Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2021, 17:57   #1
Adam2k
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Katowice
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Różnice przedlift / polift wnętrze

Witam

Panowie, sa jakies roznice we wnetrzu miedzy przedliftem, a poliftem? glownie chodzi mi o dekory drzwi (przy klamce)
Wie ktos jak sie demontuje te dekory? wystarczy podwazyc czy trzeba sciagac caly boczek?

Z gory dzieki

Adam2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 18:46   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Roznice przedlift / polift wnetrze

dekory maja inne kształty to raz a dwa sa zgrzewane do boczków drzwi
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 18:55   #3
Adam2k
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Katowice
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Roznice przedlift / polift wnetrze

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dekory maja inne kształty to raz a dwa sa zgrzewane do boczków drzwi

tzn chodzi mi dokladnie o ten element
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jesli jest zgrzewany to jak go najlepiej zdemontowac i zamontowac nowy?
Adam2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 19:30   #4
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Roznice przedlift / polift wnetrze

a nie myślałem , ze chodzi o listwy.
jeśli chodzi o ten element ozdobny to są takie same
do roku produkcji 2008 w klamce uchwycie pod spodem była mała dziurka, w która mozna było włożyc mały bolczyk i wypchnąć dekor od spodu. później raczej z tego zrezygnowano i teraz trzeba uzyć plastikowj karty np kredytowej , włozyć w szpre pomiedzy dekorem i klamka i delikatnie podważyć
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 20:43   #5
Adam2k
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Katowice
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Roznice przedlift / polift wnetrze

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nie myślałem , ze chodzi o listwy.
jeśli chodzi o ten element ozdobny to są takie same
do roku produkcji 2008 w klamce uchwycie pod spodem była mała dziurka, w która mozna było włożyc mały bolczyk i wypchnąć dekor od spodu. później raczej z tego zrezygnowano i teraz trzeba uzyć plastikowj karty np kredytowej , włozyć w szpre pomiedzy dekorem i klamka i delikatnie podważyć
Dziekuje bardzo kolego, za rzeczowa odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 20:58   #6
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Roznice przedlift / polift wnetrze

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli chodzi o ten element ozdobny to są takie same
Nie są takie same, minimalnie się różnią. W fl maja przetloczenie, w pre fl są gładkie.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 21:21   #7
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Roznice przedlift / polift wnetrze

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli chodzi o ten element ozdobny to są takie same
Nie są takie same. W polifcie są inne. Nie wprowadzaj kolegi w błąd.
Cytat:
Napisał Adam2k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziekuje bardzo kolego, za rzeczowa odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zła odpowiedź.
Musisz zwrócić uwagę przy zakupie bo sprzedawcy często sami nie wiedzą co sprzedają. Łatwiej dostaniesz do przedlifta, czyli jak domniemam do twojego. Z demontażem to delikatnie bo łatwo połamać. Ja zmieniałem dlatego, że przy demontażu ułamałem jedno "skrzydełko".
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie są takie same, minimalnie się różnią. W fl maja przetloczenie, w pre fl są gładkie.
Tak polift ma przetłoczenia. Sam kiedyś wymieniałem i temat zgłębiłem.

Ostatnio edytowane przez p.saw ; 10-03-2021 o 21:27
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2021, 12:56   #8
Adam2k
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Katowice
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Roznice przedlift / polift wnetrze

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie są takie same. W polifcie są inne. Nie wprowadzaj kolegi w błąd.

Zła odpowiedź.
Musisz zwrócić uwagę przy zakupie bo sprzedawcy często sami nie wiedzą co sprzedają. Łatwiej dostaniesz do przedlifta, czyli jak domniemam do twojego. Z demontażem to delikatnie bo łatwo połamać. Ja zmieniałem dlatego, że przy demontażu ułamałem jedno "skrzydełko".


Tak polift ma przetłoczenia. Sam kiedyś wymieniałem i temat zgłębiłem.
To dobrze ze jeszcze nie zamowilem... Tylko wlasnie tu problem - sprzedawcy nie wiedza co sprzedaja... masz jakies zdjecie jak wygladaja roznice zeby wiedziec co kupic? To ze polamie stary - nie ma dla mnie znaczenia, o ile kupie nowy w lepszym stanie i o ile nie uszkodze drzwi, bo stary i tak sie nadaje do smietnika (farba z niego odprysla).

Dokladnie ja potrzebuje do przedlifta 2009/2010, z tym ze wszedzie pisza ze sprzedaja z lifta.. (sprawdzalem na alledrogo / olx)

Jak kolega taki obeznany to zapytam jeszcze o 2 rzeczy:
1. mieszek zmiany biegow - kupic jakis zamiennik czy tylko oryginal?
bo rozne opinie o zamiennikach czytalem, nawet tych bardzo dobrej jakosci... zglupialem i nie wiem w co lepiej zainwestowac
2. mam przetarcie materialu na tylnej kanapie w tej mniejszej czesci (alcantara / skora), na chlopski rozum rozumiem ze sa roznice w tkaninie pomiedzy "zit 60% a zit 40%"

Moze wiesz gdzie moge dostac te wszystkie rzeczy, jakis zaufany / sprawdzony sprzedawca?
Autko ma 150 tys (sprawdzone), i oprocz tych mankamentow w srodku wyglada idealnie.

Z gory dzieki za pomoc
Adam2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.