Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2021, 14:00   #1
Nottoc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2021
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Słaby zasięg pilota

Cześć wszystkim,
od niedawna mam Focusa i od samego początku słabo działa otwieranie/zamykanie auta z pilota w kluczyku. Zmieniłem baterię, lecz to nie pomogło. Z racji, że obudowa była mocno sfatygowana i grot nie otwierał się to zmieniłem również całą obudowę przekładając elektronikę i grot. Lecz to również nie pomogło. Pilot oczywiście był programowany.

Zdarza się tak, że z pilota jestem w stanie otworzyć z 2m, a czasami walczę pod samym autem klikając dłużej/krócej, ruszając lekko grotem i po którejś próbie dopiero udaje się.

Co jeszcze mogę zweryfikować? Na innych tematach przewijał się temat sprawdzenia centralki/gem lecz bez większych konkretów. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak sprawdzić?

Nie posiadam drugiego kluczyka

Nottoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 14:10   #2
bombel321
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2013
Model: Focus mk3 lift, Fiesta mk8
Silnik: Desel 1.5
Rocznik: x
Postów: 36
Domyślnie Odp: Słaby zasięg pilota

Upewnij się proszę, czy to na pewno problem kluczyka, a nie otoczenia.
Znam takie miejsce, w którym muszę zamykać auto z kluczyka, bo ktoś w mieszaniu/sklepie obok ma jakiś elektroniczny syf radiowy siejący na 433MHz.
bombel321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 15:21   #3
Achim32
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2014
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Słaby zasięg pilota

Mam dokładnie ten sam problem. Bez względu na środowisko oba piloty działają fatalnie wręcz. Bardzo często z irytacji zamykam albo otwieram kluczem.
Wykluczone środowisko, bo drugi MK3 ale 2014 rok łapie bez problemu w tych samych lokalizacjach. Mój początek produkcji dramat.
Wymieniłem obudowy kluczyków, myślałem że tu leży problem.
Dalej występował, więc pożyczyłem tester sygnału. Każde wciśnięcie na pilocie tester bez problemu wychwycił, więc to nie problem z kluczykiem.
Również szukam pomocy.
Achim32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 10:29   #4
Nottoc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2021
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Słaby zasięg pilota

Cytat:
Napisał bombel321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Upewnij się proszę, czy to na pewno problem kluczyka, a nie otoczenia.
Znam takie miejsce, w którym muszę zamykać auto z kluczyka, bo ktoś w mieszaniu/sklepie obok ma jakiś elektroniczny syf radiowy siejący na 433MHz.
Środowisko odpada - niezależnie gdzie się znajduje, w mieście, czy na szczerym polu (dosłownie - testowałem) to problem nadal występuje.
Nottoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2021, 12:30   #5
Achim32
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2014
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Słaby zasięg pilota

Chyba popchnąłem sprawę dalej. Wymieniałem baterie na nowe z Ikei, wczoraj wymieniłem na dużo droższe duracelle (w obu pilotach) i póki co reaguje na każde wciśnięcie guzika.
Achim32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2021, 14:55   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Słaby zasięg pilota

Swoją drogą.
Zamówiłem sobie blister baterii na amazonie (CR2032)
Zmierzone miernikiem, wszystko ok, poszły do pilota.
Po 3-ech dniach komunikat na desce rozdzielczej że bateria w pilocie rozładowana.
Znowu na miernik, zero problemów z napięciem.

Wsadziłem tak z 3 baterie z opakowania.
Każda po kilku dniach zaczynała wariować że auto mi pikało że bateria w kluczyku rozładowana.
Ale znowu - miernik nie wskazywał żadnych problemów.
Kupiłem jedną CR2032 Duracella. I oczywiście problem ustąpił.
Z drzwiami natomiast wczoraj przestał mi działać keyless ale tylko w tylnych prawych drzwiach. Każde inne bezproblemowo.
Po godzinie problem sam ustąpił.
Pytanie czy gdzieś nie zbiera się jakiś ładunek który idzie do czujników na klamce?
I stąd te dziwne zachowania?
Specem nie jestem, ale problemów z keylessem miałem przez 4 lata może z 6 razy (i każdy jak sam wystąpił, tak i sam ustąpił).
O ile nie utrzymuje się to dłużej niż 24 godziny, to myślę że nie ma co się zbytnio martwić jeśli dzieje się to sporadycznie
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.