Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2021, 10:53   #631
volf31
ford::average
 
Avatar volf31
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo mk IV, Nissan Micra K13
Silnik: 2.0 TDCi (163KM), 1.2 (80KM)
Rocznik: 2011, 2014
Postów: 128
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Miałem podobny przypadek: częste wypalanie, kontrolki awarii silnika - po kasacji chwila spokoju do następnej próby wypalania. Zacząłem od wymiany świecy dopalacza i okazało się, że kończyła swój żywot. Świeca nie gaśnie od razu tylko wypala się stopniowo aż do momentu gdy nie jest w stanie zapalić wtryskiwanego paliwa. Po wymianie, kasacji błędów hula jak nowy (jedno wypalanie na zbiornik).

volf31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 11:59   #632
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Hmm tylko że u mnie temperatura spalin błyskawicznie rośnie do ponad 600 stopni...
Problemem jest raczej to że filtr wypala do 30% i szybko się zapełnia
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 17:46   #633
miszax
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-03-2021
Skąd: Tczew
Model: kuga mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Ja mam podobnie, wypala się do ok 21%, jak jeżdżę delikatnie (100% miasto) to wypala się co ok 250km, a jak jest mocniejszą jazda to nawet co 50km... Na kompie zero błędów, nie wiem jak sobie z tym poradzić, dać dpf do czyszczenia, czy wymienić czujnik różnicy ciśnień... Normalnie czeski film.
miszax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 18:12   #634
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Ciekawe jest to typowe "250 km" u większości z nas.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 18:28   #635
miszax
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-03-2021
Skąd: Tczew
Model: kuga mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Tylko czemu jak pocisnę bardziej to wypalanie już po 50km? Dpf do czyszczenia? Jest możliwe, że czujnik różnicy ciśnień działa ale podaję niewłaściwe parametry?
miszax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 18:45   #636
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał miszax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko czemu jak pocisnę bardziej to wypalanie już po 50km?
widziałeś kiedyś jakiegoś diesla za którym ciągnie się jedną wielka czarna chmura syfu jakby wulkan się uaktywnił?(pytanie retoryczne)
To wyobraź sobie , że gdybyś nie miał tego dpfa to za Tobą ciągnęła by się taka sama czarna chmura.

Masz niesprawny układ spalania (tak jak i reszta co im się co chwila wypala DPF)i dlatego produkujesz tyle sadzy, którą wyłapuje DPF i tak często się zapełnia że musi często się wypalać.

Walczycie z DPFami a przyczyna jest gdzie indziej.
Trzeba naprawić układ spalania aby wynikiem tego było mało sadzy.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 18:59   #637
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Masz jakieś propozycję co można samemu sprawdzić w pierwszej kolejności? Domyślam się że jest dużo zmiennych ale powiedzmy zaczynając od tych do których diagnozy wystarczy "nachylić się nad silnikiem"?
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 19:20   #638
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Szczerze? Nie mam pojęcia. Może kompresja, wtryski, filtry powietrza, paliwa. Może coś z turbo(za mało powietrza)?

Ogólnie wygląda to na zbyt bogatą mieszankę.

W starych dieslach najczęściej był to zapchany filtr powietrza, ale nie podejrzewam że ktokolwiek z Was jeździ z zapchanym filtrem.

Tu trzeba zrobić analizę. Dlaczego wypala się DPF? Bo wyłapuje sadzę. Jak jest jej dużo i filtr się zapełnia to się oczyszcza(wypala). Jeśli robi to często, to znaczy że tej sadzy jest dużo, a kiedy jest dużo sadzy? Jak jest złe spalanie.

Posprawdzajcie wszystkie rurki podciśnieniowe. Są zrobione z jakiegoś guwnianego plastiku i gumy.
Dzisiaj np. wymieniałem olej w silniku. Zajęło mi to w sumie 5h z czego 10 min odessanie oleju, 10 min wymiana filtra, 3minuty wlanie nowego oleju, a reszta czasu na naprawę kilku rurek plastikowych co po delikatnym odchyleniu tylko usłyszałem "trzask" i po temacie. Najgorsze to to, że nie widać pęknięcia. A lewe powietrze zaiwania i fałszuje odczyty czujników czy też fałszuje jakieś sterowania pierburgami czy innymi mechanizmami.

Jestem święcie przekonany, że gdyby robił to mechanik i gdyby my pękły te rurki to by tak zostawił, bo silnik normalnie odpalał i pracował. Zresztą uszczelnilem też samo podłączenie rurki podciśnieniowej do gruchy od turbo bo była luźna i zasysała lewe powietrze. A zrobiłem z tym ponad 10k km. Pewnie gdybym nie połamał tych rurek, to nie zobaczyłbym innych usterek.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 02-10-2021 o 19:28
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 14:37   #639
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

A ja nie zgodzę się z opinią że jak się często wypala to dymi jak Batory. Bo skoro tak by było, to dlaczego dawanie w palnik przez kilka godzin z prędkościami sporo powyżej dozwolonych nie powodowało np u mnie wypalania co 120 km jak już u mnie bywało, a dało się przejechać 400-600 km. Przecież gdyby dymił to obciążony silnik generowałby jeszcze więcej sadzy. Obserwowałem ten temat dłuższy czas, bo sam w pewnym momencie miałem wypalanie po 120, 100 a potem raz po 80 km. Nie naprawiłem totalnie nic, wyczyściłem jedynie (wg mnie i tak czysty) czujnik map, maf oraz z uwagi na brak reakcji na resetowanie średniej prędkości desperacko zrzuciłem klemę (wcześniej odczytywałem błędy, parametry maf, map, ciśnienia na czujniku różnicy ciśnień, ustawienia egr, korekt wtrysków, napięcia na tych wszystkich czujnikach itd) co spowodowało że w końcu zaczął liczyć realna średnia i od tego momentu (mimo zerowej zmiany wartości odczytu tych czujników) nagle zaczął mi się wypalać po 400-500 km jazdy, początkowo tylko w trasie, a teraz już nawet na po warszawskich korkach nie schodzi niżej niż 400 km, w trasie nawet 900km. Pali tyle ile wcześniej palił, jeździ tak samo jak jeździł, tankuje tylko i wyłącznie na BP ultimate on także czary, albo po prostu bardzo dziwny algorytm który wylicza zapelnienie
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 16:00   #640
zamir
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-03-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Na jak długo miałeś odpięty akumulator?
zamir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.