Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2022, 08:47   #291
_Semtex_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2022
Model: KIA CEED GT
Silnik: 1.6 T-GDI 204 KM DCT
Rocznik: 2021
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz każdy, kto zamówił Forda, musi zadać sobie pytanie, czy rezygnować z zamówienia, czy czekać niewiadomo ile czasu. Najgorsze jest to, że nawet aut testowych mogą nie dostać. Jutro jadę do salonu, gdzie zamawiałem auto, żeby wszystko wyjaśnić. Najgorsze są niesprawdzone informacje.
Jakieś wieści? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

_Semtex_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 08:52   #292
Hejkumkejkum
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2019
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał kedzior87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak naprawdę tylko fabryka wie co wyprodukuje i na co ma zapas komponentów. Więc nie dziwię się "przytłoczeniu" pracowników sieci Dealerskich.
Nie ma sprzedaży nie ma premii nie ma dochodów .. powodów do optymizmu brak. A nawet oni nie mają pełnego poglądu sytuacji.
Info od rady zakładowej fabryki w której produkowane są Focusy:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Streszczenie:
- wywalenie 5000 sztuk z produkcji w 12 tygodniu (z powodu braku podzespołów)
- skrócenie czasu pracy / ilości zmian w terminie od 21.03 do 25.03
- pod koniec tego tygodnia / na początku przyszłego mają być znane dalsze losy produkcji
Hejkumkejkum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 10:07   #293
kedzior87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Model: Focus Active Kombi MK4 FL
Silnik: 1.0 Eccobost MHEV 155KM
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cóż to czekam na info od Dealera , że przekładają produkcję albo pozostaje dorwać używkę

Ostatnio edytowane przez kedzior87 ; 16-03-2022 o 11:28
kedzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 13:57   #294
Pilatus
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 10-01-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał kedzior87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż to czekam na info od Dealera , że przekładają produkcję albo pozostaje dorwać używkę
Albo zobacz u Mazdy. Np. Mazda 3 samochody od ręki. Część z 2021 ale na te z 2022 czeka się około 1-3 miesięcy. Trójki w cenie 117-120 tyś są zdecydowanie lepszą propozycją niże Focus-y za te pieniądze.
Pilatus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 14:13   #295
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Właśnie, trzeba się do Mazdy przejść zobaczyć. Czy ktoś jeździł aktualną 3 i Focusem sprzed liftingu i może porównać wyciszenie?
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 14:36   #296
Pilatus
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 10-01-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie, trzeba się do Mazdy przejść zobaczyć. Czy ktoś jeździł aktualną 3 i Focusem sprzed liftingu i może porównać wyciszenie?
Ja jeżdżę Mazdą 3 z 2018. Gdyby nie to, że po jeździe próbnej kupił mnie Focus ST-ek to bym nawet nie spojrzał na Forda tylko kupił nową trójkę. Samochód kompletnie bezawaryjny (obecny przebieg 100 tyś) z silnikiem 2.0l pali mi w mieście (Warszawa) 6,5-7,3l a w trasie przy 120 km/h ledwie 6l przy 140 km/h 6,8-6,9l. Wykończenie na znacznie lepszym poziomie, ergonomia i prowadzenie, manualna skrzynia nie gorsze niż ST-line. Jeżeli będzie tak dalej z przesuwaniem produkcji i zmianą cen to zrezygnuje z ST-ka i przeproszę się z Mazdą. Niestety sportu w porówna do ST nie będzie ale sylwetka, jakość i wygląd zdecydowanie lepsze. Co do wyciszenia jeździłem nową trójką, jest znacznie ciszej niż w starej nie wiem w porównuj do zwykłego Focusa.

Ostatnio edytowane przez Pilatus ; 16-03-2022 o 14:55
Pilatus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 14:55   #297
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

prowadzenie i wyciszenie Foka ma najlepsze w klasie.
czy tak będzie dalej po liftingu to nie wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 15:02   #298
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał _Semtex_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś wieści? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem już po pierwszej rozmowie. Na razie jest jeden wielki chaos i nic konkretnie nie wiadomo. Wiem tyle, że oprócz tego, że Focus od stycznia podrożał, to teraz nie będzie już takich rabatów. Więc jeśli ktoś zrezygnuje z zamówionego samochodu, to jest to droga w jedną stronę. Gdyby teraz ktoś chciał zamówić Focusa, to zapłaci kilkanaście tysięcy więcej od osób, które zamówiły np. w styczniu. Jestem omówiony na następną rozmowę w piątek. Podobno ma być wiadomo coś więcej. Na chwilę obecną nie otrzymałem informacji, że moje auto się nie wyprodukuje w ustalonym wcześniej terminie. Sytuacja jest dynamiczna i będę podejmował decyzję na bieżąco.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 20:06   #299
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Podobno teraz mazdy sa najlepiej wyciszone w swoich klasach.
W testach nie niemeickich czyli auto swiat odpada bo to niemieckie testy gdzie skoda wygrala by z angielskim jaguarem, mazdy wypadaja lepiej lub minimalnie slabiej od aut premium wiec wyciszenie mazdy vs focus bylo by ciekawe.


tu wyciszenie mazdy prawie jak bmw
W niemeickim auto motro spory przy 160 mazda cx30 wyszla ciszej od bmw

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W tym tescie cx30 wygrywa z wyciszeniem z volvo.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2022, 10:58   #300
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Oglądałem różne testy i zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że wyciszenie jest słabe, inni, że bardzo dobre. Trzeba iść samemu sprawdzić. Ludzie chyba różnie odbierają odgłosy dobiegające z zewnątrz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zresztą z Focusem jest to samo - widziałem testy, w których mówiono, że jest beznadziejnie wyciszony.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.