Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2021, 07:15   #1
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie poszukiwanie przewodów świateł cofania (+) w bagażniku

Witam

Chciałbym zasięgnąć odpowiedzi na pytanie jakiego koloru są przewody świateł cofania w fordzie mondeo MK4 kombi 2.0 benz 145KM rok 2008 (wersja ze szwecji). Przy okazji malowania tylnego zderzaka zamontowano mi już w zderzaku 4 czujniki cofania firmy sencor z modułem i głośniczkiem (bez wskaźnika). Podłączenie wg. schematu standardowo (+) światła cofania (-) masa samochodu. Po demontażu obu boczków tylnych nie mogę go dalej namierzyć. Od strony lewej (gdzie w bagażniku są bezpieczniki są 2 kostki (zielona ) i szara. Z szarej wychodzą 2 przewody grube(brązowo-żółty i jakiś szary z kolorem). Nie jest to jednak przewód świateł cofania. Natomiast z kostki zielonej jest wiele przewodów. Namierzyłem 1 pin z 16pinów na którym pojawia się napięcie 12v po włączeniu świateł cofania lecz kiedy połączę z (+) modułu świateł cofania nie działa.Podejrzewam że kostka odpowiada za zamek centralny bo wszytko psztyka bo jej rozpięciu. Tak naprawdę zależy mi żeby podłączenie było od prawego boku (gdzie jest wlew paliwa). Też są tam przewody lecz jak dotąd nie namierzyłem przewodu (+) świateł cofania. Zakładam że dostęp do tego (+) świateł jest po obu stronach, bo przechodzą gumowymi elastycznymi rurkami w kalpę, gdzie się właśnie te światła znajdują. Pomóżcie proszę. Samochód rozbebłany po obu stronach a ja dalej w kropce.Przeglądałem fora lecz są tylko poruszane tematy z wyświetlaczem cofania w panelu radia gdzie wszystko prowadzi się od przodu samochodu, ja natomiast szukam wersji (+) świateł cofania w tylnych błotnikach(boczków)


Ostatnio edytowane przez kristo123 ; 14-04-2021 o 09:10
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 09:02   #2
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: poszukiwanie przewodów świateł cofania (+) w bagażniku

Widać nie wszystkie tematy są oczywiste z pomocą. Ja sobie przy pomocy speca z serwisu forda poradziłem. Przewód od wstecznych świateł znajdę się w lewym tylnym błotniku w zielonej kostce która wcześniej opisywałem i ma kolor zielony z paskiem brązowym. Masa po masę samochodu z błotnika. Temat zamykam.

Bump:

Bump:

Ostatnio edytowane przez kristo123 ; 19-04-2021 o 09:06
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.