Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2021, 09:20   #1
sabastek81
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 03-12-2017
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Gaśnie na zimnym

Witam
Od jakiegoś czasu wraz ze swoim mechanikiem walczę ze swoim Fordem i już po mału nie mamy koncepcji co jeszcze sprawdzić więc proszę o pomoc.
Jakiś czas temu mój ford zaczął nierówno pracować szczególnie na zimnym. Mechanik stwierdził że trzeba przeczyścić przepustnicę - zrobione. Dużo lepiej nie było i po pewnym czasie w wyskoczył błąd łopatek kolektora dolotowego który wymieniłem. Cały czas nie było lepiej a nawet gorzej. Za każdym odpaleniem na zimnym samochód gaśnie. Jak sie rozgrzeje do ok 60-80 C to zaczynają latać obroty - 1200 po czym spadają do 300 i są podbijane do góry. Po osiągnięciu 90C wszystko się normuję.
Została wyzerowana mapa spalania (lub inna nazwa) ale też nie pomogło.
Kolejnym pomysłem mechanika było sprawdzenie czujników temperatury i sondy lambda oraz podmiana przepustnicy na inną. Niestety nadal gaśnie.
Czy macie jakieś pomysły? Czy ktoś wie czy po zmianie przepustnicy potrzeba coś na nowo zaprogramować?
Błędów żadnych nie pokazuje.

sabastek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 12:13   #2
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Gaśnie na zimnym

Jeżeli to silnik Duratec 2.0 145 to proponuje wymienić zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej oraz wyczyścić odmę, poniżej link do zaworku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 14:35   #3
sabastek81
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 03-12-2017
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gaśnie na zimnym

Dzięki za radę. Zaworek wymieniony i nic nie pomógł.
Mój mechanik mówi że przed czyszczeniem odmy warto podłączyć się pod oryginalne oprogramowanie forda. Jak sądzicie czy to ma sens? Czy mogło się coś tam rozprogramować - uprzedzając pytania awarii akumulatora nie było.
sabastek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2021, 07:51   #4
gorilla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2015
Model: mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gaśnie na zimnym

benzyna źle pali to chyba zaczynasz od świec, przewody cewki. potem skład mieszanki - czujniki temp. silnika, powietrza, spalin. dalej to co tym reguluje - przepustnica, kolektory, układ powietrza, wydech, katalizator...
gorilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2021, 12:06   #5
sabastek81
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 03-12-2017
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gaśnie na zimnym

Dokładnie tak jak mówisz - sprawdzaliśmy wszystko. Wczoraj podpiąłem się pod komputer serwisowy forda i wyszło że to wszystko robił EGR - który na tym komputerze wyrzucił błąd a na komputerze mojego mechanika nie. Teraz chce musze kupić EGR bo na razie jeżdżę z odpiętym i na razie mi obroty falują ale na odpiętym nie gaśnie. Czy polecacie jakąś firmę co robi EGR?
sabastek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.