Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2020, 20:24   #21
Tomek 07
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-09-2018
Skąd: Nowa Huta
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 66
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

A taki
TPMS ID:OEB23DFB.

Tomek 07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 10:54   #22
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,041
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

Cytat:
Napisał kacza1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie patrz na to, że to do Land Rovera/Jaguara, numer części producenta się zgadzał z tymi, które miałem na aucie.
To jesteś pierwszą osobą na tym Forum, u której te czujniki działają. U mnie nie dało się czujników z logo Land Rover/Jaguar w żaden sposób "zachęcić" do współpracy z fabrycznym TPMS.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 19:58   #23
Tomek 07
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-09-2018
Skąd: Nowa Huta
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 66
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

Znalazłem coś takiego
6G921A159BB
Tomek 07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 21:11   #24
kacza1982
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Ford S-Max flexi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 103
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jesteś pierwszą osobą na tym Forum, u której te czujniki działają. U mnie nie dało się czujników z logo Land Rover/Jaguar w żaden sposób "zachęcić" do współpracy z fabrycznym TPMS.
Kurde, nie wiedziałem, że taki rodzyn ze mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szukałem na forum jakie kupić, ale nie znalazłem nic konkretnego, a te wydały mi się dość konkurencyjne cenowo i kupiłem (gdybym gdzieś przeczytał, że Land/Jag nie pójdą to bym nie kupił). Magik z wulkanizacji trochę się męczył, bo nie udało mu się tak od razu przypisać nowych czujników po ściągnięciu z kompa odpowiednich kodów (czy jak to się tam zwie). Jednak w końcu coś poszło i po jeździe próbnej może ze 3 km komp wychwycił nowe czujniki i tak to działa do dziś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No cóż, nie wiem czy ktoś kupował te same czujniki i nie działały, może to też zależy od rocznika, od softu licznika?
kacza1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2021, 09:49   #25
fmaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2017
Model: S-Max II
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

Cześć koledzy, wątków o czujnikach TPMS jest jużsporo, nie będę wieć rozpoczynał kolejnego, więc odgrzeję kotleta i zostawię info tutaj dla zainteresowanych.

Powoli zbliża się zima więc i sezon wymiany opon/kół. Niektórzy z was będą chcieli zakupić drugi komplet kół i tutaj, oprócz felg i opon dochodzi jeszcze koszt zakupu czujników TPMS a te jak wiecie kosztują milion monet.
Wiosną tego roku stałem przed takim dylematem: zakupić oryginalne czujniki w sklepie Forda (które i tak produkowane są w Chinach), czy może u myfrienda z aliexpress za ułamek tej ceny.
Zaryzykowałem i kupiłem za 86,55zł komplet czterech czujników w chinach. Po 10 dniach były już u mnie. Po zamontowaniu czujników na koła i założeniu na auto należało jeszcze tylko wykonać procedure programowania za pomocą toola aktywacyjnego (koszt ok 40zł).
Od wiosny wszystko działa bez problemów. Po pół roku testów mogę szczerze polecić. Latem żona złapała kapcia, czujnik od razu zareagował i uniknąłem wyrzucenia pociętej opony.

Z tego co widzę, teraz cena czujników trochę wzrosła, bo Ali zaczęło doliczać vat. Link do myfrienda:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tool do aktywacji (jeśli twój wulkanizator nie posiada):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

instrukcja aktywacji:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fmaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 19:33   #26
wlodek1400
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

Chyba najlepiej kupić te czujniki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wlodek1400 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 20:36   #27
fmaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2017
Model: S-Max II
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

Ten podlinkowany przez ciebie to również zamiennik, kosztujący 125zl za szt. I jest... niedostępny. U myfrienda w tej cenie masz komplet. Zaoszczędzoną różnicę tych paru stówek lepiej zainwestować w lepsze opony. Droższy czujnik nie będzie specjalnie "lepiej" mierzył ciśnienia i nie poprawi naszego bezpieczeństwa.
Podzieliłem się moim znaleziskiem, bo osobiście znam ludzi którzy przepłacili za oryginalne czujniki, a potem przyoszczędził na oponach, bo całość już wychodziła za drogo...
fmaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 11:05   #28
maniaq1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Model: MG ZS / Smax
Silnik: byl 2.0 163KM PS6, jest 2.0 150 km A8
Rocznik: 2010/2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz i powoli...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Każdy czujnik ma swój unikalny ID
Zrozumiale

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) Czujniki komunikują się z autem drogą radiową. Każdy co jakiś czas wysyła komunikat zwierający swój ID, ciśnienie w oponie, temperaturę opony. Pozycji nie wysyła bo nie wie "gdzie jest".
Czy wiadomo od którego roku MY czy okresu - skorelowano pozycje koła z czujnikiem, albo czy skorelowane, bo nie ma zgodności co do tego w tym poście.


Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) BCM ma 8 pozycji na czujniki (na 2 komplety). Pierwsze 4 pozycje odpowiadają kołom w porządku: LP, PP, PT, LT.
To co mnie interesuje. Mam letnie, kola, działało wszystko ok.
Chce założyć zimowy komplet na innych felgach z orginalnymi czujnikami TPMS, które są zaprogramowane. Czy Auto wykrje samodzielnie nowy komplet z nowymi numerami, zakodowanymi fabrycznie, czy wymagana będzie kalibracja - łączy się to pytanie z PKT 2.





Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wniosek jest prosty - jeśli chcemy być pewni poprawności wizualizacji to PO KAŻDEJ zmianie pozycji kół MUSIMY wykonać procedurę przypisania kół do pozycji. Inaczej zawsze będzie jakaś przypadkowość wizualizacji.

Czy przy montażu fabrycznie nowych felg i czujników wymagana jest kalibracja ? ktoś podpowie jak jej dokonać? Do Solid Garage mam dość daleko, żeby z taką pierdołą jechać, ale jak trzeba będzie to ...

Idealna sytuacja byłaby gdyby auto samo radiowo wykryło nowe czujniki- po czujnikach ABS itp wykryło które jest gdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Mój Smax z 2020 - produkcja wrzesień.

Ostatnio edytowane przez maniaq1 ; 18-11-2021 o 11:08
maniaq1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 12:04   #29
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,063
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

Cytat:
Napisał maniaq1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....po czujnikach ABS itp wykryło które jest gdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
Jeszcze raz:
Nie wykryło KTÓRY JEST GDZIE, bo nie miało jak... Po prostu przypisało "po kolei" jak się czujniki (przypadkowo) "odzywały"... Auto zawsze przypisuje w kolejności LP, PP, PT, LT a czujniki "odzywają się jaki im tam w duszy gra"... Więc który gdzie "wylądował" jest kwestią absolutnego przypadku.

Automatyczne rozpoznawanie pozycji koła z danym czujnikiem było tylko w Mondeo MK4/S-max MK1 - każde z kół miało swoją indywidualną "antenkę wzbudzającą czujnik w kole" i BCM kolejno - przy pomocy owych antenek - wzbudzał czujniki w kolejnych kołach i dowiadywał się gdzie który jedzie.

System ten zaniechano (koszty...) i wprowadzono "ręczną" procedurę przypisania czujników do pozycji koła.
Teraz koszty ponosi użytkownik a nie producent auta - i o to księgowym chodzi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 12:12   #30
maniaq1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Model: MG ZS / Smax
Silnik: byl 2.0 163KM PS6, jest 2.0 150 km A8
Rocznik: 2010/2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS - kompatybilność,

I myślę, że wyczerpało to wyjaśnienie mój problem.

Czujniki założę, napiszę czy odnalazło - a adaptacje muszę przeprowadzić w serwisie.

Dziękuje
maniaq1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.