Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2021, 16:36   #251
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 141
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Panowie mowa chyba od początku o silniku DW10C, na zdjęciu powyżej jest termostat z DW10F a to znaczna różnica jeśli chodzi o termostaty ten tutaj sterowany jest elektronicznie(Silnik krokowy), natomiast w DW10C mechanicznie(bimetal). Mam swój stary termostat DW10C z 2010r Październik. Po przeprowadzonej sekcji termostatu widać 83stopnie Celsjusza oraz produkcja Francja. Czyli oryginał otwiera się przy 83.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg termostat.jpg (93.1 KB, 69 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez franciszekmg ; 29-11-2021 o 16:50 Powód: Dołączenie zdjęcia
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 17:09   #252
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Zgadza się. Masz rację. Dopiero ten wklejony teraz jest z DW10C. Dodam że DW10 (przedlift) ma jeszcze inny. Znalazłem też do TDCi 1.8 montowany w Mondeo po marcu 2007 roku i jest podany zakres temperatury 88° - 102°.

No Panie i to już jest jakiś dowód rzeczowy. Z ciekawości masz jak sprawdzić temp. otwarcia w garnku z wodą i termometrem?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg term2.jpg (68.3 KB, 52 wyświetleń)
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 17:14   #253
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 141
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

W miarę możliwości postaram się to ogarnąć. Problem to termometr w miarę dokładny z sondą. Tylko nie wiem czy to będzie wiarygodne, gdyż mój się nie domykał, sprawdzone ustami, dopiero po dociśnięciu palcem zamyka się.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 21:42   #254
N7h4k4lr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Łódź
Model: FF II FL , M mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2012
Postów: 145
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Ciekawe czy obudowy termostatów po rozcięciu można jakoś skleić (nie każdy plastik się da), wtedy cięcie i wymiana termostatu bimetalicznego na cieplejszy.

Ostatnio edytowane przez N7h4k4lr ; 30-11-2021 o 08:09 Powód: wpis nieaktualny
N7h4k4lr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 15:27   #255
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Odpowiedź bezpośrednio z Ford ASO:

Cytat:
"Jeżeli klient ma wątpliwości, co do pracy układu chłodzenia, to zalecam osobisty przyjazd danym pojazdem do serwisu ASO Ford i zlecenie diagnostyki potencjalnej usterki.

Czujnik ECT wskazuje temperaturę rozgrzania silnika i temperaturę otwarcia termostatu. Wskaże on początkowo nieco wyższą wartość tuż przed otwarciem termostatu, a następnie znów spadnie przed ustaleniem się w postaci prawie płaskiej linii sygnału wyjściowego. Tylko taki pomiar jest weryfikowalny w temacie temperatury w układzie chłodzenia. Żadne inne punkty pomiarowe [chłodnica, przewody, korpus silnika] nie są wiarygodne i nie wskazują na wadliwe działanie termostatu.

Jeżeli wartość ECT nie będzie stała i spadnie, zwykle do wartości od 60ºC do 70ºC, należy sprawdzić termostat i szczelność obudowy termostatu.

Odczyt z zegarów nie jest odczytem wiarygodnym, należy użyć urządzenia diagnostycznego.

Termostaty stosowane w Europie mogą mieć różne temperatury otwarcia. Jest ona oznaczona na samym termostacie. Nie jest to jednoznacznie określone, bo ten sam model może być przeznaczony na rynek północnej Europy lub na południe.

Dla tego modelu silnika i pojazdu dla serwisu jest dostępna jedna wersja termostatu w obudowie [zabudowany]. Brak określenia jednoznacznego temperatury otwarcia w danych technicznych."
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2021, 15:57   #256
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Dorzucę swoje grosze do dyskusji...
Ostatnio temperatury na zewnątrz spadły trochę więc dopiero zauważyłem, że silnik się nie dogrzewa. Przy 0C na zewnątrz osiągał max 70C na zegarach. Wąż chłodnicy sprawdzony, ciepły. Pierwszy wniosek - termostat. Dla pewności drugi test. Zacisk na wąż do chłodnicy. Przy mocnym zdławieniu przepływu temperatura sięgnęła 90C. Co ciekawe od ok 80 do 90C wskazówka na zegarach nawet nie drgnie. Być może w sterowniku IPC ustawione jak w VAGach, żeby zwykłego użytkownika nie wkurzać wahaniami temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem termostat zamiennik Calorstat. Jutro testy w garnku z ciekawości i wymiana. Dam znać jaki efekt za kilka dni.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 08:32   #257
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Testy w garnku wykazały, że nowy termostat otwiera się przy temperaturze 86C a zamyka przy 82C. Zamontowany na silnik, temperatura oscyluje 78-79C, odczytana z trybu serwisowego zegarów. Przy 75C chłodnica jeszcze zimna więc działa poprawnie. Silnik nagrzewa się jakieś 15km normalnej jazdy. Żaluzja chłodnicy przymknięta do połowy na rozgrzanym.
Moze komuś te informacje się przydadzą...

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 09:39   #258
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Skoro Twój termostat zaczyna puszczać przy 86 st. C to w jaki sposób temp. płynu wynosi 79 st. C? Skoro termostat nie puści to i nie wychłodzi poniżej temp. 86 st. C.

Nawet jeśli zamyka się przy 82 st. C to po osiągnięciu tej temp. powinna ona wzrastać ponownie do 86 st. C. W Twojej teorii nie powinna nigdy spadać do 78 st. C.

Jedno zaprzecza drugiemu.

Jeśli chodzi o żaluzję to u mnie również po rozgrzaniu otwiera się na 45 st.

Odpowiedź z ASO Ford nie określiła temp. otwarcia a nakreśliła, że termostaty mogą różnić się w zależności od rynku na jaki przeznaczony jest samochód.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 19:58   #259
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Tak czytam ten wątek, i się zastanawiam po co kolega cały czas bije pianę. Nie wiem z czym masz problem. Wyjmij całkiem termostat to nie będzie głowa bolała przy jakiej temperaturze ma się otworzyć.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 20:08   #260
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czytam ten wątek, i się zastanawiam po co kolega cały czas bije pianę. Nie wiem z czym masz problem. Wyjmij całkiem termostat to nie będzie głowa bolała przy jakiej temperaturze ma się otworzyć.
Chyba nie dojrzałem jeszcze do poziomu form dyskutowania na tym forum - bądź co bądź forum dyskusyjnego. Ciągle mylę jego przeznaczenie albo nie potrafię go zrozumieć..
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.