewe

Witajcie. Ja mam podobny problem, bo mam uszkodzoną samą cienką ramkę w prawym lusterku i za Chiny nie mogę znaleźć
awatary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2022, 16:45   #5
woj_tek
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-09-2020
Model: Kuga mk3
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2020
Postów: 13
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne lewe

Nie dałem jednak za wygraną. Element uszkodzony w moim lusterku udało się bez problemów podmienić. Dodam, że w Kudze mk3 występują lusterka z 9, 11 bądź 15 pinami.

11 posiada BLIS a 15 dodatkowo funkcję pamięci (tylko Vignale?).

Procedura:
1) ściągamy lakierowany element,
2) korzystając z widocznych otworów zdejmujemy szklany wkład (do podważenia kilka plastikowych zaczepów) - uwaga na przewody od BLIS,
3) ściągamy lampkę LED (oświetlenie po otwarciu drzwi) i odpinamy ją, żeby nie przeszkadzała,
4) demontujemy lampkę kierunkowskazu,
5) torxem 10 odkręcamy dwie śrubki (są dość mocno przykręcone) trzymające korpus,
6) dodatkowo w lewym górnym rogu jest jeszcze jeden zaczep (w przypadku lewego lusterka),
7) delikatnie odciągamy wkład od samochodu i obracamy go aby go zdementować - to jest najtrudniejsza czynność i wymaga chwili.

Zdjęcie po:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
woj_tek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.