Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2022, 19:00   #61
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Temat widać rozwojowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja jestem na kupnie Mondeo MK5. Po długich poszukiwaniach znalazłem dokładnie takiego jakiego szukałem - końcówka 2018k, 150km, przebieg 75tkm . Sprzedawane przez pracownika po wykupie przez firmę z leasingu - jeden kierowca. Niby nigdy nic nie wiadomo ale zawsze to o czymś świadczy - gdyby było problemowe nikt by się nie bawił w wykup żeby zarobic kilka tysięcy.

Auto jeździ cicho, płynnie, wygląda jak nowe - no po prostu poezja. Ale na zimnym silniku po włączeniu stojąc na zewnątrz słychac metaliczny stuk. W środku tego nie słyszałem. Po rozgrzaniu 20 min jazda próbną - cisza - normalny, przyjazny szmer diesla - o wiele ciszej niż w moim mk4.

I pytanie - TenTypTakMa i się nie przejmować czy jednak to może być coś groźnego ? Z lektury widać, że TTTM. Co robic ? Czy ktoś wymieniał pompę wtryskową ?

I przy okazji jeszcze jedno pytanie - gdzie najlepiej sprawdzić czy auto było bezszkodowe ? w autoDNA nie ma żadnych przygód ale którą stronę polecacie jako najbardziej wiarygodną?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez wkg ; 19-03-2022 o 20:48
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 06:31   #62
w_krzysiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-07-2020
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 150/180
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Cytat:
Temat widać rozwojowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto jeździ cicho, płynnie, wygląda jak nowe - no po prostu poezja. Ale na zimnym silniku po włączeniu stojąc na zewnątrz słychac metaliczny stuk. W środku tego nie słyszałem. Po rozgrzaniu 20 min jazda próbną - cisza - normalny, przyjazny szmer diesla - o wiele ciszej niż w moim mk4.

I pytanie - TenTypTakMa i się nie przejmować czy jednak to może być coś groźnego ? Z lektury widać, że TTTM. Co robic ? Czy ktoś wymieniał pompę wtryskową ?
Tak, ten typ tak ma. Z tego co mi powiedziano w serwisie, głośna praca na zimnym silniku spowodowana jest "ubogą mieszanką".
Pompa wtryskowa wymieniona przy 85 kkm w ramach gwarancji. Przyczyna - widoczne wycieki. W którymś wątku, na forum ktoś pisał o problemie pompą wtryskową w tym modelu, chociaż oficjalnie nikt tego nie potwierdził

Krzysiek
w_krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 08:44   #63
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Cytat:
Napisał w_krzysiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, ten typ tak ma. Z tego co mi powiedziano w serwisie, głośna praca na zimnym silniku spowodowana jest "ubogą mieszanką".
Krzysiek
Czyli w sumie mam się z czego cieszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał w_krzysiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa wtryskowa wymieniona przy 85 kkm w ramach gwarancji. Przyczyna - widoczne wycieki. W którymś wątku, na forum ktoś pisał o problemie pompą wtryskową w tym modelu, chociaż oficjalnie nikt tego nie potwierdził

Krzysiek
No, to może z 10 tkm jeszcze przede mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiele osób uskarża się na wycieki - prawde mówiąc myślałem, że to kwestia uszczelek. Niestety auto juz po gwarancji. Można wiedzieć ile kosztuje taka pompa i wymiana ? I to Bosch, Delphi, Continental ? Pytam o silnik DW10F - ten jeszcze Peugeotowski.
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 09:02   #64
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,166
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Cytat:
Wiele osób uskarża się na wycieki - prawde mówiąc myślałem, że to kwestia uszczelek.
Bardzo dobrze myślałeś i myśl tak dalej. Problemem jest uszczelnienie pompy, a nie sama w sobie pompa. Serwisowi łatwiej wymienić cały element bo ma na to wywalone. Gdzieś tam na YT jest filmik jak zdemontować pompę i wymienić w niej uszczelnienie i uszczelnienie pompa-głowica.
Ile to już postów na forach , FB - " wymieniłem pompę, ale dalej cieknie ".
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 09:43   #65
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo dobrze myślałeś i myśl tak dalej. Problemem jest uszczelnienie pompy, a nie sama w sobie pompa. Serwisowi łatwiej wymienić cały element bo ma na to wywalone. Gdzieś tam na YT jest filmik jak zdemontować pompę i wymienić w niej uszczelnienie i uszczelnienie pompa-głowica.
Ile to już postów na forach , FB - " wymieniłem pompę, ale dalej cieknie ".
Hmmm, czyli wygląda na to, ze z wyjatkiem tej dolegliwości MK5 nie jest bardziej kłopotliwy niż MK4. Najbardziej mnie ta praca na zimnym martwi. Pamietam podobny odgłos w Maździe CX-7 ale on był i na ciepłym ale za to cichszy.

Od razu na myśl przychodzą panewki, zawory, diabli wiedza co jeszcze, w MK4 tego nie mam a już 370 tkm i silnik jak dzwon. Dwumasa wciąż oryginalna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzieki za cenną informację !
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 12:20   #66
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Ja mam 210bhp i jakoś nie zauważyłem dziwnych dźwięków, a jestem dość wrażliwy na dziwne odgłosy. Obecnie mam 135k na zegarze.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2022, 21:44   #67
czentor
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-03-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Witam.
Zarejestrowałem się jakiś czas temu, ale się nie udzielałem.
Wtrącę coś od siebie w sprawie klepania na zimnym silniku w mondeo mk5 2 l diesel mój 2014 rok.
U mnie winowajcą była uszkodzona pompa podciśnienia , sekcja odpowiadająca za podciśnienie do otwierania klapki EGR.
Na zimnym silniku elektronika otwiera egr a podciśnienie uruchamia gruszkę otwierająca klapkę między egr a przepustnicą.
Jak zdjąłem wężyk z vacu pompy ten pierwszy od strony przodu to pluło mi olejem zamiast robić podciśnienie .
Jeśli tak jest u kogoś z was to pewnie macie taka sama usterkę .
Pozdrawiam
I życzę miłej zabawy.
czentor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2023, 23:10   #68
Blease
ford::amateur
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki po odpaleniu na zimnym silniku

Witam. Udało się znaleźć przyczynę i to naprawić? W moim mondeo mam wrażenie, że jest taki sam hałas na zimnym silniku.
Blease jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2023, 17:16   #69
saymon45
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: S-max mk2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stuki po odpaleniu na zimnym silniku

Mam dokładnie to samo. Ten sam dźwięk silnika po odpaleniu do momentu aż się trochę nie zagrzeje. Na początku obstawiałem koło pasowe, ale podobno wszystko jest ok. W międzyczasie wymieniałem rozrząd, uszczelniałem pompe. Samochód mam od okolo roku i wydaje mi się ze od początku jak go posiadam pracował tak samo. Może ten typ tak ma, chociaż chciałoby się żeby przynajmniej na początku pracował delikatniej.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
saymon45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2023, 12:36   #70
_Slawo_
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Model: Mondeo mk5, Focus mk2
Silnik: 2.0 tdci, 1.6 tdci
Rocznik: 2016, 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Stuki po odpaleniu na zimnym silniku

Witam. Odświeżę temat, czy ktoś rozwiązał już ten problem? Bo widzę ze coraz więcej aut ma z tym problem. Niestety ja tez poszukuje rozwiązania. :(
_Slawo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.