Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2021, 07:39   #1
fty46
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2021
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Tempomat ACC a prędkościomierz - różnica wskazań

Cześć, od kilku dni posiadam Mondeo MkIV Tit. z 2012 roku. Zauważyłem dziwną rzecz, na którą za bardzo nie znalazłem odpowiedzi ani na forach polskich ani zagranicznych. Mianowicie, rano (jest chłodno) jadąc do pracy trasę ok 1.5h i ustawiając tempomat ACC np. na 60km/h, 90km/h, etc., cokolwiek - zadana prędkość zgadza się z wskazaniem wskazówki prędkościomierza. Ustawiam 90 - jest 90. Sytuacja zmienia się po południu gdy wracam (jest ciepło/gorąco, nie wiem czy to ma znaczenie?) - ustawiając wtedy 90km/h na ACC - wskazówka pokazuje 87/88km/h, i tak z każdą inną prędkością. Zadane 60 - wskazówka 57/58 itd. Z racji tego, że dopiero co kupiłem auto jeżdżę jeszcze na oponach zimowych 225/40/R18 - wiem że są mniejsze niż homologwane Forda 235/45 R18 ale na takich auto kupiłem i dopiero przymierzam się do kupna i zmiany opon.

Prędkość sprawdzałem też na GPSie i faktycznie po południu auto jedzie te 2/3km/h wolniej niż rano. Czasem jeżdżę też Passatem B8 i tam takiej sytuacji nie ma - zawsze 90 ACC to 90 prędkościomierza.

Czy nagrzanie się opon/asfaltu po południu może mieć wpływ na tę sytuację? Mi wydaje się że nie, ale nie mam innego pomysłu.

fty46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 07:42   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Tempomat ACC a prędkościomierz - różnica wskazań

Chyba trochę przewrażliwiony jesteś

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 08:14   #3
fty46
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2021
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tempomat ACC a prędkościomierz - różnica wskazań

Zdecydowanie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mimo wszystko dziwi mnie skąd takie zachowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fty46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 08:16   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,541
Domyślnie Odp: Tempomat ACC a prędkościomierz - różnica wskazań

Jeśli widzisz w czasie jazdy różnicę w położeniu wskazówki na poziomie 2km/h to znaczy że siedzisz wyżej w drodze powrotnej.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.