Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2021, 07:50   #5261
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,688
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK5. Czy też tak macie/mieliście?

1. Wycieraczki - temat omawiany , ten typ tak ma.
2. Audio - wiadomo kaszana , ale po wymianie głośników i wyciszeniu drzwi to już lepiej gra.
3.Problemy z Android Auto. Obstawiam na problem z kablem. JA dopiero za 3 razem trafiłem na bezproblemowy kabelek USB.

sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 20:47   #5262
leshqo
ford::beginner
 
Avatar leshqo
 
Zarejestrowany: 30-01-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK5. Czy też tak macie/mieliście?

Cytat:
Napisał leshqo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Samochód po kilku dniach w domu zostawiłem w garażu nie zaryglowany na 1,5 dnia. W sensie zamknięty, ale nie zamknięty kluczykiem. Następnego dnia rano jedyne co mogłem zrobić to wziąć kable i odpalać na kable. W serwisie zrobili reset kompa, powtórki nie miałem, ale znalazłem chyba przyczynę. Siedząc dziś w w nocy w garażu po zgaszeniu wszystkiego zauważyłem że 2 lampki w schowku nigdy nie gasną. Samochód zamknięty, zaryglowany/zamknięty lub nie, wszystko zgaszone, a w schowku się świeci. Do czasu kolejnej wizyty w serwisie wyjąłem i odłączyłem lampki
Odnośnie powyższego udało mi się coś wyjaśnić.

Nie mam w schowku podpiętego włącznika. Tzn, jest on na prowadnicy, ale nie ma przeznaczonej dla niego wiązki. Są dwie lampki do których idzie przewód wprost od wtyczki i to wszystko

20210320_200744.jpg

1. Wtyczka zasilania
2. Nieużywany włącznik

Czyli włącznik jest, ale nie jest wykorzystany. Poddałem się także testowi na cierpliwość i już wiem, że oświetlenie schowka jednak gaśnie ... po 10ciu minutach bez względu czy zostawię samochód zaryglowany, czy też nie.

Nie zmienia to faktu, że dziś rano znów spotkał mnie rozładowany akumulator ... i kable.

Jutro piszę do Forda oficjalną reklamację na to i na Synca z punktu pierwszego

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3.Problemy z Android Auto. Obstawiam na problem z kablem. JA dopiero za 3 razem trafiłem na bezproblemowy kabelek USB.
Próbowałbym, ale to samo dzieje się przy odsłuchu przez markowy pendrive.
__________________
Jest 10 rodzajów ludzi. Ci którzy rozumieją zapis binarny i ci którzy go nie rozumieją.
leshqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 21:08   #5263
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,688
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK5. Czy też tak macie/mieliście?

Cytat:
Napisał leshqo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałbym, ale to samo dzieje się przy odsłuchu przez markowy pendrive.
Ale nośnik nie ma tu nic do rzeczy. Próbuj inne kable USB.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 21:51   #5264
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jak rozumiem to pendrive raczej nie potrzebuje kabla...
A ja miałem właśnie robić upgrade sync 3.0 do 3.4 ale chyba jednak się powstrzymam. Dzisiaj walczyłem z AA i problemem gluchych telefonów przychodzących. Wychodzące ok, a przychodzące cisza w słuchawce. Przy BT tego problemu nie było. Reset Sync rozwiązał problem, może też spróbuj?
Z tą blokadą dziwna sprawa, ja mam automat, co prawda PS, ale blokada kierownicy jest. Ja mam tzw półlifta, czyli nowy tył i stary przód, produkcja 02.2019 czyli ostatni miesiąc, od marca szły już polifty. Tyle że ja z premedytacją brałem przedlifta, jakoś nie miałem zaufania do A8, a jak się okazuje to po tym lifcie nie wszystko działa jak powinno.
Audio sony jest naprawdę dobre, tylko niestety nie można słuchać nic z tunera analogowego, dlatego korzystam z aplikacji Replaio Radio i słucham radia poprzez AA, jakość 10x lepsza, jest i bass i soprany, a dodatkowo ta aplikacja ma własny equalizer.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 21-03-2021 o 21:55
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2021, 06:41   #5265
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,688
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak rozumiem to pendrive raczej nie potrzebuje kabla...
Myślałem że chodzi o odtwarzanie z pendrive poprzez AA.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2021, 10:41   #5266
mond007
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-08-2010
Model: S-Max'10FL / Focus'14FL / Mondeo'19FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6Ti-VCT / 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2010 / 2014 / 2019
Postów: 159
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Posiadam mondeo ze skrzynią A8 z 05.2019 - polift. Blokada kierownicy dziala. Odblokowuje się albo w momencie wsiadania albo w momencie wciskania uruchamiania silnika, nie pamiętam, ale mogę sprawdzić. Audio Sony w mojej ocenie gra OK z cyfrowych źródeł (DAB, USB, BT) radio fm to faktycznie słabizna. Akumulator do tej pory działa, ani razu nie odmówił posłuszeństwa, czasem nie dziala ASS, ale po dłuższej jeździe działa normalnie.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
mond007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2021, 22:09   #5267
leshqo
ford::beginner
 
Avatar leshqo
 
Zarejestrowany: 30-01-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK5. Czy też tak macie/mieliście?

Cytat:
Napisał leshqo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro piszę do Forda oficjalną reklamację na to i na Synca z punktu pierwszego
Auto odebrane. Okazuje się że problem z prądem to wina dodanego w dniu odbioru haka, a konkretnie modułu haka. to on przewala prąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po jego wyjęciu wszystko wraca do normy. Tak więc poszedł na reklamację. Co ciekawe, na schematach Forda nie ma informacji, że obwód z którego uciekał prąd ma na sobie zasilanie haka. Gdybym nie wpadł na tę zależność i powiedział mógłbym jeszcze czekać (w innym salonie zakup, w innym serwisuję)
Co do Synca wgrali nowy soft do modułu transmisji danych ... zobaczymy
__________________
Jest 10 rodzajów ludzi. Ci którzy rozumieją zapis binarny i ci którzy go nie rozumieją.
leshqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 07:35   #5268
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Od miesiąca jestem posiadaczem MK5. Przyznam, że z racji wielu zajęć poznaję jego funkcje na bieżąco.

Pytanie co do prozaicznej czynności jak mycie na myjnie samoobsługowej. Mycie z kluczykiem w kieszeni (z przyzwyczajenia nie zostawiam kluczyka w kabinie) powoduje zamykanie i otwieranie. Nie dotykam w tym momencie klamek. Jedynie strumień wody.
Czy to keyless jest taki czuły, czy któreś z ustawień automatyczne zamykanie/automatyczne otwieranie i ponownie ryglowanie generuje takie działanie?
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 08:01   #5269
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Zostaw kluczyk w środku i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 08:06   #5270
Argi-Marcin
ford::average
 
Avatar Argi-Marcin
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150 -> 180 > 209
Rocznik: 2016
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jest na zegarach opcja wyłączenia automatycznego składnia lusterek, ja tak robię.
Wyłączam umyje i odznaczam ponownie.
Argi-Marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.