Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2021, 17:34   #1
Tomek_Leszno
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-01-2021
Skąd: Leszno
Model: C-Max II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Question Wymiana lamp na poliftowe (led)

Dobry wieczór wszystkim.

Przymierzam się do wymiany lamp, aby mieć światła do jazdy dziennej.

Mam C-maxa z końcówki 2011 roku. Wyposażony w zwykłe lampy:
postojówka W5W, mijania H7, drogowe H1 + kierunkowskaz.

Chciałbym zamienić na lampę poliftową tzw led z światłami do jazdy dziennej, bez opcji xenon.

Jakie wiążą się z tym trudności?
Czy kostka do podłączenia pasuje?
Czy należy coś programować?

Z góry dziękuję za pomoc i pozytywne chęci :-)

Tomek_Leszno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 18:59   #2
Fircyk81
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-01-2021
Skąd: TYSZOWCE
Model: Grand Cmax
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na poliftowe (led)

maska,błotniki?
Fircyk81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 19:02   #3
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na poliftowe (led)

Widzę podstawowy problem ze spasowaniem maski, błotników i zderzaka. To są jednak inne kształty reflektorów.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 14:09   #4
sir_ryszard
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-03-2021
Skąd: Bydgoszczy
Model: C-Max
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na poliftowe (led)

Czyli upewniam się w temacie, C-Max do 2015 roku nie ma świateł do jazdy dziennej, ale mam lekko inne pytanie, bo może warunki nie do końca sprzyjały, mam nie wiem czy jest to xenon czy bi-xenon, ale rozumiem, że jak włączę pokrętło świateł całkowicie w prawo przekręcę, to światła mijania i drogowe powinny przełączać się same bez potrzeby używania dźwigni przy kierownicy? Czujnik deszczu działa, rozumiem, że sensor zmierzchu umiejscowiony na szybie powinien odpowiadać za zmianę świateł... Szyba wymieniana na bank, może go tam nie ma, ale w wolnej chwili jeszcze raz spróbuję pojechać z auto...
sir_ryszard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 21:56   #5
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na poliftowe (led)

Cytat:
Napisał sir_ryszard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... ale rozumiem, że jak włączę pokrętło świateł całkowicie w prawo przekręcę, to światła mijania i drogowe powinny przełączać się same bez potrzeby używania dźwigni przy kierownicy? Czujnik deszczu działa, rozumiem, że sensor zmierzchu umiejscowiony na szybie powinien odpowiadać za zmianę świateł ...
Pokrętło świateł w pozycji "Auto" nie służy do automatycznego przełączania się pomiędzy światłami mijania i drogowymi. Tryb "Auto" służy wyłącznie do automatycznego zapalania się świateł mijania po zmierzchu, właśnie na podstawie sensora zmierzchu na szybie.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 23:47   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na poliftowe (led)

Cytat:
Napisał sir_ryszard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... rozumiem, że sensor zmierzchu umiejscowiony na szybie powinien odpowiadać za zmianę świateł...
ŹLE Kolega rozumie. Za realizację "automatycznych świateł drogowych (AHB)" odpowiada kemera na szybie (ta sama co czyta znaki drogowe, wspomaga utrzymanie pasa ruchu i monitoruje zmęczenie kierowcy). Jeśli nie ma wymienionych w nawiasie funkcjonalności to oczywiście nie ma też AHB.
A jeśli są, to by AHB działało przełącznik świateł faktycznie musi być w pozycji AUTO.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli natomiast kamery na szybie brak - to patrz post powyżej.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 04:57   #7
sir_ryszard
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-03-2021
Skąd: Bydgoszczy
Model: C-Max
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na poliftowe (led)

To czekajcie, bo jakimś cudownym sposobem już uruchomiłem jeden raz system rozpoznawania znaków drogowych, ale na ten moment jakoś pewnie wyłączyłem i nie jestem w stanie wypróbować funkcji automatycznego zmieniania świateł. Pomóżcie mi proszę podpowiedziami, jak z powrotem włączyć system rozpoznawania znaków?
Z góry dziękuję za pomoc!

Ale zaraz bo Miraż piszesz, iż to służy tylko do włączania świateł mijania po zmierzchu, czyli nijak miałoby się to w Polsce, kiedy ogólnie na światłach trzeba jeździć całą dobę. Jak włączyć system rozpoznawania znaków drogowych? Dzięki!

Ostatnio edytowane przez sir_ryszard ; 18-03-2021 o 04:59
sir_ryszard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 12:36   #8
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na poliftowe (led)

Cytat:
Napisał sir_ryszard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... iż to służy tylko do włączania świateł mijania po zmierzchu, czyli nijak miałoby się to w Polsce, kiedy ogólnie na światłach trzeba jeździć całą dobę. Jak włączyć system rozpoznawania znaków drogowych? Dzięki!
Wiesz... bo to jest tak, że Ford wymyślił tylko techniczny sposób na automatyczne włączanie/wyłączanie świateł mijania za pomocą czujnika zmierzchowego. O sposobie na włączanie/wyłączanie świateł zgodnie z "prawem drogowym na terenie danego kraju" jeszcze nie słyszałem, ale Unia Europejska jest postępowa, może i kiedyś to uregulują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiemy jakie czujniki masz na szybie, jeżeli jest kamera to zgodnie z tym co napisał kolega tedi_k. Nie mam systemu rozpoznawania znaków drogowych, ale zgaduję że można zarządzać tym w ustawieniach MENU.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.