Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2020, 07:06   #51
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Cytat:
Napisał danek7902 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy kolega już kupił bagażnik, ale dla potomnych.
.
Kolego kupiłem i wszystko jest ok u mnie odległość kuli od zderzaka to 7,5 cm
Poniżej moje zdjęcia z innego wątku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 19:08   #52
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Witajcie,
zacznę od tego, że posiadam odpinany hak westfalia. Nie mierzyłem odległości od środka kuli do zderzaka, ale raczej będzie ten przedział 6-8 cm. Zamierzam kupić platformę na rowery. Nie mogę się zdecydować, może ktoś pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 opcje:
1. Amos Tytan 4 Plus (paski trochę mnie odstraszają)
2. AMOS GIRO (chyba spoko)
3. Inter Pack Spider 4 (?)
Mogła być jeszcze 4 opcja tj. INTER PACK QUATTRO, ale wyczytałem, że się nie nadaje, nie wiem dokładnie jak jest z 3. opcją.
Innych platform nie biorę pod uwagę gdyż nie widzę nic ciekawego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. drożyzny też nie biorę pod uwagę.

Pozdrawiam!
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 20:12   #53
r0ck
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: Białystok
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 321
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Interpack quattro dla mnie rewelacja, wszystko się mieści i klapa otwiera bez zarzutu

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka
__________________
S-MAX 2.0 TDCI
r0ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 20:51   #54
amk
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max Titanium S, S-max II st-line
Silnik: 2.0EB 240KM, 2.5 Hybrid
Rocznik: 2012, 2023
Postów: 108
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Dlaczego Interpack Quattro się nie nadaje?

Mam quattro i funkcjonalnie jest dobry, chociaż dość ciężki. Natomiast po 5 latach używania (również w zimie i soli jako platforma pod boxa) cała platforma zardzewiała i wymagała odświeżenia. Wciąż uważam że to dobry bagażnik, szczególnie za te pieniądze, ale należy sobie odpowiedzieć jak często i jak długo będziemy go używać.

Innych wymienionych nie testowałem, ale obawiam się że wszystkie stalowe bagażniki mogą mieć podobny problem.

Ostatnio edytowane przez amk ; 25-04-2022 o 20:53
amk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 23:05   #55
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Cytat:
Napisał Mario87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
zacznę od tego

.................

Hej !

Potrzebujesz na 4 rowery ? Weź pod uwage, że szyny będą bardzo blisko siebie i układanie rowerów to będzie jak układanie puzzli. No i trudno je się odchyla, kiepska jakśc wykonania ..
U mnie te wszystkie bagazniki odpadły ale potrzebowałem na 2 lub 3.

Poniższy bije je wszystkie na głowe ale tylko na 3 rowery:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Opona w standardzie wchodzi 2,35 cala, rozstaw osi 135 cm, uchył nogą !!!! pancerny, składany. Wazne - składa sie w walizeczkę z wygodnym uchwytem - zakładanie na hak jest bardzo łatwe. Nie chciałoby mi sie podnosić z poziomu podłoża nieskładanego bagaznika. Bardzo wysoka jakośc wykonania - to pierwsza liga bagazników zaraz po Ueblerze. Zwróć uwage na to gdzie jest pierwszy rower - za pałąkiem, daleko od auta i szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wkg ; 25-04-2022 o 23:25
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 23:31   #56
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Ja też rok temu mędrkowąłem na ten temat. Do tego dochodził mi jeszcze jeden problem o którym warto pamiętać jak się ma garaż podziemny. Że taką platformą można przytrzeć i to czasami nie wyjeżdżając a wjeżdżając. u mnie budowlańcy trochę spaprali najazd. Ja długo to mierzyłem i przymierzałem różne bagażniki. Też mam wypinaną pionowo Westfalię.

Jeśli chodzi o Interpack-a to nie pamiętam, którego mierzyłem czy spider-a czy quadro, ale chyba ten drugi po spider był drogi. To co mnie zniechęciło:
1. sposób zapinania na kuli - trzeba kręcić taką gałą i szło to ciężko i długo. Coś tam musiałem jeszcze podtrzymywać, zapinać... To było takie jakby dwustopniowe zapinanie. Ja jeżdżę z rowerami co weekend, czasami po pracy podjeżdżam z dzieciakami do lasu. Ale w tygodniu ogólnie zrzucam bagażnik więc robię to często. Tak samo na wakacjach jadąc gdzieś wieczorem bez rowerów go zostawiałem bo trudno czasami znaleźć miejsce.
2. Wydawało mi się, że jest mało miejsca na rowery (wąsko) a taki układ z podporami na środku nie pozostawi luzu i będzie trudniej zakładać rowery. Ciężko powiedzieć czy tak jest, bo trzeba wiedzieć jaka jest szerokość rowerów, na kierownicy, pedałach itp. Ostatecznie ten który kupiłem ma chyba dokładnie tyle samo miejsca, a o łatwości poniżej.

Ja wybrałem Aguri Active Bike 3 z dostawką na 4 rower. Jego plus to składany pałąk i to że się mieści do samochodu w razie czego (wersja 3). Rok przejeździłem z dwoma góralami i rowerem dziecięcym 14-16" i jest ok. Nie jest super sztywny, ale przy 150 km/h i pełnym załadowaniu na wakacje bez problemu. Także z wyjazdem z garażu. Dostawkę dopiero będę po roku rozpakowywał, bo najmłodszy wcześniej miał biegówkę.

Z doświadczenia z moim bagażnikiem powiem, że wszystko zależy od wymiarów rowerów. Uniknąłem przekręcania kierownic które mam szerokie w MTB, ale siodełka już muszę przesunąć i obrócić. Ogólnie rowery są bardzo ciasno, z początku nawet przez to wydrapałem żonie amortyzator, bo właśnie zabrakło sztywności. Rowery mają tendencję do lekkiego tańczenia w poprzek czyli wzdłuż rynienek, trzeba mocno dociągnąć paski na kołach. Do tego dochodzi wypracowanie kolejności i kombinacji pod konkretny zestaw rowerów - ramy mam ciasne i trzeba czasu, szczególnie za pierwszym razem, żeby to sobie opracować i poprzewlekać te pałąki do trzymania tak żeby nie niszczyć rowerów. Ale każdy bagażnik tego typu tak będzie miał. Będziesz chciał pojechać z sąsiadem i już musisz kombinować od nowa. Tak samo jak zmienisz dzieciakowi rower w połowie sezonu.
To też wymusiło w moim przypadku, że najlżejszy rower dziecięcy musiałem montować przy klapie bo nie miałbym jak go złapać. Nie wiem jak będzie teraz gdy dojdzie mi drugi rower 14".
Kolejna kwestia to jazda z bagażnikiem bez rowerów - te pałąki trzeba schować do środka i uważać też przy zdejmowaniu rowerów, bo będą dyndać i uderzać o klapę. Ewentualnie przesunąć na sam dół i położyć na platformie.

Ten Aguri ogólnie naśladuje Thule, ale jak sobie obserwowałem użytkowników Thule w trasach to ich są chyba jednak znacznie sztywniejsze. Sztywność Aguri przy trzech rowerach oceniam jako zupełnie wystarczającą, chociaż widać że rowery nieco chodzą na boki.

Ogólnie warto się zastanowić nad konstrukcją jaką proponuje interpack, ale naprawdę polecam wziąć całą rodzinę z rowerami i się przymierzyć w sklepie, żeby potem nie pluć sobie w brodę.

No tom się znowu rozpisał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Poniższy bije je wszystkie na głowe ale tylko na 3 rowery:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie twierdzę, że to nie jest najlepszy bagażnik na świecie, bo musiałbym się do niego przymierzyć ze swoimi rowerami. Składanie jest rzeczywiście ważne, szczególnie jak ktoś nie ma gdzie trzymać. Ja akurat mam dużo miejsca za samochodem.

Ale widzę dwa minusy, tylko na podstawie zdjęć:
1. Wąska ta bramka do której są mocowane pałąki. To znacznie ogranicza możliwość kombinowania z przypięciem rowerów. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że mocowanie pałąka na pionowym odcinku tej bramki znacznie zmniejsza sztywność mocowania - jeśli pałąki, tak jak u mnie, mają tylko jedną regulację zacisku po stronie roweru, a większość tak ma, to nie ważne jak mocno to zaciśniesz będzie się kręcić wokół rurki a rower w poprzek bagażnika będą trzymać tylko paski na kołach.
2. Blokada zwalniania nogą to dodatkowy skrajny punkt, nisko, który może zaryć w najazd garażu lub leśnym parkingu w dziurach. Ja mam zwalniany ręką na górze i naprawdę przy trzech rowerach nie ma problemu jedną ręką złapać za ramę pierwszego roweru i pociągnąć. Gorzej z opuszczaniem dalej, a najgorzej z podnoszeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja raz zaryłem już dołem bagażnika na leśnym parkingu. Mam tam stalową rurę, więc nie ma problemu, ale na moich oczach gościu urwał całą tablicę świetlną.

Ostatnio edytowane przez dodo02 ; 25-04-2022 o 23:44
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2022, 00:03   #57
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie twierdzę, że to nie jest najlepszy bagażnik na świecie
Ja tez nie twierdze, że jest najlepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odniosłem sie tylko do propozycji pytającego. Zresztą w większości testów jest numerem 2 - za Ueblerem.

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Wąska ta bramka do której są mocowane pałąki. To znacznie ogranicza możliwość kombinowania z przypięciem rowerów. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że mocowanie pałąka na pionowym odcinku tej bramki znacznie zmniejsza sztywność mocowania - jeśli pałąki, tak jak u mnie, mają tylko jedną regulację zacisku po stronie roweru, a większość tak ma, to nie ważne jak mocno to zaciśniesz będzie się kręcić wokół rurki a rower w poprzek bagażnika będą trzymać tylko paski na kołach.
Musze sprawdzic ta regulację po stronie pałąka. U mnie akurat tak sie wszystko mieści, że korzystam z poziomego odcinka pałąka - nie sprawdzałem jak to by było na pionowym.

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Blokada zwalniania nogą to dodatkowy skrajny punkt, nisko, który może zaryć w najazd garażu lub leśnym parkingu w dziurach.
.............
Tu nie ma najmniejszego problemu - cały bagażnik jest dosyć wysoko. W garażu ze stromym najazdem mam spory margines.

Mi się podoba, że to jest - mimo, że składana - bardzo solidna konstrukcja. No i to nakładanie na hak - bez pochylania się i obciążania kręgosłupa, bardzo ergonomiczny design.

PS: Też wpinana pionowo Westfalia - jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie. Choc raczej nie ma.

Ostatnio edytowane przez wkg ; 26-04-2022 o 00:08
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2022, 08:36   #58
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Cytat:
Dlaczego Interpack Quattro się nie nadaje?

Mam quattro i funkcjonalnie jest dobry, chociaż dość ciężki. Natomiast po 5 latach używania (również w zimie i soli jako platforma pod boxa) cała platforma zardzewiała i wymagała odświeżenia. Wciąż uważam że to dobry bagażnik, szczególnie za te pieniądze, ale należy sobie odpowiedzieć jak często i jak długo będziemy go używać.

Innych wymienionych nie testowałem, ale obawiam się że wszystkie stalowe bagażniki mogą mieć podobny problem.
Cytat:
Napisał r0ck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interpack quattro dla mnie rewelacja, wszystko się mieści i klapa otwiera bez zarzutu

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka
Czytałem w poprzednich postach, że za blisko klapy jest mocowanie platformy i może być lipton. To zależy od odsunięcia haka od zderzaka w sumie.
Możecie zmierzyć odległość od zderzaka do środka kuli ile centów jest? Ja u siebie też zmierzę.
A trzymanie tablicy rejestracyjnej zdaje egzamin? Bo wydaje się to liche.

Bump:
Cytat:
Hej !

Potrzebujesz na 4 rowery ? Weź pod uwage, że szyny będą bardzo blisko siebie i układanie rowerów to będzie jak układanie puzzli. No i trudno je się odchyla, kiepska jakśc wykonania ..
U mnie te wszystkie bagazniki odpadły ale potrzebowałem na 2 lub 3.

Poniższy bije je wszystkie na głowe ale tylko na 3 rowery:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Opona w standardzie wchodzi 2,35 cala, rozstaw osi 135 cm, uchył nogą !!!! pancerny, składany. Wazne - składa sie w walizeczkę z wygodnym uchwytem - zakładanie na hak jest bardzo łatwe. Nie chciałoby mi sie podnosić z poziomu podłoża nieskładanego bagaznika. Bardzo wysoka jakośc wykonania - to pierwsza liga bagazników zaraz po Ueblerze. Zwróć uwage na to gdzie jest pierwszy rower - za pałąkiem, daleko od auta i szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebuję na 4 rowery, bo ogólnie na przyszłość 6 rowerów będę miał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwa na dachu oprócz boksa i 4 na hakuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2022, 08:46   #59
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Rok temu widziałem że pod Bolimowski Park Krajobrazowy ktoś podjechał Galaxy z taką przyczepką... na 8 rowerów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W środku były różnego rodzaju dziecięce akcesoria, a na samochodzie nie było reklam, że to organizacja imprez. Przemyśl, 6 rowerów i jeszcze z dwa skiboxy się zmieszczą spokojnie, a i po dachu nie będziesz ganiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiedziałem żonie, że jeszcze wiele rzeczy przed nami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2022, 09:15   #60
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak - jaki, żeby klapa się otwierała?

Hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już mam boksa na dachu, 6 siedzeń zajętych, do tego dojdzie platforma, a to o czym mówisz to byłby jakiś kosmos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. autobus jak się patrzy.
Muszę rozkminić którąś platformę żeby to miało ręce i nogi. Później przeczytam te wszystkie nowe posty na spokojnie bo teraz jadę na targówek do ikeii itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.