Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2021, 06:03   #1
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Szukamy fiesty

Witam.
Czas na zmianę autka,decyzja zapadła by podtrzymać markę i obecnie szukam modelu MK7 z rocznika 2016-2017. Silnik benzynowy najlepiej 1,25 80PS ale często w ogłoszeniach pojawiają się silniki 998 z mocą 80PS z niewielkim przebiegiem. Jest to silnik 3 cylindrowy ale czy on ma turbo? jak to się przekłada na trwałość i sprawność poruszania się tym autem?
Autko ma służyć żonie na dojazdy do pracy itp. wymagania żony są dość spore; grzana szyba,alufelga, czujniki parkowania,mile widziane zaciemnione szyby tył no i wygląd jak to dla kobiety ma być to coś.
Nie skłaniam się raczej do jednostki 1.0 ekoBoost 100 PS bo nie ma takiej potrzeby. Pojawiają się egzemplarze z tym właśnie silnikiem 998 z dość dużym przebiegiem czyli jakąś trwałość mają...
W ogłoszeniach więcej trafia się aut z tymże silnikiem które spełniają wyposażenie ale mam dylemat czy szukać 1,25 czy pakować się w ten mniejszy.
Jakby ktoś z grona forum posiadający taki egzemplarz mógł się wypowiedzieć będę wdzięczny.
Jeszcze jedno czy potwierdza się fakt nadmiernego poboru oleju w silnikach 1,25?

Robert.


Ostatnio edytowane przez robert2609 ; 19-02-2021 o 06:24
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2021, 06:49   #2
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Szukamy fiesty

Cytat:
Napisał robert2609 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Czas na zmianę autka,decyzja zapadła by podtrzymać markę i obecnie szukam modelu MK7 z rocznika 2016-2017. Silnik benzynowy najlepiej 1,25 80PS ale często w ogłoszeniach pojawiają się silniki 998 z mocą 80PS z niewielkim przebiegiem. Jest to silnik 3 cylindrowy ale czy on ma turbo? jak to się przekłada na trwałość i sprawność poruszania się tym autem?
Autko ma służyć żonie na dojazdy do pracy itp. wymagania żony są dość spore; grzana szyba,alufelga, czujniki parkowania,mile widziane zaciemnione szyby tył no i wygląd jak to dla kobiety ma być to coś.
Nie skłaniam się raczej do jednostki 1.0 ekoBoost 100 PS bo nie ma takiej potrzeby. Pojawiają się egzemplarze z tym właśnie silnikiem 998 z dość dużym przebiegiem czyli jakąś trwałość mają...
W ogłoszeniach więcej trafia się aut z tymże silnikiem które spełniają wyposażenie ale mam dylemat czy szukać 1,25 czy pakować się w ten mniejszy.
Jakby ktoś z grona forum posiadający taki egzemplarz mógł się wypowiedzieć będę wdzięczny.
Jeszcze jedno czy potwierdza się fakt nadmiernego poboru oleju w silnikach 1,25?

Robert.
Moja kobieta ma fiestę fakt, że 2010 r. ale z 1.25 80 km - nie wiem skąd informacja o poborze w tym silniku oleju. Z tego co orientowałem się przed zakupem to silniki pancerne. Nie natrafiłem na informację, że ludzie mają problemy z poborem. Spalanie w mieście 8 L. Trochę mułowaty zanim go wkręcisz na wyższe obroty. Pilnować filtrów, oleju i rozrządu (rozrząd ina z pompą wody 400 zł + robota jakieś 300 zł).
__________________
Był: Mondeo MK III Kombi 2.0 TDDI 115 KM 2001 r.
Jest:Mondeo MK IV Sedan 2.0 145 KM FL 2011 r.
Fiesta MK VII 1.25 82 KM 2010 r.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2021, 08:05   #3
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Szukamy fiesty

Dzięki za odzew i info. Jak się nie sprzeda przez tydzień to na sobotę jestem umówiony na oględziny fiesty z tym,że silnik 1.0 80KM. Przebieg znikomy a wyposażenie takie jak potrzeba, zobaczymy co z tego wyjdzie.
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.