Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2021, 15:34   #41
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Darmowy KiCad z CERNu i do dzieła. Wszystko łacznie z plikami Gerbera i wysłać do Chińczyków. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kicad'dem bawię się od kilku dni. Fajna apka.
Jaki polecacie programator do Atmega? Może być USBASP AVR ?

Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 18:24   #42
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Dużo lepszy jest Altium Designer tylko ten koszt zakupu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla ok. 20szt. elementy na allegro będą kosztowały łącznie jakieś 100-120zł.
wszystko zależy po ile kupisz te attiny, reszta to grosze.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 18:36   #43
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... reszta to grosze.
Sugeruję założyć, że wiem co piszę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama podstawka do programowania Attiny13A to - z przesyłką - 21zł... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Elementy dyskretne już kosztowały 45zł a Attiny13A są najtaniej po 3,75zł - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zresztą z wyliczenia powyżej mam nadzieję, ze nie wyciągnął ktoś wniosku, że tu "jest do zrobienia INTERES"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo jeśli - to chętnie to przerzucę "w godne ręcę" - mnie się moje tak trzęsą, że jak pomyślę o ilości lutowania tutaj to od razu mi się humor psuje i ręka sama leci "pukać się w czoło"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 08:05   #44
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą z wyliczenia powyżej mam nadzieję, ze nie wyciągnął ktoś wniosku, że tu "jest do zrobienia INTERES"
teraz o tym mówisz? ja już miejsce w skarpecie szykowałem na kasęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 15:25   #45
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w skarpecie szykowałem na kasęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kto wie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystawimy kilka na eBayu w DE za połowę tamtejszej ceny i też będzie OK...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A na poważnie - przyszło dziś dokładnie 25szt. płytek "jak na obrazku"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wymiary płytki 15mm x 32mm.

Ponieważ jedna pójdzie na "zestaw uruchomieniowy", to "do dystrybucji" pozostanie 24szt.
Jak któryś z Kolegów prowadzących warsztat będzie chciał zaopatrzyć się "w kilka" - to też nie widzę problemu. FV da się wystawić w razie czego...

BTW - przewodów do integracji z wiązką raczej nie będę lutował, więc trzeba sobie uwzględnić w planach dodanie tych kabelków... Zobaczę jak to będzie mi się robiło i wtedy dam ostatecznie znać co i jak...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 21:10   #46
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Uprzejmie donoszę, że "jest postęp"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawnie został zmontowany "egzemplarz uruchomieniowy" automatycznego wyłącznika ASS:
Egzemplarze "produkcyjne" nie będą miały podstawki oraz tego złącza na przewody.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Finalnie został zastosowany następujący kod dla mikrokontrolera ATTiny13A:

Kod:
#include <avr/sleep.h>
void setup() {
  delay(10000); // czekaj 10 sek. po włączeniu zapłonu
  pinMode(1, OUTPUT);
  digitalWrite(1, LOW);
  delay(1000);  // impuls LOW  o czasie trwania 1 sek.
  pinMode(1, INPUT_PULLUP);
}

void loop() {
  sleep_mode(); // do końca cyklu zasilania nie ma więcej nic do zrobienia...
}
Jak widać "poszedłem po całości" i uśpiłem ATTiny "na czas nic nie robienia"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kod widać także na zrzucie ekranu z Arduino...

Postać wynikowa zajmuje całe 106 bajtów kodu - jest to więc "jeden z bardziej ambitnych programów, jakie w życiu napisałem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nieco dla mnie dziwne jest zachowanie samego układu. Będę prosił Marcina @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] by zechciał skomentować czy tak to się zachowuje także u niego...
Piotr @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie sprawdzał, tylko od razu montował w aucie i działało - więc nie wie czy tak samo...
Ja z kolei nie mam już auta, w którym mógłbym to sprawdzić, więc jestem nieco bezradny...

Szczegóły zachowania układu widać na filmie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Generalnie pewnie skończy się to wysłaniem "prototypu" do któregoś z kolegów w celu "sprawdzenia w realu"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screen.jpg (62.1 KB, 69 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-04-2021 o 21:13
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 21:37   #47
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Wszystko jest w jak najlepszym porządku.Na wyjściu nigdy w tym przypadku nie uzyskamy potencjału masy,tylko potencjał przybliżony do masy,bo na wyjściu układu jest tranzystor(jak by był przekaźnik to uzyskalibyśmy na wyjściu potencjał masy).

BTW Brawo TY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 22:08   #48
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...BTW Brawo TY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin - serdeczne dzięki za info!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pochwalę się jeszcze jaki "ambitny programator" musiałem "urzeźbić" by móc te ATTiny "ogrywać":

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pod spodem jest Arduino UNO oczywiście...

Przylutowane złącze USB nic tu nie robi, ale mi się "poniewierało" a jest jeszcze tyle pustego placu na tej płytce uniwersalnej - może coś tam się jeszcze "dolepi"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 23:25   #49
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Kolega Piotr @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zwrócił mi uwagę, iż niemiecki autor całego projektu w swoim oprogramowaniu ma jeszcze "tryb serwisowy" (czasowe wyłączenie działania modułu) oraz zapamiętanie stanu układu ASS (on/off) przy wyłączeniu zapłonu i włączanie go w takim samym stanie po włączeniu zapłonu.

Moim zdaniem trochę to jest "przerost formy nad treścią" (szczególnie to zapamiętywanie stanu...), ale na tym ATTiny13A wszystko da się zaprogramować.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Układ ma 64 bajty eeprom a ponadto niemiecki kolega tak sprytnie zaprojektował płytkę, iz na pinie 2 (w notacji Arduino) układu jest wejście z linii sterującej.
Można więc czytać stan linii i coś tam robić w oparciu o odczyt.

Nie traktuję tego projektu jako "dzieło zycia" i nie bardzo mi się chce "iść w ślady Niemca", ale jak będą głosy, że "trzeba koniecznie" - to jestem otwarty na dyskusję...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, iż komplikowanie rozwiązania zwykle skutkuje zmniejszeniem jego niezawodności...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotr @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] twierdzi, iż programowi niemieckiego kolegi zdaża się czasem "zbiesić"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-04-2021 o 23:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2021, 13:06   #50
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Tak. Raz na kilka miesięcy . Tragedii nie ma. Czasami tak jakby nie potrafił zapisać ostatniej pozycji. Mnie się to raz zdążyło i żonka też coś mi raz wspomniała .
Co do dodatkowych opcji to jestem za , aby je wprowadzić.
Chodzi o to gwarancję . Ludzie przed serwisem sobie wyłączą i nikt się nie czepi , że była jakaś modyfikacja . Różni są serwisanci . Ostatnio pytania miałem:dlaczego nie ma szuflady przy złączu serwisowym . Zdziwiłem się tą "wnikliwością"
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.