Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2021, 17:13   #741
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mija się z prawdą
No niby tak, jednak funkcja o której mowa nie jest mi potrzebna.
A ogólna lista moich upgradów jest naprawdę spora, nie jeden kazał by mi się mocno puknąć w łeb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2021, 17:14   #742
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

A w którym miejscu powinny być złączki do tych czujników pasów?
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2021, 17:25   #743
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,688
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ogólna lista moich upgradów jest naprawdę spora, nie jeden kazał by mi się mocno puknąć w łeb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To samo mówi moja kochana żona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 19:54   #744
Wrzawrzak
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 08-11-2021
Skąd: Mysłowice
Model: C max
Silnik: 1.6 D
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Witam wszystkich.

Posiadam C Maxa z 2011r z licznikiem z małym wyświetlaczem i posiłkując się informacjami z forum zakupiłem licznik z dużym wyświetlaczem z Focusa MK3 przedlift i dokonałem jego wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wszystko działa ale...
jak to bywa oryginalny przebieg mojego auta 233 000 km a zakupionego licznika 288 000 km.

I tu pytanie do was: kto mi ogarnie korektę przebiegu licznika w dół.
Z tego co czytałem wgranie danych (Forscanem) z mojego licznika z moim przebiegiem będzie skutkować błędem i nie rozpoznawaniem licznika.

Posiadam Forscana i kabel Viakena ale nie chce narobić sobie problemów.
Może jakiś kolega z okolic Katowic ogarnia takie tematy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Wrzawrzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 21:15   #745
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,570
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to trzeba było kupić taki co ma niższy przebieg, a nie pytać teraz publicznie kto się podłoży i zrobi cofkę

forscan nie wspiera nielegalnych działań, więc nie obniży wskazań drogomierza (ma to zapisane w programie)

km nie są zapisane w AsB, więc można wgrać swój AsB, ale i tak nie wpłynie to na stan kilometrów
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2022, 19:39   #746
Wrzawrzak
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 08-11-2021
Skąd: Mysłowice
Model: C max
Silnik: 1.6 D
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Wpisanie oryginalnego przebiegu zczytanego z oryginalnego licznika chyba nie jest nielegalne. A po zatym ciężko trafić na licznik o niższym przebiegu zwłaszcza, że nie wiele osób podaję przebieg przy sprzedaży.
Wrzawrzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2022, 19:52   #747
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,992
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Cytat:
Napisał Wrzawrzak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpisanie oryginalnego przebiegu zczytanego z oryginalnego licznika chyba nie jest nielegalne
a to mówią przepisy :
"Licznik (drogomierz) jest elementem pojazdu, który jest objęty ochroną prawną. Oznacza to, że możesz go wymienić jedynie w określonych przypadkach regulowanych przez art. 81a Ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 r. (Dz.U.2020.110), który brzmi następująco:
Wymiana drogomierza jest dopuszczalna, gdy drogomierz nie odmierza przebiegu pojazdu w sytuacji, w której ze względu na przeznaczenie drogomierza powinien ten przebieg odmierzać lub gdy jest konieczna wymiana elementu pojazdu, z którym drogomierz jest nierozerwalnie związany. Wymiana drogomierza może nastąpić tylko na drogomierz sprawny i właściwy dla danego typu pojazdu.
Oznacza to, że zgodnie z prawem możesz wymienić licznik samochodu, jeśli:
  • ulegnie awarii i nie spełnia swojej funkcji, czyli nie odmierza przebytego dystansu,
  • wymiany wymaga element, który jest na stałe połączony z drogomierzem i nie sposób wymienić go osobno."
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 06:14   #748
Wrzawrzak
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 08-11-2021
Skąd: Mysłowice
Model: C max
Silnik: 1.6 D
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Ok. Dziękuję za konkretną odpowiedź.
Wrzawrzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2022, 11:54   #749
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Hej panowie mam do was pytanie ja zrobiłem operację przeszczepu na odwrót w przeciwieńsstwie od wa zamontowałem zegary z focusa mk3 do kugi mk2 przedlift.
Pam mam wymieniony na poliftowy dodane czujniki pdc aby było parkowanie równoległe, apim zmieniony na poliftowy a czujniki cofania strasznie cicho piszcza prawie nie są słyszalne. Ktoś wie jak je podkręcić aby były głośniejsze, pytając czemu nie zamontowałem od kugi to sprawa wyglądała tak że kupiłem od kugi 2017 r. ale diesel niby to działało ale zawyżało mi obroty i trochę mnie to wkr.. oczywiscie działały czujniki bez problemu, montując od focusa 3 z 2018 roku nie podejrzewałem że będzie jakiś problem a jednak dziad mi się postawił.
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2022, 12:09   #750
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,688
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Dźwięki z PDC masz w ACM , tam sprawdzaj. Nie można tam regulować siły głośności .

Ostatnio edytowane przez sabaciontko ; 07-02-2022 o 12:13
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
converse , focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.