Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2021, 20:14   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...u mnie przednia kratka ma zaślepkę na hak. ...
Polecam post powyżej... Nie będę w kółko pisał tego samego o tym czym jest ZDERZAK a czym maskownica halogenu... Jest różnica między przedliftem a poliftem. Wątek rozpoczął się od pytania o auto POLIFTWE.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 20:32   #22
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam post powyżej...
Jak cytowałem Twój tekst nic nie wspominałeś o jaki model chodzi i treść była całkiem inna, poza tym zapewne każdy wie co to zderzak a co maskownica. Skoro w maskownicy jest otwór na hak to chyba nie bez powodu, ale to sprawdzę dopiero jutro.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 22:00   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nic nie wspominałeś o jaki model chodzi ...
Czytał Kolega pierwszy post w tym wątku???
Piszemy w kontekście tego, o czym jest wątek... Jak o aucie poliftowym - to piszemy o polifcie...

DO POLIFTOWYCH AUT NIE MA ZDERZAKA USA (ANI PRZEDNIEGO ANI TYLNEGO...) POD HAK HOLOWNICZY.

Co jeszcze trzeba więcej dodać?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 22:24   #24
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Kolega wcześniej wstawił zdjęcia kugi przed lifta, więc potwierdziłem to co napisał a Ty zacząłeś zaprzeczać, później edytowałeś swój post a teraz się wymądrzasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o zderzaki do wersji US to piszesz tak jakby one były jakieś inne i nie pasowały a one tylko nie posiadają otworu pod hak. Chłopie wyluzuj poślady i przestań szukać problemów tam gdzie ich nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Wacman ; 07-11-2021 o 22:33
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 23:14   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega wcześniej wstawił zdjęcia kugi przed lifta, więc potwierdziłem to co napisał a Ty zacząłeś zaprzeczać, później edytowałeś swój post a teraz się wymądrzasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Słabo znoszę dyskusje z "cwaniaczkami" robiącymi (sobie?) wodę z mózgu...

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech zgadnę - "walnięty przodem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cała strefa zgniotu z przednią belką wymienione na EU. Zderzak też.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc już Kolega wie, co było robione w jego Escape...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW -
W belce przedniej USA jest nawet tuleja pod gwint ucha holowniczego... (Patrz zdjęcie poniżej). Na moją pamięć nie ma ona jednak zdaje się gwintu wcale. Do tego nie istnieje zderzak USA przód (i tył też...) z zaślepką do wkręcenia ucha...
Cytowany powyżej mój post - następnie cytowany przez Kolegę... jest NA PIERWSZEJ STRONIE WĄTKU... Odpowiada ten wpis na uwagę innego Kolegi z autem z 2017 roku...
Gdzie na PIERWSZEJ stronie jest jakieś zdjęcie "przedlifta" co do którego "zaprzeczam"???

Jak Kolega "nie ogarnia o czym piszą" - to rada o "wyluzowaniu pośladów" trafna w 100% - dla radzącego...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



================================================== ================================================== ===================

Cytat:
Napisał Dzikson4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... były Escape z miejscem na montaż haka z przodu .
Zrobiła się tak gorąca dyskusja (zresztą przecząca mojej dotychczasowej wiedzy i Roberta zresztą też @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ...), że postanowiłem to wyjaśnić "u źródła" - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zrzut strony też poniżej. Widać tam wyraźnie, iż "ucho" było w USA dostępne DOKŁADNIE W 3 TYPACH AUT (w tym w Escape przedliftowym).
Tego nie wiedziałem, bo akurat żadnym z aut z tej trójki się nigdy nie interesowałem... Z tego wynikało moje żartobliwe stwierdzenie, że "w USA haka nie wynaleźli"...
W żadnym innym aucie USA (spoza tej 3-ki) nie ma otworów do mocowania ucha haka.
W poliftowym Escape może i otwór jest (tego nie sprawdzę, bo belkę przednią w aucie dla córki wymieniłem na EU - z otworem na ucho haka...), ale zderzak USA polift i tak wyklucza użycie zaczepu holowniczego - co wyraźnie jest wskazane na liście "pasujących aut"...
Myślę, że to wyczerpuje temat.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ucho.jpg (60.5 KB, 17 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-11-2021 o 23:46
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 08:19   #26
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Tak dla sprostowania to zacytowałem Twój późniejszy post w którym była mowa o przed lifcie (ale i tak go później zmieniłeś) więc na przyszłość zanim zaczniesz kogoś obrażać sprawdź co piszesz i czy masz rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem teraz u siebie i mam gwint pod zaślepką, ale ucha holowniczego na wyposażeniu nie miałem.
Dzikson4 wiesz może czy z tyłu masz możliwość wkręcenia ucha holowniczego? Może ktoś inny ściągał tylny zderzak i podzieli się wiedzą czy jest tam możliwość wkręcenia ucha holowniczego. Chodzi mi bardziej o modele do 2016r
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 08:33   #27
Dzikson4
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2021
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Wacman , z tyłu w moim przedlifcie nie mam zaślepki w zderzaku i z tego co wiem to gwintu w belce nie ma .Hak do przedniego gwintu kupiłem na tej aukcji i pasuje idealnie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzikson4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 09:05   #28
Tomi999
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-11-2020
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo mk5 + Escape 2017
Silnik: 2.0 TDCI + 2.0 EB
Rocznik: 2015 + 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech zgadnę - "walnięty przodem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cała strefa zgniotu z przednią belką wymienione na EU. Zderzak też.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc już Kolega wie, co było robione w jego Escape...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW -
W belce przedniej USA jest nawet tuleja pod gwint ucha holowniczego... (Patrz zdjęcie poniżej). Na moją pamięć nie ma ona jednak zdaje się gwintu wcale. Do tego nie istnieje zderzak USA przód (i tył też...) z zaślepką do wkręcenia ucha...
Samochód sprowadzałem sam, belka nie była wymieniana.
Faktycznie w zderzaku z USA nie było zaślepki na wkręcenie ucha. Zderzak wymieniłem na EU, żeby mieć otwory na spryskiwacze do ksenonów i teraz mam zaślepkę. Tuleja w mojej belce jest nagwintowana i wkręca się w ten gwint ucho z mondeo MK5.
Z tym , że takie ucho w USA jest jeszcze nie odkryte to się nie zgadzam:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tomi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 09:16   #29
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Cytat:
Napisał Tomi999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Z tym , że takie ucho w USA jest jeszcze nie odkryte to się nie zgadzam:
...
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zrzut strony też poniżej. Widać tam wyraźnie, iż "ucho" było w USA dostępne DOKŁADNIE W 3 TYPACH AUT (w tym w Escape przedliftowym).
Tego nie wiedziałem, bo akurat żadnym z aut z tej trójki się nigdy nie interesowałem... Z tego wynikało moje żartobliwe stwierdzenie, że "w USA haka nie wynaleźli"...
Standardowa rada - "wystarczy czytać, co piszą inni....
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 09:44   #30
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: ucho holownicze

Dzikson4 tak wiem, że w US nie ma zaślepki w tylnych zderzakach.Jeśli chodzi o gwint na tyle to masz pewność na 100% że go tam nie ma? Ucha dla samego przodu w moim przypadku nie ma sensu kupować, bo bardziej zależy mi na tyle, ale nawet gdyby tam był gwint to i tak trzeba by wymienić tą srebrną nakładkę, więc temat słabo opłacalny.
Tomi999 nie zwracaj uwagi na to co pisze Tadeusz, bo on często sieje zamieszanie (choć nie ma pełnej wiedzy) i próbuje z kogoś zrobić przysłowiowego głupka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ciekawa sprawa jest u Ciebie z tym mocowaniem na hak, jest gwint a zaślepki brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wiesz jak wygląda sprawa na tyle?
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.