Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2022, 11:46   #1
MaciejAkaJanusz
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDcI
Rocznik: 2008/2009
Postów: 15
Domyślnie Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Hej,

Mam taki problem. Pożyczyłem auto dla brata na jakiś czas, któregoś dnia zadzwonił że wypadła jakaś "sprężynka". Od tego momentu pedał sprzęgła ma "luz" w początku swojego połóżenia w spoczynku. Luz nie jest duzy, ale wyczuwalny, dodatkowo sam nie wraca w pełni do poprawnej pozycji.

Szukałem jakiegoś zamiennika na allegro i nic nie znalazłem. Nie mogę również znaleźć w hurtowni "pasującej" sprężynki.
Stąd moja prośba - czy ktoś może opisać jak poprawnie wygląda ta powiedzmy sobie instalacja pedału sprzęgła ? Gdzie mocowana jest ta sprężyna itd ?

Dzięki, pozderka !

MaciejAkaJanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 12:11   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,583
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Cytat:
Napisał MaciejAkaJanusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukałem jakiegoś zamiennika na allegro i nic nie znalazłem
kogo kolega próbuje bujać?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 12:59   #3
MaciejAkaJanusz
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDcI
Rocznik: 2008/2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Hejka

Widziałem te aukcje ale według opisu są do 06.2003. w sklepach motoryzacyjnych też są do 2005 chyba a mój jest 2008. Niestety nie mam tamtej na porównanie :/

Pedały też mam jakby inne - widoczne pod drugim linkiem (te za 70 Ziko) mają metalowe ramię do p. hamulca, a ja mam plastikowe (chyba że to jakaś nakładka ?)

Ostatnio edytowane przez MaciejAkaJanusz ; 15-02-2022 o 13:00 Powód: Literówki
MaciejAkaJanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 19:09   #4
perhdyrol
ford::beginner
 
Avatar perhdyrol
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Jaworzno
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Cytat:
Napisał MaciejAkaJanusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

Mam taki problem. Pożyczyłem auto dla brata na jakiś czas, któregoś dnia zadzwonił że wypadła jakaś "sprężynka". Od tego momentu pedał sprzęgła ma "luz" w początku swojego połóżenia w spoczynku. Luz nie jest duzy, ale wyczuwalny, dodatkowo sam nie wraca w pełni do poprawnej pozycji.

Szukałem jakiegoś zamiennika na allegro i nic nie znalazłem. Nie mogę również znaleźć w hurtowni "pasującej" sprężynki.
Stąd moja prośba - czy ktoś może opisać jak poprawnie wygląda ta powiedzmy sobie instalacja pedału sprzęgła ? Gdzie mocowana jest ta sprężyna itd ?

Dzięki, pozderka !
Jeżeli ci się nie śpieszy bardzo to jutro mogę zobaczyć, porobić fotki, jak to u mnie wygląda.. teraz już ciemno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
perhdyrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 08:31   #5
MaciejAkaJanusz
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDcI
Rocznik: 2008/2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Cytat:
Napisał perhdyrol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli ci się nie śpieszy bardzo to jutro mogę zobaczyć, porobić fotki, jak to u mnie wygląda.. teraz już ciemno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję. Ale odkryłem całą magię. Nałożona była faktycznie taka dziwna nakładka, swoją drogą i tak ułamana. Pod nią pedały wyglądają jak te dostępnę pod linkiem.
Obejrzałem więc fotki dostępnych pedałów na aukcji, wiem już jak sprężyna powinna być zamontowana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę tylko o potwierdzenie, że sprężyna opisana jako do roku 2003 będzie pasowała ?
MaciejAkaJanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 16:16   #6
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Jeśli można poprosić o tego typu fotki tego miejsca z sprężynką? Mój pedał wraca jak najbardziej do wyjściowego położenia ale przy naciskaniu przez niemal połowę ruchu jest bez żadnego oporu, to winna jest taka sprężynka?
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 12:21   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,672
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Cytat:
Napisał G Jaco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to winna jest taka sprężynka?
Tak, bo miałem z rok-dwa temu też podobny feler i po wymianie sprężyny - jak ręką odjął.
Nie kupuj absolutnie sprężyny na ślepo wg zdjęć innych i nawet wg wersji silnikowych takich samych. Coś o tym wiem, bo kupiłem sprężynę specjalnie dla 1.6 i okazała się zła, bo u mnie jest jakiś nietypowy układ pedałów z focusa mk2 (rozwiązanie fabryczne!) i potrzeba było innej sprężyny. Dopiero zamówienie przez serwis wg vin dało efekt, a i tak trzeba było czekać kilka dni na dostawę z Niemiec.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2022, 16:16   #8
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

A miałbyś jakąkolwiek instrukcję jak to wymienić? Gdzie to jest? jak się do tego dostać i co zrobić? Może widziałeś jakiś instruktaż na YT albo cokolwiek co może pomóc?
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2022, 22:44   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,672
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Cytat:
Napisał G Jaco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A miałbyś jakąkolwiek instrukcję jak to wymienić? Gdzie to jest? jak się do tego dostać i co zrobić? Może widziałeś jakiś instruktaż na YT albo cokolwiek co może pomóc?
Tak jak pisałem, zamówiłem przez ASO, ale wymieniałem sobie sam.
Są dwie opcje wymiany. Zależy jak duży jesteś. Wg opisu można wsadzić małe rączki i uda się wymienić bez poniższego opisu mojej wersji. Ja mam 190cm wzrostu i wielkie łapiska, więc musiałem inną metodą się posłużyć.
Dostęp jest tam tragiczny.
Sprężyna jest centralnie z tyłu zespołu pedałów, plastiki pod kolumną kierowniczą ograniczają dostęp, nic nie widać. Prauje się na ślepo i dotykowo.

Ja te plastiki zdjąłem, odkręciłem fotel kierowcy i wyjąłem go z auta. Położyłem się centralnie na brzuchu i tak pracowałem. Odkręciłem mocowanie serwa, odkręciłem śruby mocujące zespół pedałów i dopiero w taki sposób miałem dostęp do nieszczęsnej sprężyny. Jej końce są ostre, więc kilka skaleczeń później sprężynę zdjąłem i założyłem nową i zmontowałem całość.
Wg opisu kogoś z forum można wsadzić rękę ot tak i wyjąć sprężynę bezstresowo, ale jak tego nie widzę, choć ktoś się kiedyś upierał że dał radę.
Może żonę wykorzystał do tej naprawy? Nie wiem, ale mi się udało moim sposobem.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2022, 00:35   #10
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Sprężyna pedału sprzęgła - mocowanie(?)

Jasne dzięki za informacje. Czy wiesz może pod jakim hasłem szukać na forum tematu, w którym ten ktoś zmagał się również z tym problemem?
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.