Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2021, 18:41   #1
rafnizp
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 25-01-2021
Model: Mondeo
Silnik: DW10FC
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

Ford Mondeo 2.0 Diesel 180KM powershift
Czy po wgraniu nowego softu tzw akcja serwisowa "odsiarczanie" możliwe jest że zmieni się dynamika zmiany biegów?
Ja właśnie byłem na takim serwisie w ASO i nie poznaję samochodu.
Do tej pory ten samochód zmieniał biegi jak samochód sportowy tak żywo i energicznie a jazda tym samochodem to była czysta przyjemność.
Po serwisie i po przejechaniu około 100 km ten samochód nagle zupełnie inaczej zaczął zmieniać*biegi, i nie jest już tak dynamiczny.
W trybie sportowy wcześniej ta dynamika była jeszcze większa natomiast teraz jest praktycznie mogole nie jest wyczuwalna i praktycznie wcale nie hamuje biegami tak jak to było wcześniej. Obecne wrażenia z jazdy są takie jak by się przesiąść z samochodu sportowego do karawanu wożącego trumny.

Czy ktokolwiek ma jakiś pomysł co tutaj mogło się wydażyć i dlaczego jest odczuwalna tak drastyczna zmiana dynamiki zmiany biegów?


Ostatnio edytowane przez rafnizp ; 19-02-2021 o 11:49
rafnizp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 11:53   #2
Patrykus005
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2019
Skąd: Niemcy
Model: Mondeo 2.0 turnier
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

Ciekawa sprawa. Czekam aż inni koledzy się wypowiedzą. Też jestem po odsiarczaniu, co prawda mam tylko 150km(jeszcze) ale skrzynia zmienia biegi normalnie, choć czasem występuje lekki jakby zryw z 2na 3 którego wcześniej nie doswiadczylem. Reszta biegów jak i redukcje w porzadku
Patrykus005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 11:54   #3
rafnizp
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 25-01-2021
Model: Mondeo
Silnik: DW10FC
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

No u mnie zauważalna jest kolosalna zmiana aż nie do uwierzenia ze aż tak się może zmienić. To jak przesiąść się z samochodu sportowego do karawanu wożącego trumny a to raczej już nawet laik jest w stanie zauważyć że coś jest nie tak.
Jedni mówią ze skrzynia dopasowuje się do silnika, inni mówią ze jeżeli ingerencja była w soft silnika to nie powinno mieć to wpływu na charakterystykę zmiany biegów.
Jeszcze inni mówią ze nie słyszeli o czymś takim a w szczególności jeżeli chodzi o akcje serwisową "odsiarczanie" i o zmianach zachowania skrzyni.
w ASO tez nic nie mówią ale umówiłem się na diagnostykę więc może coś powiedzą.

Ostatnio edytowane przez rafnizp ; 19-02-2021 o 12:14
rafnizp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 12:35   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

Rafal rozmawialismy juz, pytani co tam dokladnie robiono, czy wgrywano np. nowy soft do skrzyni itd.. natomiast jesli chodzi o odsiarczanie to zmienia sie charakterystyka auta, niektorzy odczuwaja mocniej inni mniej, wszystko zalezy od stylu jazdy.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 13:01   #5
Patrykus005
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2019
Skąd: Niemcy
Model: Mondeo 2.0 turnier
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafal rozmawialismy juz, pytani co tam dokladnie robiono, czy wgrywano np. nowy soft do skrzyni itd.. natomiast jesli chodzi o odsiarczanie to zmienia sie charakterystyka auta, niektorzy odczuwaja mocniej inni mniej, wszystko zalezy od stylu jazdy.
Sławku a Twoim zdaniem możliwe jest to co napisałem post wyżej? Tak jakby lekki uslizg/chwilowe zastanowienie skrzyni szczególnie odczuwalne podczas szybszym ruszeniu z 1na 2 i 2na 3. Nie jest to szarpnięcie tylko właśnie tak jakby ślizg już po zmianie biegu. Wcześniej miałem problem podczas ruszania z miejsca i było praktycznie zawsze szarpnięcie jeśli zbyt szybko chciałem dać gaz lecz po wymianie aku na nowy sytuacja znacznie się zmieniła co mnie cieszy lecz teraz właśnie po akcji odsiarczania występuje ww.
Patrykus005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 13:23   #6
rafnizp
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 25-01-2021
Model: Mondeo
Silnik: DW10FC
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

W ASO potwierdzili ze wgrywali tylko soft do silnika odpowiedzialny ze to odsiarczanie natomiast oprócz oleju nic więcej nie majstrowali przy skrzyni.
Po odebraniu samochodu od ASO nie zauważyłem żadnej zmiany jeżeli chodzi o styl pracy skrzyni działała identycznie jak przed wstawieniem do ASO.
Ale póżniej jeszcze w innym warsztacie usuwałem wyciek z uszczelki pod pompą paliwa. Więc zadzwoniłem do ASO a tam powiedzieli że pompę trzeba zaprogramować i że mam odpowiedz co się stało i gdzie jest problem.
Najzabawniejsze w tym wszystkim jet to że po serwisie w ASO nie było żadnych zmian w pracy skrzyni max 50 km przejechane po odbiorze (Sławek biorę pod uwagę to co powiedziałeś o adaptacji) ale kolosalna zmiana jest widoczna po uszczelnieniu pompy i odbiorze samochodu z tego drugiego warsztatu czego nie jestem w stanie zrozumieć. Więc problem powstał pomiędzy ASO wymiana oleju + odsiarczanie ->> A <<- uszczelnienie pompy paliwa oraz ingerencją w programowanie pompy (a z tego co wiem to tutaj panowie tylko odczytali parametry pracy silnika przed i po więc nie mam mowy o ingerencje w sterownik)

Pytanie jak przywrócić poprzedni stan bo jazda tym karawanem teraz to nie to samo.
Jestem umówiony w ĄSO więc panowie będą programować łopatki i zobaczymy czy pomoże.
Najlepiej żeby wgrali poprzednią wersję softu ale nie jestem pewien czy jest to możliwe i czy coś da

Ostatnio edytowane przez rafnizp ; 19-02-2021 o 14:47
rafnizp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 14:27   #7
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

Ciekawe jak ta pompa jest ustawiona po wymianie uszczelnienia -bo może zaraz się zakończy wymianą silnika.W warsztatach mają małe pojęcie o problemie który kończy się często tragedią, a odczuwalna zmiana pracy zespołu napędowego może ją zwiastować.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 19-02-2021 o 14:30
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 14:50   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

to nie jest czarna magia.. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w innym filmie pokazuje dokladnie ustawienie pompy.. warsztat ktory wie co robi, bldeu nie popelni. Natomiast racja ze jesli zrobione to jest zle to stanie rozrzad i mamy duzy problem..
Bylo juz tych tematow troche nawet na forum tutaj.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 15:07   #9
rafnizp
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 25-01-2021
Model: Mondeo
Silnik: DW10FC
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów, a silnik pracuje bardzo równo, nie przerywa ani nie szarpie. Żadnych dodatkowych drgań itp. a podczas jazdy wkręca się praktycznie tak samo (może delikatnie spod jest mniejszy ale to akurat zauważyłem po odsiarczaniu ). Fakt że od odebrania samochodu po uszczelnieniu pompy przejechałem około 30 kilometrów no ale gdyby była źle złożona to problem byłby odczuwałby wydaje mi się że natychmiast (poprawcie mie jeżeli się mylę)
No właśnie nie jeżdzę i czekam na ASO

Ostatnio edytowane przez rafnizp ; 19-02-2021 o 16:44
rafnizp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 16:27   #10
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Powershit zmiana dynamiki zmiany biegów po odsiarczaniu

Poprawiam Cię.Nikt z tych którym rozrząd poleciał niczego nie zauważyli,ani raczej nic nie zwiastowało tego.Przynajmniej może nic nie zauważyli.Obejżyj filmy Alana -które kolega podlinkował i zadaj w warsztacie którym to robiłeś podchwytliwe pytanie temu co to robił.Np.zapytaj go jak się taką pompę montuje to co się robi?i co jest ważnego przy składaniu.Niech odpowie.Tylko może nie jeżdzij do tego czasu.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.