Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2022, 08:56   #421
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Żeby zrozumieć a nie żyć marzeniami ,trzeba się trochę interesować tym co się dzieje na Świecie, a nie biegać na kolejne kawki i słuchać debilizmów i zbywań od doradcy w salonie.

W Krajach 3 świataGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polska, Rumunia ,Słowacja, Bułgaria,UKRAINA-jest wiele zakładów produkujących różne podzespoły do montażu aut.Na Ukrainie była fabryka produkująca kierownice i wiązki do wielu aut.

Elektronika na swiecie- półprzewodniki i ich pochodnych, które trafiają do urządzeń elektronicznych.Do ich stworzenia są wymagane gazy szlachetne takie jak na przykład neon. Co ciekawe ten gaz pochodzi w dużej części z Ukrainy. Ukraina odpowiada nawet za 90% dostaw neonu na Amerykański rynek półprzewodników.


Ostatnio edytowane przez Matych ; 06-04-2022 o 09:57
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 16:58   #422
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Widzę, że najwięcej osób zainteresowanych Focusem po FL, to osoby które nie zamówiły tego auta i nie mają zamiaru tego zrobić. Z jakiś powodów zależy im, żeby klienci nie odebrali wersji po FL. Może zazdroszczą, nieważne. W związku z tym nie mam zamiaru dzielić się nowymi informacjami, jakie uzyskałem. Napiszę tylko tyle, że Ford wznawia produkcję Focusa. Ja oczywiście czekam i odezwę się gdy odbiorę auto. Ale nie martwcie się, nie będzie to za miesiąc. Oczywiście w cenie, jaką ustaliłem w styczniu.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 08:41   #423
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście w cenie, jaką ustaliłem w styczniu.
A rosja nie napadła na Ukrainę ale prowadzi specjalną operację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miłego dnia.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 09:03   #424
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

gość jest tak naiwny, że to jest wręcz śmieszne. poczytaj sobie może jak wchodziło MK4 3 lata temu, jak ludzie mieli już wtedy dopłaty, albo do widzenia, przy zmianach specyfikacji niezapowiedzianych.
za +pół roku dostaniesz info, że auto czeka za +10-20k a jak nie chcesz to mamy kolejkę chętnych którzy od ręki wezmą z placu.
i to dotyczyć będzie każdej marki.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 10:23   #425
Pietroph
ford::beginner
 
Avatar Pietroph
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-02-2018
Skąd: Olsztyn
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 105 KM
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że najwięcej osób zainteresowanych Focusem po FL, to osoby które nie zamówiły tego auta i nie mają zamiaru tego zrobić. [...]
Cóż, ja akurat jestem osobą, która zamówiła Focusa 4 FL w kombi i bardzo potrzebowałem tego auta. 3 tygodnie temu podzieliłem się inforamcją od swojego Dealera, że samochód spodziewany jest pod koniec IV kwartału i że specyfikacja będzie okrojona. I był to jedynie seryjny Titanium z 1.0 125KM, bez większych fajerwerków. Nawet jeśli cena pozostanie ta sama, a specyfikacja zredukowana to jest to de facto podniesienie ceny. Życzę powodzenia i cierpliwości - ja nie miałem tego luksusu musiałem szukać samochodu na już.
Pietroph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 10:24   #426
kedzior87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Model: Focus Active Kombi MK4 FL
Silnik: 1.0 Eccobost MHEV 155KM
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gość jest tak naiwny, że to jest wręcz śmieszne. poczytaj sobie może jak wchodziło MK4 3 lata temu, jak ludzie mieli już wtedy dopłaty, albo do widzenia, przy zmianach specyfikacji niezapowiedzianych.
za +pół roku dostaniesz info, że auto czeka za +10-20k a jak nie chcesz to mamy kolejkę chętnych którzy od ręki wezmą z placu.
i to dotyczyć będzie każdej marki.
Panowie może trzymajmy poziom dyskusji i temat.
Sytuacja na świecie jest wiadoma, fabryka w Saalouris gdzie ford produkuje Focusa działa na "ćwierć" lub mniej gwizdka. Mają potężny backlog w związku z brakami. Wypuszczają tylko podstawowe wersje.

Poczekamy zobaczymy co będzie. Przynajmniej dwa Focus są/były dostępne w polskich salonach - może ich właściciele czytają to forum i podzielą się swoimi uwagami nt. Facelifta kiedyś.
kedzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 12:20   #427
_Semtex_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2022
Model: KIA CEED GT
Silnik: 1.6 T-GDI 204 KM DCT
Rocznik: 2021
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Wywiad z prezesem Ford Polska

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I fragment ze złota:

Czyli jeśli zamówię Kugę dzisiaj to odbiorę ją pod koniec roku?

Tu wszystko zależy od napędu. Kuga z silnikiem benzynowym zostanie dostarczona pod koniec 2022 roku. Z kolei Kuga PHEV, czyli hybryda plug-in z możliwością ładowania z gniazdka, już za trzy miesiące.

Dlaczego tak?

Ponieważ samochody niskoemisyjne są dla producentów priorytetem.
_Semtex_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 12:24   #428
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Ano, a za chwilę tu dalej będzie zaklinanie, że komuś obiecali przecież i na pewno po starej cenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 16:04   #429
kedzior87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Model: Focus Active Kombi MK4 FL
Silnik: 1.0 Eccobost MHEV 155KM
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolejny facelift z polskiego salonu..
kedzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 21:03   #430
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że najwięcej osób zainteresowanych Focusem po FL, to osoby które nie zamówiły tego auta i nie mają zamiaru tego zrobić.
Ja akurat kupowałem 3 lata temu z placu, więc mnie to ominęło, ale pamiętam jakie już wtedy były problemy z autami zamawianymi, między innymi Krycha właśnie miał kilka miesięcy opóźnienia, inni zamawiali auto w jednej specyfikacji, a dostawali w specyfikacji z nowego roku (np pakiet zimowy okrojony z grzanych dyszy spryskiwaczy, key free tylko na przednie drzwi zamiast czterech).
I mimo, że się nie wypowiadam, to jednak uwierz, koledzy nie chcą Ci na złość zrobić, nie wynika to z zazdrości, a po prostu...trochę z wiedzy.
Też były wtedy opowieści o świetnej jakości konkurencji, że konkurencja ma od ręki, że to tamto. Że wchodzi Xceed i to będzie świetne auto itd itd itd. A potem osoby rezygnowały, szły do konkurencji czy jak np jeden user, kupił Mondeo zamiast Fokusa ( o tu jego wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ).
Po tamtych czasach, teoretycznie normalniejszych, dziś ja osobiście nie wierzę, że ktoś zamówi auto i dostanie je szybko, nie piszę nawet o normalnym terminie z podanej daty na zamówieniu.
Ps. Ja już wtedy dlatego wolałem wziąć auto z placu, by na wakacje jechać oblatanym autem, a nie dostać przed nimi, bądź nawet po terminie. No ale wtedy na 7 salonów (śląsk, Częstochowa, BB i Kraków) to dostałem ofert 17. Od golasów za 70, do titanium z ledami za ponad 100tys zł. Ale to były inne czasy.
Mimo to, z mojej strony życzę, oby Wam te auta szybko doszły.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.