Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2021, 18:20   #161
Slawek01
ford::beginner
 
Avatar Slawek01
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 08-08-2016
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Kuga
Silnik: 1,5 eco
Rocznik: 2018r.
Postów: 29
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Wcześniej jeździłem Pasatem B6, później Mondeo MK4. Chciałem kupić Mondeo MK5 ale żona wybrała Suva. Dlatego Kugę zostawiam żonie bo ona i tak więcej nią jeździ a ja sobie szukam coś mniejszego ale z pazurem.
Co do Focusa ST X autko fajne tylko faktycznie nie wiem kiedy i czy w ogóle możliwy odbiór w tym roku dlatego patrzę gdzie jest jakieś wyjście awaryjne.

Slawek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 19:06   #162
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Mój dealer , jak odbierałem auto , mówił że mają ogromny problem. Auta do salonów nawet się nie zamawia a dla klientów to wielka zagadka kiedy będą? Ja teraz bym nie ryzykował , brał bym Forda , Seata , Skodę (co tam kto lubi) z placu , coś najbliższe moim wymaganiom.

Zresztą , czytam trochę forum Skody (miałem...) tam jest taki samy temat , jedni dostają terminy za 3miesiące , inni się dziwią bo ich auta , wcześniej zamówione , nie wyprodukowały się. Część twierdzi że takie silniki idą szybciej , inni podają odmienne teorie , wielka niewiadoma ....

Ostatnio edytowane przez r2d2_dawid ; 29-03-2021 o 19:10
r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 19:37   #163
Lan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2017
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Wg. oficjalnych informacji, jakie Ford Polska przekazało dealerom, to jeśli teraz zamówisz ST, to dostaniesz je nie prędzej niż w 4 kwartale (zakładam, że bliżej grudnia o ile w tym roku). Ja z zamówieniem ST X pod koniec listopada 2020r. podobno jest raczej pewne, że dostanę w okolicach sierpnia (produkcja lipiec), no ale wiadomo, nic nie mogą na 100% powiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z placu niestety z żadnej marki nic nie udało mi się znaleźć. Zamawiając Skodę RS czas oczekiwania podają już 6 miesięcy i może się wydłużyć.

Dostałem też informację, że nowy Focus (lifting) ma być w połowie przyszłego roku, ale ST może być później.
Lan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 13:59   #164
maestro92
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-02-2021
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

I jak tam Panowie? Czekacie? Rezygnujecie? Macie już coś innego wybrane?
maestro92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 17:26   #165
Slawek01
ford::beginner
 
Avatar Slawek01
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 08-08-2016
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Kuga
Silnik: 1,5 eco
Rocznik: 2018r.
Postów: 29
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Tak ja dzisiaj podjąłem decyzję i zrezygnowałem z czekania na mój ST-Line. W ofercie dostałem STX ale cena wyższa a przede wszystkim kolejne 4 miesiące oczekiwania a i tak nie mam pewności czy w wakacje miałbym do odbioru.
Slawek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 20:00   #166
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Cytat:
Napisał Slawek01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak ja dzisiaj podjąłem decyzję i zrezygnowałem z czekania na mój ST-Line. W ofercie dostałem STX ale cena wyższa a przede wszystkim kolejne 4 miesiące oczekiwania a i tak nie mam pewności czy w wakacje miałbym do odbioru.
no i co zamawiasz ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 08:50   #167
Slawek01
ford::beginner
 
Avatar Slawek01
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 08-08-2016
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Kuga
Silnik: 1,5 eco
Rocznik: 2018r.
Postów: 29
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Nie chce mi się czekać na wrzesień może listopad więc zamówiłem nie za duży samochód..
Kia Ceed 204 KM w automacie. Z dodatkowych opcji szyberdach, pakiet technologiczny i pakiet bezpieczeństwa reszta jest już w wyposażeniu. Koła 18" czerwone zaciski el.fotel kierowcy, podgrzewana kierownica plus szyba i fotele, kamera cofania nagłośnienie JBL itp.
Slawek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 09:56   #168
maestro92
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-02-2021
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Cytat:
Napisał Slawek01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce mi się czekać na wrzesień może listopad więc zamówiłem nie za duży samochód..
Kia Ceed 204 KM w automacie. Z dodatkowych opcji szyberdach, pakiet technologiczny i pakiet bezpieczeństwa reszta jest już w wyposażeniu. Koła 18" czerwone zaciski el.fotel kierowcy, podgrzewana kierownica plus szyba i fotele, kamera cofania nagłośnienie JBL itp.
Jaki podali czas oczekiwania? Rozważałem coś z grupy KIA przed zamówieniem Focusa, ale znajomy pracujący w salonie w lutym mówił, że realnie czas oczekiwania ok 6 miesięcy jeśli nie będzie przeszkód.

Zobaczymy czy mój Focus się wyprodukuje za tydzień. Jeśli tak to faktycznie będę miał jakiegoś farta (mimo braku technology i parking).
maestro92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 16:25   #169
Slawek01
ford::beginner
 
Avatar Slawek01
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 08-08-2016
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Kuga
Silnik: 1,5 eco
Rocznik: 2018r.
Postów: 29
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Na umowie mam podany czas odbioru do 16 maja. Mam nadzieję że w tym terminie auto odbiorę i że nie będę musiał znowu czekać i szukać innego auta...
Slawek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 18:32   #170
maestro92
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-02-2021
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Cytat:
Napisał Slawek01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na umowie mam podany czas odbioru do 16 maja. Mam nadzieję że w tym terminie auto odbiorę i że nie będę musiał znowu czekać i szukać innego auta...
To auto zlecone do produkcji? Ekspresowy termin! Trzymam kciuki żeby się udało, bo to się dzieje to jakaś kpina często.
maestro92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.