Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2021, 00:39   #11
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 183
Domyślnie Odp: Nierównomierne zużycie opon

Tak tyl rowniez sie ustawia ,zrob zbieznosc przod i tyl bedzie pewnosc ze wszystko jest dobrze , kierwnice ustawia rowniez jak zrobisz calosc

Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2021, 06:32   #12
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Nierównomierne zużycie opon

Cytat:
Napisał Vito2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kierwnice ustawia rowniez jak zrobisz calosc
Jak to się kolego robi?
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2021, 07:19   #13
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Nierównomierne zużycie opon

Robi się to tak że pan od kręcenia śrub MUSI ją ustawić na prosto , zablokować i dopiero wtedy ustawiać zbieżność .. Bardzo często partacze tego nie robią i klient wyjeżdża z przekrzywionym kołem kierownicy a partacz tłumaczy że tak być musi. Nie! Nie musi.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2021, 07:51   #14
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Nierównomierne zużycie opon

Hej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj wymieniałem właśnie te tuleje u siebie - odkąd mam auto (2016) to ich nie ruszałem i nie wiem czy były wcześniej wymieniane, ale te były już w stanie krytycznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W styczniu na przeglądzie nie było żadnych uwag co do ich stanu, a w połowie maja auto zaczęło mi "pływać" i zauważyłem, że "zjada" mi właśnie opony (od wewnątrz i zewnątrz) - okazało się, że tuleje wahacza wzdłużnego w rozsypce - wcześniej żadnych odczuć nie miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do ciśnienia - oponki mam Uniroyal Rainsport3 235/45/R18 99V i zalecenie ciśnienia jest 2,2 ale ja mam 2,4 - jazda do pracy w 4 osoby i sporadyczne ciężkie "ładunki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdź te tuleje, jeżeli wymieniasz je bez zrzucania całego tyłu, tylko na aucie, to zbieżności teoretycznie nie trzeba robić, ale sprawdzić po wymianie zawsze warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2021, 10:17   #15
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Nierównomierne zużycie opon

Ja jeżdżę w 5 osób
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2021, 00:11   #16
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 183
Domyślnie Odp: Nierównomierne zużycie opon

Jak kolega pisal , zablokuje kierownice , powinien wstawic do srodka auta na przod ciezarki , Kierownice ustawiaja tylko jak robia cala zbieznosc , przod i tyl , Ustawienie przodu samego jest tansze ale zrob calosc wszystko , jak masz zdzierane opony , zrobisz i bedzie dobrze , poszukaj dobry , sprawdzony warsztat , popytaj wsrod znajomych ktorzy robili i byli zadowoleni z ustawienia
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.