Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2021, 22:05   #1
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Klimatyzacja - nieprawidłowe rozprowadzenie powietrza.

Hej. Mam taki problem. Chwilę to juz chyba trwa ale zauważyyłem dopiero teraz przy tych upałach gdy klima pracuje na zwiększonych obrotach.
W sytuacji gdy klimę ustawię w tryb "auto" uaktywniaja się tylko nawiewy na twarz.
I teraz tak: włączę ręcznie na nogi - wieje na nogi, włącze na szybę - wieje na szybę, włączę wszystkie - wieje wszędzie, włączę auto - wieje tylko ze środkowych, tak jak bym wcisnął ręcznie nawiew z tych wlotów. Podsumowując - tryb "auto" i tryb "środkowe" działają identycznie.
Wygląda na to, że sterowanie klapkami zamykającymi/otwierającymi działa no bo każdy z kierunków da się otworzyć/zamknąć.
Diagnostyka klimy nie pokazuje żadnych błędów. Mam wrażenie, że tuż po diagnostyce tryb auto działa normalnie ale za chwilę uaktywnia tylko środkowe wloty. Ale tego do końca nie jestem pewien bo nie wiem jak powinna zachować się klima tuż po diagnostyce.
Nie wiem - czy próbować z odpięciem aku jeszcze? Może ktoś ma jakiś pomysł?

Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2021, 22:30   #2
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - nieprawidłowe rozprowadzenie powietrza.

Ustawić wyższą temperaturę niż 21°C. Za ciepło jest w kabinie, klima próbuje szybko schłodzić kabinę. Jak zbyt długo to trwa to jest zbyt mała wydajność klimy
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2021, 22:31   #3
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - nieprawidłowe rozprowadzenie powietrza.

Wydaje mi się że skoro jest tryb auto to klima sama sobie decyduje z którego nawiewu i z jakim stopniem dmucha powietrze. U mnie z tego co zauważyłem to dmucha bardziej ze środka a później trochę z tych skrajnych i na nogi

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2021, 06:09   #4
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - nieprawidłowe rozprowadzenie powietrza.

Hmmm... Z tą dużą różnicą temperatur to by się zgadzało, najwydajniejsze chłodzenie jest właśnie przez wloty środkowe. Ale mam jednak wrażenie, że kiedyś tryb auto nie kierował 100% powietrza przez te wloty nawet mimo goąrąca w środku (sam chcąc jak najszybciej schłodzić ustawiałem ręcznie nawiew na środkowe i była od razu bardzo odczuwalna zmiana kierunku nawiewu).
Przed chwilą - macie rację. Przy ciut większej różnicy temperatur w pełni otwieraja się wloty środkowe. Jeśli podniose temperaturę wewnątrz to słychać jak obieg powietrza jest znów przekierowywany na wszystkie (i wtedy działa normalnie ręczne włączenie trybu środkowy).
Pozostaje przestać nad tym rozkminiać. Choć mając to auto od 7 lat ciągle wydaje mi się, że "coś tu się zmieniło". Ale to może mój PESEL daje już znać o sobie ;-).

Ostatnio edytowane przez Paramedyk ; 10-07-2021 o 06:41
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.