Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2021, 20:51   #21
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 293
Domyślnie Odp: pełne koło zapasowe na zestaw naprawczy

Ja mam (mialem) kombi z zestawem naprawczym.... z wierzchu wyglada tak jak na zdjecie 3 posty powyzej, a pod spodem tak jak w zalaczniku. Zamienilem to wszystko na kolo dojazdowe, bo zwykle kolo w kombi sie nie miesci
(tzn. jakby sie pozbyc tej gornej pokrywki to moze by weszlo pod podloge bagaznika, ale boje sie, ze bez podparcia od spodu moze ja powyginac przy przewozie ciezszych rzeczy !)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Miska.jpg (38.2 KB, 28 wyświetleń)

__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !

Ostatnio edytowane przez tomkrawiec ; 19-02-2021 o 20:53
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 20:57   #22
winhelm
ford::average
 
Avatar winhelm
 
Zarejestrowany: 31-12-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165PS
Rocznik: 2018
Postów: 68
Domyślnie Odp: pełne koło zapasowe na zestaw naprawczy

Cytat:
Napisał tomkrawiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam (mialem) kombi z zestawem naprawczym.... z wierzchu wyglada tak jak na zdjecie 3 posty powyzej, a pod spodem tak jak w zalaczniku. Zamienilem to wszystko na kolo dojazdowe, bo zwykle kolo w kombi sie nie miesci
(tzn. jakby sie pozbyc tej gornej pokrywki to moze by weszlo pod podloge bagaznika, ale boje sie, ze bez podparcia od spodu moze ja powyginac przy przewozie ciezszych rzeczy !)
Czyli wszystko już chyba jasne, wkład zamiast koła które masz na zdjęciu + zestaw, który ja zamieściłem daje nam potrzebną całość.

Bump: czy jest ktoś kto chce się zamienić ? odstąpię zestaw z pełnym kołem zapasowym w zamian za komplet z zestawem naprawczym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
winhelm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 22:41   #23
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 293
Domyślnie Odp: pełne koło zapasowe na zestaw naprawczy

Fotki mojego bagaznika pod podloga w zalaczniku. Nie wiem jakich rozmiarow masz zapasówke, ale wneka na kolo ma jakies 20 cm gleboksci wiec nawet jakby sie pozbyc pokrywy wneki nic szerszego niz 195mm sie nie wcisnie. Z reszta tak jak pisalem wczesniej bez pokrywy kola koniec podlogi opada za gleboko !
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210219_222708.jpg (98.3 KB, 62 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210219_222736.jpg (99.6 KB, 61 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210219_222909.jpg (99.2 KB, 56 wyświetleń)
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2021, 10:29   #24
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: pełne koło zapasowe na zestaw naprawczy

Cytat:
Napisał tomkrawiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotki mojego bagaznika pod podloga w zalaczniku. Nie wiem jakich rozmiarow masz zapasówke, ale wneka na kolo ma jakies 20 cm gleboksci wiec nawet jakby sie pozbyc pokrywy wneki nic szerszego niz 195mm sie nie wcisnie. Z reszta tak jak pisalem wczesniej bez pokrywy kola koniec podlogi opada za gleboko !

Kolego poszukaj mego wcześniejszego posta, napisałem,jak ogarnąć większe koło we wnęce;-)
wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2021, 12:05   #25
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 293
Domyślnie Odp: pełne koło zapasowe na zestaw naprawczy

Czytalem wczesniej Twoje posty i wiem, ze to zrobiles. Ja nie zamierzam "demolowac" samochodu az tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..... Prawde mowiac, to mysle, ze mozna to zrobic jeszcze prosciej - w sensie bez sklejki.... na pierwszy rzut oka wystarczy wyciac z oryginalnej pokrywy kola zaznaczony na czerwono obszar. Pokrywa na obrzezach jest dosc gruba i sztywna wiec powinno sie to trzymac. Ewentualnie, z wierzchu mozna nakleic cos cienkiego zeby usztywnic konstrukcje i chronic wneke na kolo przed kurzem. Minusem posiadania pelnego kola bedzie czywiscie brak mozliwosci schowania rolety pod podloge bagaznika.

ps. Jakie jest prawdopodobienstwo zlapania gumy ? Jezdze autami od 1994 roku i nigdy mi to nie przytrafilo a przejechalem grubo ponad 1 mln km. Raz powietrze zeszlo mi z 2 kół to bo pokrzywilem
felgi na nieoznaczonym przekopie przez droge... (dobrze, ze blisko domu i jakos dojechalem bo 1 zapasowka by nie pomogla !!)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Pokrywka.jpg (97.6 KB, 38 wyświetleń)
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !

Ostatnio edytowane przez tomkrawiec ; 20-02-2021 o 12:12
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2021, 15:20   #26
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: pełne koło zapasowe na zestaw naprawczy

Cytat:
Napisał tomkrawiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie jest prawdopodobienstwo zlapania gumy ?
To zależy, ile kto ma szczęścia. Ja w Lotto nie trafiam, ale gumę złapałem nie raz.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2021, 16:11   #27
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 293
Domyślnie Odp: pełne koło zapasowe na zestaw naprawczy

I tak i nie.... moim zdanie duzo zalezy od tego gdzie sie jezdzi, wieku opon i dbania o np. wlasciwe cisnienie powietrza w kolach ! Ja 90% przebiegow mam na autostradach a tam raczej ciezko na cos trafic. Ze wzgledu na ilosci km jakie pokonuje letnie opony starczaja mi na max 2 sezony a zimowe na 3 (mniejsza liczba wyjazdow) ! Cisnienie powietrza sprawdzam srednio co 2 tygodnie, min raz na miesiac !
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2021, 20:31   #28
winhelm
ford::average
 
Avatar winhelm
 
Zarejestrowany: 31-12-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165PS
Rocznik: 2018
Postów: 68
Domyślnie Odp: pełne koło zapasowe na zestaw naprawczy

Cytat:
Napisał tomkrawiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotki mojego bagaznika pod podloga w zalaczniku. Nie wiem jakich rozmiarow masz zapasówke, ale wneka na kolo ma jakies 20 cm gleboksci wiec nawet jakby sie pozbyc pokrywy wneki nic szerszego niz 195mm sie nie wcisnie. Z reszta tak jak pisalem wczesniej bez pokrywy kola koniec podlogi opada za gleboko !
U mnie oryginalnie jest pełnowymiarowe koło zapasowe, więc nad kołem mam od razu podłogę bagażnika. Ale z tego co widzę mimo iż masz koło dojazdowe to podłogę masz najprawdopodobniej na tej samej wysokości, co za tym idzie mamy taką samą pojemność bagażnika nad podłogą.
winhelm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.