Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2021, 10:54   #31
michalmat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0, 190, AWD
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał griffin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam od nowości Mondeo 2.0 ecoblue 150km rok 2020, 56k km. Rozlał się olej. Auto jest na serwisie w Ford Bemo Opłotki Poznan - wyciek przez simering wału korbowego.....!
Nowe auto, olej poprostu uciekł przez noc, z czego oni robią te Fordy teraz.
Odradzam
Jak często wymieniałeś olej co 30 tys czy częściej?


Ostatnio edytowane przez michalmat ; 27-10-2021 o 12:10
michalmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2021, 12:25   #32
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał michalmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam porównanie tylko do DSG, dlatego mam wrażenie że jest wolna. Chodzi mi właśnie o ten czas dla komputera, który bieg wybrać, czasem nawet przy kopnięciu w gaz potrzebuje 2 sekund żeby zrobić kickdown, dzieje się to przeważnie w momencie w którym przed sekundą wrzuciła wyższy bieg, dlatego też napisałem że wyprzedzanie bez trybu "S" jest czasem uciążliwe.
A nie masz wrażenia, że zmiany biegów w DSG (albo innej dwusprzęgłowej) są super szybkie tylko w sytuacji, gdy są zmieniane sekwencyjnie? Moim zdaniem właśnie tak jest - ekstra szybko ruszają ze świateł i brawurowo zmieniają biegi do ostatniego, ale gdy jedziemy ze stałą prędkością i chcemy nagle wyprzedzić kickdown jest meega opóźniony. W takiej sytuacji A8 wygrywa, z 8 biegu masz w sekundę 5. Tak jak mówiłem, Puma z DCT rusza od zera zdecydowanie szybciej, ale jak chcesz żeby zredukowała no to jest cienko (wciskasz gaz - 2-3 sekundy - OK, let's go!).
Cytat:
Napisał michalmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz też rację, że skrzynia ma problem przy średnio agresywnej jeździe.
Tak, tak, delikatnie za słabo wciśnięty gaz oznacza płynne, szybkie ruszenie, ale potem jest zawahanie, czy wrzucić dwójkę, czy trójkę. Tak jakby lekko przeciąga obroty na pierwszym biegu żeby podbić je wyżej i zmienić na trójkę, ale przyspieszamy za wolno więc wbija dwójkę i już po sekundzie chce jednak tą trójkę i szarpie. Za mocno wciśnięty gaz to z szarpnięcie przy ruszeniu i potem płynne przejście przez te 3 biegi, ale mamy od razu 100km/h w zabudowanym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja to już mniej więcej opanowałem, kwestia naciskania pedału gazu, ale zdarza się, że czasami szarpnie.

Cytat:
Napisał michalmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby nie było że tylko pisze o minusach, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie w górach. Niestety nie mam łopatek przy kierownicy, ale po wrzuceniu trybu "S" sam dobierał niższe biegi żeby utrzymać prędkość w ryzach.
Kolejnym plusem jest jazda po autostradach, zbicie z 8 na 5/6 bieg przy kickdownie zajmuje ułamki sekund i elastyczność 80-150 też jest zadowalająca.
Dokładnie tak jest.
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2021, 12:42   #33
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał griffin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam od nowości Mondeo 2.0 ecoblue 150km rok 2020, 56k km. Rozlał się olej. Auto jest na serwisie w Ford Bemo Opłotki Poznan - wyciek przez simering wału korbowego.....!
Nowe auto, olej poprostu uciekł przez noc, z czego oni robią te Fordy teraz.
Odradzam

Auto serwis czy diesla?
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 11:11   #34
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Maksymalnie co 15tys km


Cytat:
Napisał michalmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak często wymieniałeś olej co 30 tys czy częściej?
Bump: Odradzam tego diesla,

W serwisie mi powiedzieli, że leci z simeringu koła pasowego na wale, problem będzie powracał, poniewaz jest to jakas wada fabryczna.]


Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto serwis czy diesla?
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 12:22   #35
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,159
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał kosmik.ajdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo mała różnica przełożeń pierwszego i drugiego biegu
w Stanach Ford znalazł na to pionierskie rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2021, 21:27   #36
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w Stanach Ford znalazł na to pionierskie rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale jaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to może u niektórych nie korzysta z dwójki, bo ma zaktualizowany soft? Serio, przy normalnej jeździe (bez ognia ze świateł) ten drugi bieg jest właściwie niepotrzebny i tylko powoduje mieszanie skrzyni w moim odczuciu.
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2021, 09:38   #37
Lapończyk
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 29-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał benykuleczka1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga denerwujaca mnie sprawa to praca gdy jest zimno, czyli generalnie pora zimowa. Poki auto nie osiagnie jakies tam temperatury, trzyma wysokie obroty, cos jakbys za dlugo jechal na jedynce normalna skrzynia. Wyje przy tym co mnie osobiscie drazni. Trwa to chwil kilka może z kilometr, ale jednak.
Ja mam to samo. Strasznie to jest wkurzające. Zwłaszcza, że kilkaset metrów od domu wbijam się na ekspresówkę i muszę przyspieszyć. Aż przykro słuchać tego wycia.
Lapończyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 15:08   #38
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 169
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał Lapończyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam to samo. Strasznie to jest wkurzające. Zwłaszcza, że kilkaset metrów od domu wbijam się na ekspresówkę i muszę przyspieszyć. Aż przykro słuchać tego wycia.
Taaa...znów zima i znów "przeciąganie na jedynce"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Póki skrzynia nie zmieni strategii i nie zacznie normalnie zmieniać biegów, przyspieszanie na esce albo innej szybkiej drodze brzmi jak...jakby zupełny świerzak dorwał auto i nie miał pojęcia o jeżdżeniu. Ogólnie po roku użytkowania auta jestem zadowolony z pracy silnika i skrzyni poza dwoma wyjątkami, pierwszy to właśnie praca zimnego auta a drugi to lag skrzyni. Jak się jeździ spokojnie i płynnie wszystko super, ale jak chcesz gwałtownie przyspieszyć i dajesz but w podłogę jest opóźnienie sekunda może dwie zanim zrzuci bieg i zacznie przyspieszać. Nie zmienia tego nawet tryb s.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 23:21   #39
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Dlatego ja korzystam z łopatek
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 08:53   #40
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 169
Smile Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Jak się ma to można skorzystać, jak nie to zostaje emeryt stajlGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 02-01-2022 o 11:38 Powód: dubel + zbędny cytat
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.