Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2021, 11:32   #1
kowalj880
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo MK5 19'
Silnik: 1.5 Ecoboost 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Witam, mam problem z moim Mondkiem 1.5 ecoboost manuał, odpalanie z przycisku, mianowicie nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji, tylko komputer pokazuje naciśnij sprzęgło w celu uruchomienia pojazdu a czasem pokazuje się wciśnij sprzęgło i hamulec aby odpalić, i tak kilka razy i za którymś razem zapali. Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Co może być przyczyną?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 26-09-2021 o 11:45
kowalj880 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2021, 13:24   #2
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Jeśli wciskasz sprzęgło, a komputer pokazuje "naciśnij sprzęgło" to najprawdopodobniej sterownik nie wie, że je wciskasz.
Nad pedałami są czujniki.
W pierwszej kolejności tam bym zajrzał.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2021, 13:46   #3
Mondus 1985
ford::average
 
Avatar Mondus 1985
 
Imię: Zenobiusz
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Śrem
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

dokładnie, poszedłbym za tym pomysłem, ma to sens
Mondus 1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 08:42   #4
kowalj880
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo MK5 19'
Silnik: 1.5 Ecoboost 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Szczerze mówiąc już mi serwis wymieniał raz jakiś czujnik pr,y sprzęgle i ja rok był spokój, sytuacja ponawia się, ogólnie te sprzęgło mnie irytuje bo jak się je wciska to jest tam tyle pykniec nie szok, delikatnie puszczam to jak tam coś trzymało to, wcisnę delikatnie pyknięcie, ale nie o to chodzi. Tylko jeśli wadliwy był niby wcześniej czujnik to co powoduje że znów to się dzieje? Już sam zaczynam rozkminiać ten temat bo niektóre serwisy są jakie są...
kowalj880 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 09:56   #5
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Generalnie ten "czujnik" to zwykła krańcówka.
Do jego diagnozy wystarczy zwykły multimetr, a jeszcze wygodniej skaner OBD i podgląd w live data.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 10:31   #6
kowalj880
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo MK5 19'
Silnik: 1.5 Ecoboost 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Ja mam to auto na gwarancji która niedługo się kończy, jak pojawiło mi się w tamtym roku w marcu raz, potem dopiero gdzieś w czerwcu już np 3 razy w jednym tyg pojechałem do serwisu i oczywiście nic nie zrobią bo komputer nie zapisał żadnego błędu, dopiero o tyle miałem szczęście że pod salonem nie chciał zapalić i na świeżo błąd czujnika wykryli ich oprogramowaniem więc wymienili chyba ten czujnik. Prawie rok był spokój i teraz znowu miałem dwa takie przypadki a gwarancja się kończy w grudniu i pewnie znów pojadę a oni powiedzą że nic komputer nie zapisał i nic nie zrobią, wgl ten pedał sprzęgła to mi skrzypiały swego czasu, smarowali mi go ale to już po tym jak to się działo...

Bump: I tak będę bawił się z Nimi i samochodem w ciuciu babkę
kowalj880 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 10:51   #7
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Nie zapominaj, że mieszkasz w Polsce i musisz być omnibusem w każdej dziedzinie... a jak nie jesteś to tak to niestety wygląda z fachowcami.

btw zaawansowanych systemów sterowania jakie posiadają dzisiejsze auta nie diagnozujemy odczytem i ewentualnie skasowaniem błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "komputer" potrafi dużo pomóc przy diagnozie, ale nie jest w stanie myśleć za mechanika.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 12:33   #8
kowalj880
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo MK5 19'
Silnik: 1.5 Ecoboost 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

I właśnie co do mechaników teraz mam zamiar jechać do Wawy tam skąd brałem samochód, bo serwis mam bliżej gdzie indziej ale może nie ogarniają do końca, bynajmniej tak mi przedstawiciel tego mojego salonu zasugerował żeby zmienić serwis... Będzie zabawa z Nim ale ja to będzie się dalej działo a oni będą rozkładać ręce to po gwarancji też będę ich cisnął, mam filmik z tego jak nie chciał zapalać problem zgłoszony był w tamtym roku i będzie zgłoszony i w tym roku a że go już w nie rozwiążą na amen to już chyba ich sprawa. Ciekawe jak przedłużę gwarancję czy taki problem będzie się zawierać w tej gwarancji. Mo

Może jeszcze jacyś magicy zauważą mój wątek i ktoś jeszcze się wypowie. Na youtubie widziałem filmik że komuś też tak nie chciał palić to serwis od razu wykluczył rozrusznik i miesiąc stał w serwisie aż w końcu zainteresowali się rozrusznikiem i podobno jakas śrubka była poluzowana. Pod tym filmikiem ktoś pisał że też ma taki problem i dopytywałem się czy rozwiązali ale nikt nie odpisał.

Ostatnio edytowane przez kowalj880 ; 27-09-2021 o 12:40
kowalj880 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2021, 07:44   #9
kowalj880
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo MK5 19'
Silnik: 1.5 Ecoboost 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Byłem w serwisie wymieniono mi jakiś czujnik prze pedale sprzęgła, podobno jest tylko jeden, ale niestety problem znowu się pojawił... macie może jakieś pomysły? przed wymiana czujnika błąd wskazywał na niego ale wymienili i znowu to samo...
kowalj880 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2021, 08:38   #10
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 293
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

A wciskasz pedal sprzegla do konca ? Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w 2.0 TDCi jest tak, ze do pewnego momentu sprzeglo wciska sie normalnie, potem jest punkt oporu i dopiero jak wcisne pedal za ten punkt oporu to moge auto odpalic. Jesli tego nie zrobie to mam komunikat: wcisnij sprzeglo zeby urchomic silnik
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.