Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2021, 11:19   #41
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

Kurde. Gdzie jest ten modul sterujacy hamulcem.?? Znowu deszcz i swieci menda.

Bump: Aaa i przy okazji. Poprzednik dolozyl dopinany hak i wiem, ze sa kable dolozone. Moze to cos moec wspolnego z tym ze instalacja niedomaga?
Akurat tego nie wiem i zastanawiam sie czy wlasnie jakis moduł padl, czy jednak kupic gdzies zacisk

__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2021, 11:56   #42
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

Moduł EPB znajduje się obok (na prawo) od tylnej skrzynki bezpieczników, czyli w lewym boczku bagażnika. Częściowo powinien być widoczny po zdjęciu maskownicy boczka.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2021, 12:56   #43
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki. po przemyśleniu i konsultacji z mechanikiem zdecyduje sie na wymiane zacisku. gdyby coś z z modułem, to siałby pewnie błąd także w prawym zacisku i pewnie od tego choinka innych błędów. obudowa silniczka z alu ponoć lubi korodować. trudno - trzeba zrobić i zapłacić, bo szału dostaję
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 13:14   #44
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po przemyśleniu i konsultacji z mechanikiem zdecyduje sie na wymiane zacisku
ja tak właśnie zrobiłem i zapomniałem o temacie
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 13:53   #45
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie problem z EPB - hamulec elektryczny

Proszę Was o pomoc.

Zaczęło się od MARCA 2021 - nagrzewania podczas jazdy tarczy ( tył lewy ) plus oczywiście felga, klocki itd...gorące jak ogień nawet po przejechaniu 2 km. Koło na podnośniku - tył lewy - kręci się z delikatnie wiekszym oporem niz tył prawy.

Zrobiono:

1. Grudzień 2020- wymieniono z tyłu klocki i tarcze na ATE - wszystko dokładnie oczyszczone i sprawdzone razem z mechanikiem.
2. Obecnie zmieniono kompletny zacisk z silniczkiem elektrycznym ( tył lewy ) - nie pomogło
3. Wymieniono przewody elastyczne - jeden przewod elastyczny i drugi elastyczny połączony z rurą - tył lewy - nie pomogło
Ponownie sprawdzono tarcze, klocki, blaszki - wszystko jak nowe, nic nie zabrudzone pracuje lekko.
4. Wymieniono płyn hamulcowy -= nie pomogło
5. wymieniono prowadniczki i gumki - chcociaż były idealne - nie pomogło

Zauważyłem,że na starym zacisku z silniczkiem jak i na nowym zacisku z silniczkiem, kiedy włącza sie tryb serwisowy zacisków - to tył prawy ( gdzie jest ok ) tłoczek cofa się dłużej a z lewej strony krócej.
Na nowym kompletnym zacisku z nowym silniczkiem to samo - jak tryb serwisowy to tył lewy cofa się krócej niż tył prawy...

W forscan jest jakać kalibracja ale to nie pomaga - cały czas grzeje się tył lewy i podczas jazdy ( po ok. 5 minutach ) straszny pisk - na pewno opd rozgrzanych klocków - pisk mijha jak wciskam hamulec nożny. Jak puszczam hamulec nożny dalej piszczy i tarcze i wszystko dookoła rogrzane.

Na podnośniku - koło lewe toczy się ciężej niż prawe. Jak tylko zdemontuje się zacisk z lewej strony, tarcza chodzi juz delikatnie.
Mam wrażenie, że coś nie tak z EPB hamulcem elektrycznym skoro słychać że podcxas trybu serwisowego ncofa się krócej niz prawa strona i coś jest nie tak z nim

Co to może być ? Nie da się jeździć ? MODUŁ STERWONIK EPB WALNIETY ? - to sterownik który znajduje się.

Z mechanikiem - na "krotko" wzielismy napiecie z lewej ( wadliwej strony ) na prawą stronę ( prawy zacisk po odłączeniu wcześniej wtyczki ) i prawa zaczęła się grzać i ciężej krecić się...ale kalibrackja w forscan poprawila prawa strone.

Co jest z tą lewa nie wiem - cały czas zacisk pracuje - podczas trybu serwisowego i jego cofnięcia - krócej niż strona prawa, bo to słychać...

Brak słów - juz nie wiemy z mechaniekim co to za przyczyna - jedynie ten moduł sterownik EPB przychodzi nam do głowy. Ale czy po zakupie takiego samego uzywanego trzeba robić jakąś kalibrację, lub konfiguracje np. IDS lub innym programem ????

Pomóżcie proszę.
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 15:26   #46
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: problem z EPB - hamulec elektryczny

Wez zasilanie z malego aku lub prostownika. Jesli bedzie caly ruch tloczka w obie strony, to dopiero baw sie w modul.
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 12:22   #47
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

A w jaki sposób można zrobić kalibrację EPB? Można Forscan czy tylko IDS? Może ta kalibracja pomoże?
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 12:21   #48
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

Pomóżcie proszę bo już nie wiemy jaka jest przyczyna grzania z tyłu hamulców skoro z lewej wsio zmienione a grzeje
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2021, 06:18   #49
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: problem z EPB - hamulec elektryczny

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wez zasilanie z malego aku lub prostownika. Jesli bedzie caly ruch tloczka w obie strony, to dopiero baw sie w modul.
A dlaczego? To juz pisalem. Zmiana stron zasilania jakos Ci nie pomogla ..
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 14:06   #50
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy

Temat powrócił. W lutym wymieniłem cały lewy zacisk na używany. Miałem chwilę spokoju... Aż do teraz. Znowu pojawiają się błędy związane z działaniem lewego zacisku lub awarii samego modułu, który jest niedostępny nawet w ASO (ponoć był 2 lata temu w cenie 2400 pln ).
Czy u kogoś powodem problemów była niesprawna wiązka ? Oglądałem swoją i wygląda na całą.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.