Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2022, 10:26   #221
Jarekxc
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-05-2015
Skąd: K
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

WItam,
Odgrzewam kotleta gdyż nie chce tworzyć nowego tematu.

Problem taki - 1500 do ok 1700 RPM trzęsie buda na jałowym (wyczuwalnie) po wyżej i poniżej wszystko ok. Podczas jazdy najmocniej czuć na 4 w zakresie tych samych obrotów (szarpanie/dławienie/wibracje nie wiem jak to nazwać). Dodatkowo zauważyłem ze efekt w/w występuję przy delikatnym(minimalnym przyśpieszaniu) dodaniu gazu przy ok 1500 rpm. Moc jest, wymieniony rozrząd i przepustnica.

Jakieś pomysły ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Jarekxc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 11:37   #222
rockybalboa
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: waRSzawa
Model: MK4 Titanium S
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

a poduszki mocowania silnika sprawdzales?
kilka pierwszych postów potwierdziło
__________________
RSTurbo
rockybalboa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 14:45   #223
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

W temacie poduszek silnika ....
Tak na logikę, poprosić znajomego, otworzyć maskę, zaciągnąć ręczny i próbować ruszać na przemian na jedynce i wstecznym i obserwować poduszki (zwłaszcza tą górną) - ich ruch - luz + ewentualne dźwięki, zgrzyty namierzyć ???
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 13:06   #224
michalkowiec
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Międzychód
Model: Jaguar X Type
Silnik: 2.0d FORD
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Powiem tak, moim zdaniem są to na sto procent poduszki silnika, miałem identyczną sytuacje w 2.0TDCi, mój mechanik stwierdził, ze poduszki są ok, No tak bo od góry wyglądały ok. Podniosłem, silnik na lewarze, podkładając regiel 7 cm pod michę olejową, wykręciłem olejówkę, tę która znajdowała się przy lewym kielichu od strony alternatora, okazało się że tak naprawdę jej nie było, była zerwana na maksa. Zamówiłem wszystkie poduchy i wymieniłem komplet. Od tamtej pory sam zacząłem się interesować mechaniką pojazdową, i nie opieram się już na cudzych teoriach. Jeżeli nie chcecie wyjmować poduszek, do samego sprawdzenia, to można to zdiagnozować w prosty sposób, przy pomocy drugiej osoby. Niech ktoś wejdzie do samochodu otworzy maskę,odpali silnik, wciśnie sprzęgło i zacznie dodawać gazu, a druga osoba niech spogląda na silnik czy nie rusza się w różne strony, jeżeli tak, to są to poduszki silnika. Pozdrawiam. Ps.Na załączonych obrazkach, wrzuciłem foto, auto podniesione na lewarku, podczas wymiany łapy skrzyni biegów, można to zrobić na spokojnie bez kanału, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w tym temacie, chętnie odpowiem na pytania jak to zrobić.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg C3057439-DC13-475C-B8EE-1E2C00D0B18D.jpg (10.6 KB, 150 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1C7A3BE4-997B-40BC-A7C6-5DC8F83B2795.jpg (10.9 KB, 133 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg D57DB71C-2971-439E-9CA0-E3BC968F531E.jpg (16.7 KB, 127 wyświetleń)
michalkowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2022, 20:02   #225
Namape
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 249
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

A jak to sprawdzić w automacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Namape jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2022, 21:30   #226
Bobann
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2021
Skąd: Łańcut
Model: Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam"odgrzewam kotleta" czy znalazł ktoś konkretny powód takich drgań jakie są opisane powyżej, mam ten sam problem i mechanicy odrzucają winę poduszek silnika lub dwumasę. Ma ktoś jakieś pomysły
Bobann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2022, 09:05   #227
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Jam mam 1.6 ecoboost i od dwoch lat zmagam się z wibracjami przy mocnym wcisnieciu gazu od ok. 2 do 3 tys. obr. Wymieniłem prawie wszystko w zawieszeniu mechanik naciagnał mnie nawet na nowe półosie ale za wiele to nie dało choć poprawa mała była i problem dalej występował. Wszyscy rozkładali rece chciałem wymienić wszystkie poduszki ale doradzono mi żeby wymienić na początku tylko jedną pod silnikiem żeby w kolejne koszty nie iść. Nadmienie, że wyglądała na ok, i... pomogło połowicznie ale nieznacznie dalej drgania wytępowały. W między czasie przy przyśpieszaniu auto zaczęło mi zjeżdzać w prawo. Diagnoza prawdopodobnie tuleje wachcacza. Wizualnie wyglądały na ok. ale mówie zakładaj nowe. Dodatkowo zamienił koła tył na przód w wyobrazcie sobie, że wszystko ustało. Zero drgań. Wyszło na to że przynajmniej moje Mondeo ma bardzo wrażliwy układ zawieszenia i pomimo braku oznak zużycia warto było wymienić na nowe.
Pozdrawiam
dziecioł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2022, 19:30   #228
M_drv
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Panowie, sam przerabiam drgania mondeo mk3 2.0 tdci - widzę że macie podobne opinie, część mechaników sugeruje dwumasę część poduszki, ja w zasadzie sam wymieniłem te 2 rzeczy (w sensie że nie mechanik kazał ale sam zdecydowałem się na to) i niestety okazało się że co prawda drgania trochę się zmniejszyły ale przyczyna pozostała. Niestety sugeruje się teraz że może być to wada mechaniczna silnika, bo te wibracje drgania są pod obciążeniem zbyt intensywne jak na wtryskiwacz. Do tego auto rano kopci i nierówno pracuje przez kilka sekund. Także trochę słaba akcja wychodzi bo kasa wyłożona na kpl sprzęgło niepotrzebnie i tak na prawdę nie wiem ile auto pochodzi teraz jeżeli mam tę korbę wygiętą, a naprawa tego chyba nie ma sensu, bo te auto mimo że fajnie jeździ pochłonęło przez 2 lata kupę kasy. Wtrysk (który też jest jedną z opcji źródła drgań) raczej odrzucam ponieważ nie powodowałby aż takich drgań moim zdaniem. do tego auto chodzi równo i ma moc. Na wolnych też elegancko chodzi po rozgrzaniu. Szkoda auta bo tyle wpakowane w nie, chyba że by kupić silnik dobry golas i graty przełożyć jeśli się okaże że to korba.. to może jeszcze warto.. ale już niestety FORD przekroczył mocno założenia co do kosztów utrzymania jego.. Niestety zrobisz jedno i wychodzi drugie.. ostatnio to w zasadzie co miesiąc jestem od mechanika, mimo że jak wpadam na autostradę dalej mi się tym autem fajnie jeździ i na prawdę fajnie się prowadzi i zaskakuję niejednego kierowcę tym jak jeździ to niestety jednak wiek robi swoje..
M_drv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2022, 21:59   #229
Namape
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 249
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Sprawdź półoś (prawą) a dokładniej podporę i łożysko i środkowy przegub.
Miałem to samo w Mk5. Wszystko rozsypało się. Podpora (tylko serwis) + łożysko (ze sklepu) = około 350zł
Półoś (regeneracja) 950zł. W serwisie 2500zł jak oddasz starą. Jak nie, 3500zł.
To są ceny do mojego.
Zrobiłem to i drgania zniknęły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Namape jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2022, 21:35   #230
M_drv
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

U mnie mechanik wymienił jeszcze półosie kompletne na nowe i niestety nie zmieniło się (sory bo nie napisałem).
__________________
Ford mondeo mk3 2.0 tdci. 2004 polift.
M_drv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania , kierownica , mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.