Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2021, 11:35   #351
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Cytat:
Napisał jahjah Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no bo wszystko będzie odwrotnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tzn co będzie odwrotnie? bo wg mnie to wszystko będzie dokładnie tak samo, ludzie będą siedzieli na tych samych miejscach, jedyna różnica to ta o której już Ci wspomniał poprzednik - różnica w sygnalizacji zajętości fotela - kierowca nie potrzebuje ale u pasażera albo trzeba dołożyć albo żyć bez przypominacza

rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 12:28   #352
maniek860824
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 111
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeśli fotele z anglika są lepsze to po co przekładać tapicerkę?
Ja przekładałem tapicerkę bo moja była w dużo lepszym stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dokładnie jak piszą koledzy - na prawym fotelu pasażera musi być czujnik zajętości fotela - poza tym wszystkie wtyczki/złączki fotela z instalacją auta pasują P&P (anglik vs europa) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maniek860824 ; 16-06-2021 o 12:31
maniek860824 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2021, 10:19   #353
Slighty
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2021
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Panowie, podepne się pod temat. Smax 2013 - mam regulację gora dol + podgrzewanie, chce zmienic na alkantare z regulacja calymi fotelami plus pamięcią. w jaki sposob mozna sprawdzic czy moj max to ogarnie? jakich wiązek szukać pod fotelem? widzialem tez fotele z opcją chłodzenia, czy da sie to tez ogarnąć w razie by taka funkcja w fotelach była?
Slighty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2021, 13:21   #354
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,542
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Cytat:
Napisał Slighty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, podepne się pod temat. Smax 2013 - mam regulację gora dol + podgrzewanie, chce zmienic na alkantare z regulacja calymi fotelami plus pamięcią. w jaki sposob mozna sprawdzic czy moj max to ogarnie? jakich wiązek szukać pod fotelem?
Jak nie masz fabrycznie wiązki to trzeba będzie podpiac zasilanie do modulu pamieci a poza tym to powinno chodzic. Pamietaj, do pelnej obsługi pamieci potrzeba lusterek i modulów lusterek z pamięcią inaczej bedzie działac jedynie pamiec ustawien fotela bez pamieci lusterek

Cytat:
Napisał Slighty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widzialem tez fotele z opcją chłodzenia, czy da sie to tez ogarnąć w razie by taka funkcja w fotelach była?
Tak, wystarczy wymienic przełącznik na taki z wentylacja
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2022, 10:38   #355
dave6n
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Slubice
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Dołożenie podgrzewanych foteli

Witam serdecznie.

Posiadam mondeo rocznik 2008 ,który nie posiada podgrzewanych foteli.znalazlem fotele które mnie interesują ,Alcantara ,podgrzewane wentylowane.sprzedawca ma jeszcze całe auto , potrzebowalbym pewna informacje ,co jeszcze mam zabrać od niego oprócz foteli ,przełącznika granych foteli ??
Ktoś dokładał ?posłuży dobrym słowem /rada?
Dziękuję i pozdrawiam
dave6n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2022, 11:10   #356
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,995
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanych foteli

Cytat:
Napisał dave6n Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś dokładał ?posłuży dobrym słowem /rada?
Tak , przeczytać tematy :
https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=236131
oraz ten jeżeli chcesz mieć grzany tył

https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=276038
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2022, 13:08   #357
jzs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2017
Model: Mondeo mk4
Silnik: DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Witam,

Poliftowe Mondeo mk4 (seria 40, trend).
Kupiłem fotele full elektryka + pamięć + grzane. Do tego lusterka z pamięcią (muszę jeszcze sprawdzić jakie mam moduły w drzwiach, czy obsłużą lusterka).

Wiem już, że mam biedną wiązkę pod fotelem kierowcy. Czego dokładnie mi brakuje? Ilość bezpieczników w bagażniku jest wystarczająca?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jzs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2022, 19:40   #358
ANGELSIN
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-06-2017
Skąd: Rumia
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Witam, widzę że temat głeboko omówiony - potrzebuję do fotela pasażera dostarczyć prąd do silniczka regulacji góra/dół. Zmieniłem stelaż z golasa na angielksiego kierowcę z regulacją góra/dół. w Instalacji i kostce auta brak zasilania na pin 15/16 znalazłem informacje dokąd trzeba je dociągnąć ale czy można kupić zarobione kable ? był bym wdzięczny za ewentualne linki i pomoc. Skrzynkę w bagażniku dopiero jutro sprawdzę aczkolwiek fotel kierowcy ową regulacje góra-dół posiada.
ANGELSIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2022, 09:56   #359
jzs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2017
Model: Mondeo mk4
Silnik: DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - gdzie znalazłeś informacje o tym gdzie kable trzeba dociągnąć? możesz się podzielić?
jzs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2022, 17:11   #360
ANGELSIN
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-06-2017
Skąd: Rumia
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Cytat:
Napisał SebaNa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montaż elektrycznego fotela kierowcy z modułem pamięci.

(ja miałem w oryginale podnoszony fotel tylko góra-dół elektrycznie)


Do wtyczki pod fotelem kierowcy musimy dołożyć 4 piny
Pin nr 1 (oryginalnie kabel ma kolor fioletowo – pomarańczowy)
Pin nr 2 (oryginalnie kabel ma kolor szaro – pomarańczowy)
Pin nr 11 (oryginalnie kabel ma kolor biało czerwony)
Pin nr 12 (oryginalnie kabel ma kolor czarno siwy)

Pin nr 1 i 2 to CAN
Pin 11 zasilanie modułu
Pin 12 masa modułu


Kable z Pinu nr 1 i 2 ja wpiąłem do plecionki która idzie we wiązce kabli pod nogami kierowcy. Po odkręceniu fotela oraz wypięciu plastykowej nakładki progu można bez problemu podnieść dywan i tam bardzo ładnie widać wiązkę. Z tej plątaniny kabli trzeba wyciągnąć plecionkę kabli (2 kable zwinięte ze sobą fioletowo – pomarańczowy + szaro – pomarańczowy) i do niej się wpiąć.

Pin 12 doprowadziłem do progu a tam są oryginalne miejsca na podłączenie masy. Trzeba tylko na końcu dorobić oczko i śrubą dokręcić się w wolne miejsce.

Pin 11 można zrobić na 2 sposoby.
Pierwszy prostszy – zmostkować go z zasilaniem głównym fotela. Z tego co pamiętam pin 15 (gruby kabel żółto czerwony)

Drugi sposób trudniejszy ale jak w oryginale (ja podjąłem się tego wyzwania)
Rozebrać wszystkie osłony progów strony kierowcy. Rozebrać całą stronę kierowcy z tapicerek bagażnika i dostać się do zespołu bezpieczników tylnych.
Kabelek z tego pinu nr 11 trzeba przeciągnąć aż do tego miejsca w bagażniku. Tam są 3 jakby osobne skrzynki połączone ze sobą. 2 dolne mają ułożenie pionowe bezpieczników górna skrzynka poziome ułożenie (w instrukcji obsługi samochodu jest to ładnie pokazane) .
Tam trzeba nasz doprowadzony kabelek wpiąć w tą właśnie poziomą skrzynkę. Dopiąć trzeba w miejsce które w instrukcji obsługi opisane jest jako FC7. I potem trzeba założyć bezpiecznik 5A. Potem całe auto poskładać z powrotem .

U mnie po doprowadzeniu tych 4 kabli fotel kierowcy ożywa. (czyli płynie reguluje się elektrycznie we wszystkich kierunkach. Można zaprogramować ustawienia fotela oraz po otwarciu kluczykiem fotel sam się ustawia do zapamiętanych ustawień.

Ja nic nie włączałem w CCC.
Uwaga też z mojej strony nie posiadam w samochodzie składanych lusterek z podświetleniem oraz z pamięciami. Moje moduły drzwiowe też pewnie tego nie obsługują. Wiec fotel działa niezależnie od tych drzwiowych modułów

Montaż fotela pasażera jest o wiele prostszy

Wystarczy tylko dociągnąć zasilanie i masę

Pin nr 15 (oryginalnie kabel ma kolor czerwony – dość gruby) - zasilanie
Pin nr 16 ( oryginalnie kabel ma kolor czarno zielony – dość gruby) – masa

Ja pin nr 15 pociągnąłem również jak w oryginale do tylnych centralek bezpieczników w bagażniku. W instrukcji obsługi samochodu oznaczony jest jako FB9. (prawa skrzynka z pionowym ułożeniem bezpieczników. Tam tak jak w oryginale założyłem bezpiecznik 30A.

Pin nr 16 dociągnąłem do progu od strony pasażera (również demontaż plastykowej osłony progu i podniesienie dywanu tym razem pasażera) tam też są oryginalne miejsca do przykręcania masy. Uprzednio założyłem oczko.


ten sam temat , w którym piszemy post na 3 lub 4 stronie. Wynika z niego że brakujące u mnie przewody pin 15/16 musze dociągnąć wg wskazań do skrzynki A w bagażniku. Nie wiem tylko jakie piny. Przewód 2,5mm2
ANGELSIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.