Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2021, 10:08   #41
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Mam nadzieje jutro odebrac auto (1600 zl) i stwierdzic czy regeneracja 2 wtryskow, bo dwa ponoc byly dobre, poskutkuje tym ze auto bedzie mialo spaliny bardziej przyjazne dla nosa...
PS. Silnik w tym aucie jest SZCZELNY i SUCHUSIENSKI. Tymczasem TEN mechanik wydaje sie byc MOCNO kompetentny... BO podlaczyl to auto do jakiegos komputera!!! Co innym nie przyszlo do glowy!!!! ale to oczywiscie czas pokaze i podziele sie dalszymi wiesciami co ZWOJOWALEM w tej sprawie...


Ostatnio edytowane przez rafixon_67 ; 17-03-2021 o 10:30
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 16:42   #42
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Zaczynasz iść wreszcie dobrym tropem, silnik nie spała w całości oleju napędowego i stąd ten smród. Pisałem Ci o tym wcześniej. Diagnostyka komputerowa to podstawa. Czy wiesz jakie numery błędów wyrzucił komputer po badaniu. Ty działasz tak troszkę na chybił trafił. Generuje to spore koszty. Żeby się nie okazało (odpukać) że po wymianie będzie podobnie. Przy uszkodzonych 2 wtryskiwaczach miał byś jeszcze inne objawy: brak mocy, nierówna praca silnika, trudności w odpalaniu. No ale życzę szczęścia i szybkiego rozwiązania problemu.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 19:30   #43
GrzECH0
ford::beginner
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 06-03-2019
Skąd: Nie ważne
Model: Ford Galaxy MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI 140@163KM
Rocznik: 123
Postów: 22
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

U mnie capiło w aucie spalinami jak wsadziłem oil-catch przy czym zmniejszyłem średnicę odmy z 25mm do 13mm... Głupio zrobiłem, bo gazy z komory korbowo-tłokowej nie były w stanie ''przecisnąć'' się przez taki przekrój i wypychało je z każdego możliwego miejsca. Druga sprawa to przypchany katalizator, który powodował iż na łączeniu turbiny z dalszą częścią wydechu zawsze powodował delikatną ucieczkę gazów (zmarnowałem 3 opaski stalowe a i tak był przedmuch). Finalnie założyłem porządny oil-catch (25mm in-out) a katalizator wytłukłem. W kabinie jest spoko, choć za autem czuć Kamazem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czekam z niecierpliwością czy Twój problem został rozwiązany.
GrzECH0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 07:35   #44
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Panowie!!! Tymczasem czekam na zalozenie wtryskiwaczy bo jest male opoznienie i auto bedzie raczej w piatek. A tak na marginesie, to ja mam brata z warsztatem ale on generalnie zlewa takie klimaty i zadnej walki z tym nie mial zamiaru podjąć bo... smierdzi to smierdzi i juz... zadnych bledow ani komunikatow auto nie pokazywalo na desce, silnik suchy i chodzi jak zegarek! wiec zwyczajnie bylem skazany na tulaczke po obcych warsztatach!!! Co czynilem jak widac. Ale trudno mi, jezdzac do warsztatu jako nowy klient i DYKTOWAC i mowic mechanikowi CO MA ROBIC i co sprawdzic... Kazdy z WAS wie ze ONI wiedza lepiej i nikt im sie nie bedzie wymądrzał!!! Kazdy z poprzednich mechanikow-diagnostow mial swoje jedyna sluszna koncepcje na ten smrod albo tez rozkladano rece.... bo diesel musi smierdziec. A tak naprawde to NIKOMU sie nie chcialo podjac tematu i z problemem zawalczyc i ruszyc dupe zeby cokolwiek sprawdzic - chocby do jakiegos komputera podlaczyc! Ja zwyczajnie nie mam wyjscia i jak to mawiaja TONACY brzytwy sie chwyta! Przy pierwszej probie bodajze w serwisie ABSCAR na Modlinskiej, jak sie z tym problemem zglosilem to facet ZDECYDOWANIE mi zasugerowal zeby sie zajac WTRYSKAMI i od tego zaczac. Oni tego nie robia i gdzies mnie odeslali ale kosztów sie przerazilem... i szukalem innych pomyslow na ta dolegliwosci, bo niby SKĄD walniete wtryski przy 157000 km w momencie gdy poprzedni wlasciciel jezdzil na paliwie Shell lub Shell V-power. Zdecydowana wiekszosc by sie w glowe popukala, wiec i ja tez w to za bardzo nie wierzylem. Trzy dni pojezdzilem nim na paliwie poprzedniego wlasciciela, potem zatankowalem do pelna na stacji AMIC.... i.... nie moge wykluczyc ze to sie zaczelo od momentu kiedy go zatankowalem na AMIC!!! Tak jakos w czasie to sie zgralo ze moim zdaniem MIALO to ZWIAZEK!
Generalnie warsztatowcy nie chetnie szukaja uszkodzen jak do konca nie maja pewnosci czy bedziesz ewentualnie to u nich naprawial...
Ja w koncu zdecydowalem sie na ruch w kierunku wtryskiwaczy i portfel jęczy ale zwyczajnie szkoda mi pozbywac sie tego auta bo reszta jest BEZ ZARZUTU. Poprzednik zdecydowanie miał pierdolca na punkcie samochodow i auto bylo bankowo doinwestowane!!!

PS. Do Mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warsztatowcy nie dzwonia do klientow mowiac im o numerach bledow jakie wywala komputer. Ja musial bym nad nim stac i mu asystowac zeby miec KONTROLE nad tym wszystkim - co wiadomo - nie jest mozliwe, bo tyle czasu nie mam a i on by szału dostal jak bym mu zagladal przez ramie. A druga sprawa, to ja nie moge sie we wszystkim DOKTORYZOWAC i samemu analizowac numery bledow i podsuwac "wlasne" pomysly mechanikowi! Pare razy tak zrobilem jak auto stalo u brata w warsztacie to mnie opierdolil zebym sie nie mieszał a pomysly i sugestie rodem z for internetowych to se czytal do poduszki a jego nie karmil takimi cudami jakie tam wypisuja, takze jak bede mial SWOJ warsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to wtedy owszem, takie analizy i dywagacje byly by mozliwe ONLINE. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez rafixon_67 ; 18-03-2021 o 07:55
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 09:37   #45
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 11:01   #46
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Masz rację co do podejścia wielu mechaników. Ale z nimi trzeba trochę tak jak z lekarzami, trzeba wymóc pewne działania w miarę dla ciebie zrozumiałe. Inaczej będą kręcić, kombinować i odsyłać dalej. Ty tracisz czas, kasę i zdrowie. Diagnostyka komputerowa silnika nie jest taka droga 50 - 100 zł. Masz wydruk co może dolegać autku. Od tego trzeba zacząć dla wiedzy dla siebie i innych mechaniorów. Poza tym są dostępne darmowe programy dodiagnostyki samochodu. Do Forda np. ForScan. Program po polsku, łatwy w obsłudze ipewnie byś go po godzinie ogarnął. Zai westować trzeba w kabelek że 150 zł. Ja go zakupiłem i wożę że sobą. Przydaje się częściej niż lewarek, klucz do kół czy inne narzędzia. Przy tej ilości elektroniki zawsze coś wyskoczy, a z kabelkiem wiesz co.
Kolego na forum jest tyle opisów poszczególnych błędów, że powinieneś trafić i na swój. Zawsze ktoś również ci coś podpowie. Ale trzeba wiedzieć czego szukać, co się dzieje, a nie wróżyć z fusów.
Jak będziesz wiedział w jakim kierunku iść, to nie tak łatwo dasz nabrać się mechanikowi.
Naprawę w twoim przypadku może być wiele przyczyn, zaczynając od czujników, przez wtryski, pompę, egr a na pierścieniach i zaworach kończąc.
Może być tak, że komputer nie pokaże żadnych błędów i to też jest jakaś informacja.
Oprócz z czytania błędów trzeba zrobić komputerem pomiary np. wtryskiwaczy, przepływów powietrza, danych z czujników pompy, listwy w. ciśnienia itp. One też mogą naprowadzić na problem.
Z doświadczenia wiem, że zbyt pochopne naprawianie (dobrych) części i podzespołów prowadzi do kłopotów i niepotrzebnych wydatków.
Dobra zobaczymy co będzie po naprawie wtryskiwaczy. Może to ich wina - miejmy nadzieję. Jakby co pisz, może coś podpowiemy.
Pozdrawiam.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 11:50   #47
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Oddalem auto chlopakowi co prowadzi warsztat i ma 52 opinie na poziomie 5 gwiazdek i mam nadzieje ze to przyniesie wymierny efekt w tej kwesti. Oczywiscie wdzieczny jestem za kazda sugestie ale jak zaczne rzucac mechanikowi potok informacji CO MA robic to zapewne "psami mnie poszczuje" i powiem SAM se Pan rob jak żeś taki mądry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kilka dni opracowywalem "konspekt" czyli kartke A4 zadrukowaną drobnym drukiem gdzie DOKŁADNIE i skrupulatnie opisałem co mi smierdzi i gdzie mi smierdzi i kiedy smierdzi - mozna by rzec ze to WYPRACOWANIE było aby mechanikowi łatwiej bylo to zlokalizowac... czy to czytali ze zrozumieniem... nie wiem... chcialem im zycie ulatwic zeby nie szukali igly w stogu siania.
Ja nie mam specjalnie zadnego warsztatu zaprzyjaznionego, bo nigdy nie musialem korzystac z innego niz u brata. Teraz sytacja mnie zmusila... A czasem mam wrazenie ze inni myślą ze se cos uroiłem i wymyslam ten smród... ale na szczesie, TEN mechanik zgadza sie ze mna ze spalina smierdza bezapelacyjnie!
Dawnooo temu, majac poloneza 1.4 mialem dosc poteżna wiedze o nim i wiele SAMemu robilem i modernizowalem bo konstrukcja byla prosta jak budowa cepa. Teraz czlowiek juz po 50 i generalnie troche juz wyroslem z Adama Slodowego, ktory to 95% rzeczy rozkminiał sam i robił sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mieszkam w bloku i robienie czegos na parkingu to dziwnie wyglada i narzedzi tez brak, zimno.
Znam sie na wielu rzeczach, glownie na elektronice domowej ale na dzisiejsze czasy to głowa juz za mala zeby jeszcze ogarniac obecne technologie zastosowane w samochodach. Poprzedni Passat 1.9 TDI - z niczym tam nie walczylem, tylko sprzeglo, rozrzad i wymiana filtrow/olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sie zdazylem przekonac, metody diagnostyki w warsztacie sa baardzo rozne, jedni wjada na podnosnik, inni moze odpala auto a jeszcze inny zrobi sobie przejażdżke i pojezdzi autem tu i tam ale aby nie za daleko bo zeby nie ryzykowac stluczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jaki maja i czy wogole maja jakis komputer i czy jest on kompatybilny z tym modelem Forda to juz jest zupelnie INNA bajka !?!?! Mechanikow i warsztatowcow Z PASJA to ze swieca dzisiaj szukac - kazdy tylko by kase brał a znajomosc tego rzemiosla pozostawia WIELE do rzyczenia.
Takze trudno mi prowadzic za reke tych ludzi skoro ich wyobraznia tak niewiele im podpowiada - ALE wmawiac IM pewne rzeczy i uwagi TRZEBA jak najbardziej !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ot taka chwila refleksji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez rafixon_67 ; 18-03-2021 o 12:31
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 14:02   #48
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Nie chodzi o to by mechanikowi powiedzieć w 100 % co ma zrobić, ale żeby samemu wiedzieć chociaż w ogólnym zarysie czy on wie o czym mowa, co ma zrobić i czy ponosi jakąś odpowiedzialność za swoje słowa i działania.
Ile razy byłem u mechanika, który tylko na oko i ucho stwierdził, to turbina, uszczelka głowicy, wtryskiwacze itp. Najlepiej wyjąć wymienić, skasować klienta a później mieć wszystko w d....
Wiem sprawa nie jest prosta, nie każdy musi znać się na samochodach, ale powinniśmy mieś chociaż podstawową wiedzę by nie dać się wpuścić w kanał. Duże naprawy warto dodatkowo skonsultować na zimno z kimś kto może co na ten temat wiedzieć, nic na wariata.
Dobra to tyle z tych filozoficznych wywodów. Czekamy na efekt z wtryskiwaczami.
Jeżeli to nie one, zacznij od dokładnej diagnostyki silnika. Musisz wiedzieć czy masz błędy i jakie.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 17:05   #49
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Ok - wszystko jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 21:14   #50
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Koledzy napisali, to co sam moge napisac. Inwestycja w interfejs i apke. Mechanik ma robic, to co ja mu zlece i za co place. I jestem klientem tego samego serwisu od 2 lat. Zadnych animozji. Mechanik ma kartke z opisem co mi sie mie podoba. Czasem wrecz drukuje z forum rozwiazania userow. Chlop zadowolony, bo czasem daje mu nowy temat dla niego, a on nie traci czasu. Jest tak kużwa milo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ze jak mi grzebal w wiazce bp wskaznik paliwa leżal i nie doszedl przyczyny, to kasy nie wzial a wskaznik ożył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Podobnie z hamulcem elektrycznym. Jest super.
Kolega ma na szczescie srodki finansowe i w sumoe ma kupe rzeczy w stanie nowka sztuka. Ale ... ja bym nie dał rady udzwignac tyle $$. Podziwiam
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.